Iskrowe domowe

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
ODPOWIEDZ
Mulenbekia
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 sty 2018, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Też się wybieram do ogrodu w Krakowie! Piękności tam są!

A kiedy ta wyprzedaż? Jak to tam wygląda, bo nigdy w niej nie uczestniczyłam.
Marta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Zapraszam :) Jakbyście się wybierały, to nie w piątek, bo szklarnie w piątki są zamknięte. Ja byłam w sobotę o 10:00 a o 12:00 było już tłoczno..ale moze dlatego, że to pierwszy dzień. A jak wygląda wyprzedaż to nie wiem, bo nigdy nie byłam. Wybieram się w maju na wyprzedaż z koleżanką ,to zobaczę jak to wygląda. Wyprzedaz trwa chyba cały weekend. Mniemam, że trzeba się w kolejce ustawić wcześnie rano ;) z tego co wiem to też czasem przy kasie wystawiają nadwyżki w sezonie.
Ja mam upatrzone kilka roślin i mam nadzieję, że je rozmnożyli i że je wystawią, a jak nie to pewnie też coś wypatrzę ;)
Mulenbekia
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 sty 2018, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Może w długi weekend się wybiorę. Dobrze wiedzieć, że w piątek są szklarnie zamknięte, bo właśnie o piątku myślałam.

A w który konkretnie weekend ta wyprzedaż? To jak od rana trzeba stać to odpadam :) Pewnie cuda tam można upolować! Ech, człowiek najwyżej się smakiem obejdzie, ale przynajmniej oczy nacieszy roślinnością :)
Marta
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Jeszcze nie wiadomo..jakos z początkiem maja pewnie. Trzeba sprawdzać u nich na stronie/fejsbuku kiedy ogłoszą wyprzedaź. Otwieraj? ogród o 9:00 ale myslę, że pierwszego dnia kolejka będzie dłuuuuga.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Kurcze.. dostałam dziś marantę.. no niby wszystko fajnie, ale pomyślałam, że przesadzę. Patrzę a tam prawie korzeni nie ma.. jakby ktoś uciął szczepkę, zalał ukorzeniaczem i tyle. Zastanawiałam się czy by jej do hydro nie wrzucić, bo ona lubi wilgoć i ciepło.. no kurcze mam dylemat.
Ech..
Maranta to mój kwiat dzieciństwa, mam nadzieję, że się u mnie zadomowi. Zawsze kojarzyła mi się z ościami ryby i uwielbiałam się na ni? gapić jak się zwijała w tutkę ;)
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Chyba nie masz innego wyjścia niż hydro...
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Na dobre jej chyba wyjdzie :) ogólnie większości wychodzi na dobre, gorzej mi jak muszę z wilgocia walczyć potem ;)
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Trafił do mnie dziś mój must have.. ja to chyba ściągam do siebie takie przypadki.. uwaga.. właścicielka zostawiła go na słońcu bez wody i tak wygląda właśnie m?j philodendron hederaceum zwany też micans ;:185

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Ło matko czy on żyje? Wygląda fatalnie :(
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Na moje oko żyje tylko poschnięty mocno. Te listki, które mu zostały też żyją. Coś mi się wydaje, że muszę go przerobić na szczepki :(
Ej kurcze jak można tak dorobić tak ładną roślinę?
On ma atłasowe liście, błyszczące, od spodu purpurowe, no na prawdę efektowny jest..tzn był..

Na pocieszenie kupiłam sobie anturium w biedronce za 4zł ;)
Oraz liodoro kwitnie, ceropegia kwitnie, czerwony storczyk wypuszcza piękne korzenie, szczawik rośnie i uroczo składa listki na noc, maranta rozwinęła liścia, hoye rosną, stefanotis wypuścił dwa spore pędy, wiosna wiosna a mi przykro z powodu filodendrona. No serio jak go wiozłam do domu, to aż mi się oko zaszkliło.
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

Zakwitł mi liodoro :)
W styczniu przyjechała z jednym kwiatkiem,potem przesadzałam ją i przestawiałam i myślałam,że się sfoszy na długo, ale jednak pogodziła się z faktem życia wśr?d plebsu i uraczyła mnie takim widokiem. W dodatku kwiaty są większe i mają bardziej wyrazisty kolor no i korzonki też nie pr?żnują.

Obrazek
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Iskrowe domowe

Post »

Piękna Liodoro. Super, że znów kwitnie. Kwiat na samym początku ma bardzo wyraziste kolory. Z biegiem czasu bledną kolory.
A jak z zapachem? Czujesz?
Awatar użytkownika
iskraiskra
200p
200p
Posty: 487
Od: 26 lis 2017, o 12:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Iskrowe domowe

Post »

On wieczorami pachnie raczej.


No dobra...teraz tez cudnie pachnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”