Doniczkowe - barbra13

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 787
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję Basiu ;:196 Ja też chyba muszę zacząć notować, bo też schodzi mi na to kilka dni ;:306
Awatar użytkownika
Black Rose
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2882
Od: 5 cze 2017, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Nie zaglądałam czas jakiś, a tu takie cuda! Nie wiem, co wyróżnić, trudny wybór, wszystko piękne ;:oj
Pozdrawiam, Urszula. * Wady i zalety to często jedno i to samo, tylko z różnych punktów widzenia.
Działka Black Rose - mój sposób na walkę z depresją - cz. 2,
Moje nadwyżki - zapraszam.
Awatar użytkownika
Pelidea
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1590
Od: 21 cze 2013, o 08:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Bella jest niesamowita!

A zdjęcia makro kwiatuchów są po prostu rewelacyjne! ;:oj
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Hejka Basiu :wit
Trudno wprost uwierzyć w tak obficie kwitnące kwiatostany belli-widok niesamowity wprost bajkowy ;:215
Masz niesamowitą rękę do roślin i chyba nie ma takiej,która by pięknie i zdrowo nie rosła i pięknie nie kwitła ;:185
Pozdrawiam,życzę dalszych sukcesów i miłego weekendu ;:3
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Doskonały pokaz Twoich ślicznych hoi. Nie dość, że ładne krzaczki i listki to jeszcze kwiaty... Szkoda, że nie można wyczuć aromatu ale sam widok świetny. ;:138
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Znalazłem Cię dość przypadkowo no i ugrzęzłem na parę godzin. Miło się przegląda wątek pełen pasji i zaangażowania. Sansewierie, powiem tylko Hmm...ożyły miłe wspomnienia sprzed lat kiedy małem ich trochę - 15 odmian (przewaga tych bardziej kolumnowych - niskopienne ignorowałem). :)
Co do 'Świecznic' odgrażam się, że kiedyś się za nie wezmę, bo lubię wszystkie nietuzinkowe fantazyjne kwiaty, ale najpierw musiałbym przeorientować moje bieżące zapatrywania i priorytety i znaleźć miejsce na tego typu nowości, a wiadomo zawsze trzeba wybierać coś kosztem czegoś. Miejsca nie przybędzie od szczerych chęci... :D
Głównym powodem poszukiwań po wątkach są Zwartnice które u Ciebie też się zadomowiły. Chwal się chwal nimi, w razie kłopotów 'wychowawczych' służę pomocą, bo tak się składa że co nieco wiem na ich temat i szczypta pragmatyzmu może pomóc... :lol:
No i nie muszę dodawać, że od teraz będziesz śledzona... przez tajniaka który będzie się ujawniał jak będzie miał coś do powiedzenia ;:224

A propos - wiecie kto to jest tajniak?... To policjant przebrany za człowieka... ;:306
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie ;:196 .
:wit Andrzeju, Twój wpis mnie zaskoczył, bo nie sądziłam, że fachowiec od Hippeastrum zawita do mnie, skoro te rośliny zeszły u mnie jakby na drugi plan. Ich ulubiony zachodni parapecik zajęły sansewierie ;:170 . Zwartnice są, żyją :D i dobrze się mają, ale muszą konkurować z innymi roślinami o moje względy, głównie z sansewieriami, a te są zaborcze, i uczuciowo i terytorialnie :lol:
Zastrzeliłeś mnie tymi "świecznicami", musiałam poszukać, o czym Ty piszesz :;230 .
Wracając do sansewierii, to lubię je wszystkie - i wysokie, i niskie, i "patyki" też :) .
No to trochę sansewierii :)
Na pierwszym planie pośrodku S.hallii, za nią S.kirkii v.pulchra
Obrazek

S.kirkii 'Silver Blue'
Obrazek

Mała jeszcze S.fischeri
Obrazek

S.raffillii v.glauca
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Piękny pokaz - sansewierie to śliczne rośliny i aby to udowodnić nawet nie muszą mieć okazałych kwiatów jak inne rośliny. ;:173

Wzorki na liściach - extra! ;:138
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Henryku, dziękuję :) .
Weekendowe wypady do centrum ogrodniczego, albo nawet innego, wtedy sa udane, jeżeli znajdę tam ciekawe ( dla mnie oczywiście) sansewierie :) . I ten weekend był bardziej niż udany ;:173 .
To moje zdobycze
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To małe roślinki w szósteczkach, ta ostatnia mnie tak zauroczyła, że kupiłam x 3, aby posadzić w jednej większej doniczce.

A poza tym, zupełnie nie wiem jak, ale stało się, mam oplątwy :shock: .
Szybko je obfociłam, bo nie wiem, jak długo u mnie pożyją, nie mam z nimi żadnego doświadczenia. Zawsze się przed nimi broniłam, a tu nieopatrznie pojawiły się na mojej drodze, a jeszcze M bardzo się nimi zainteresował i musiałam kupić :lol: . Chciałam kupić jedną na próbę, M mówi - weź dwie, no to wzięłam trzy :;230 .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że dam radę utrzymać je przy życiu :) .
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Basiu piękne nowości u Ciebie się pojawiły. No popatrz a ja myślałam ze każda jest inna :roll: dopiero jak przeczytałam ze trzy takie same i im się przyjrzałam to znalazłam podobieństwo. Tilansje tez fajne, mam jedną w orchidarium i jeszcze mi żyje ale jak to sie uprawia nie mam zielonego pojęcia.
Awatar użytkownika
hen_s
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20122
Od: 16 paź 2010, o 15:24
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Faktycznie - weekend niezwykle udany. Rośliny piękniutkie. ;:oj

Sansewierie - te u Ciebie od dawna podziwiam a te nowe naprawdę ciekawe. ;:333

Ale tillandsie to całkowita nowość - oby Ci z nimi było po drodze bo to śliczne i oryginalne rośliny. Mnie kiedyś się nie udało z nimi (balkonowe warunki im nie posłużyły) ale widziałem naprawdę duże kolekcje a właściciele twierdzili, że ich uprawa to nic trudnego.
Jest na co patrzeć! ;:138
basia_styk
500p
500p
Posty: 714
Od: 31 sie 2006, o 13:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

barbra13 pisze:Henryku, dziękuję :) .
Weekendowe wypady do centrum ogrodniczego, albo nawet innego, wtedy sa udane, jeżeli znajdę tam ciekawe ( dla mnie oczywiście) sansewierie :) . I ten weekend był bardziej niż udany ;:173 .
To moje zdobycze
Ta jedna to chyba robusta, a te trzy czy to nie "krokodylek"? Zdradź proszę gdzie to kupowałaś :)

B.
Awatar użytkownika
barbra13
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5065
Od: 15 kwie 2015, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Doniczkowe - barbra13

Post »

Kasiu, dziękuję, skoro Twoja tillandsja tak sama z siebie po prostu żyje, to i moje teoretycznie powinny przeżyć. Teorię trochę znam, bo od dawna obserwowałam, jak Ewa321 pięknie rozwija swoją kolekcję. Broniłam się przed nimi długo, ale i tak mnie dopadły :lol: .

Henryku, dziękuję. Podejrzewam, ze na Twoim balkonie mogło im być za gorąco, bo z pewnością dbałeś o nie odpowiednio.

:wit Basiu, witaj miłośniczko sansewierii :) . Co do tożsamości moich nowinek, to też uważam, że jedna to robusta, trzy "krokodylki" (hybr.'Crocodile Rock'), a ta trzecia, czyli piąta - mam wątpliwości, czekam, aż trochę podrośnie. Wszystkie były źle podpisane. Kupiłam je w Ikei w Jankach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”