Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Zdjęcia roślin doniczkowych, domowych
Zablokowany
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Przyznaję, iż ten mój dość radykalny wywód mógł wywrzeć trochę apokaliptyczne odczucie problemu, ale chciałem tylko zwrócić uwagę, że takie zależności istnieją i mogą mieć ujemne skutki. Nie popadam też w paranoję i nie eliminuję owoców z menu, zwłaszcza zimą.(opycham się jabłkami na okrągło i nie tylko nimi) Ujemnych przyczyn wpływających na złe samopoczucie naszych podopiecznych jest wiele. Ja naświetliłem jedną z nich, moim zdaniem dość istotną.
I kilogram jabłek czy nawet 3 sztuki leżące przy kaloryferze, mogą prowokować złe skutki.Wymuszona cyrkulacja ciepłego powietrza przez kaloryfer, może nawiewać tego niewidzialnego wroga na rośliny.
Szczypta zdrowego rozsądku w tym przypadku (jak i w wielu innych) też nie zaszkodzi. ;:215
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Jolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2764
Od: 12 maja 2013, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Fajnie że się dzielisz swoimi wiadomościami ;:136
Fakt że są różne czynniki oddziałujące na kwiaty i nie zawsze o tym pamiętamy :wink:
Przynajmniej trzeba przy takich informacjach sięgnąć i odkurzyć starą książkę o kwiatach bo ,,coś dzwoni a nie wiadomo gdzie" :D
.
Awatar użytkownika
-Iwona-
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4026
Od: 4 lut 2011, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andrzej dzięki. Tutaj jeszcze widziałam pachnące, ale bez nazw niestety.
Skoro są taką rzadkością, że nie można nic znaleźć, nikt się nie chwali, to ja sobie daruję poszukiwania, nie było tematu.
Zostaje przy swoich rodzynkach. :)
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Takie małe wariacje na temat, bo następne za 2-3 dni:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bo np. 'Grand Diva' i inne na takim etapie:

Obrazek
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Wygrywa Jabłuszko ;:215 ten zielony środek dodaje jej super świeżości :D aż mi ślinka cieknie, że takie ładne to i pewnie też smaczne ;:215 jakieś pozytywnie skojarzenia mam z jedzeniem :;230
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Do tej pory podobały mi się wszystkie, śliniłam się do czerwonych, ale teraz ;:oj Te z pierwszej sesji zdjęciowej są zjawiskowe. Tak określam mój stan najwyższego zachwytu. No nie znajduję słów, co rzadko mi się zdarza, no nie znajduję słów. Gratuluję ;:215 ;:215 ;:215

Moja ostatnio zakupiona cebula zakwitła tak:
1. zdjęcie sprzed kilku dni

Obrazek

2. zdjęcie dzisiejsze

Obrazek

Dlaczego ten kwiat jest taki niewydarzony? Pęd jest o połowę krótszy niż moich pozostałych zwartnic. Na pędzie jest 6 kwiatów. Czy to jakaś odmiana, czy też niedorozwój/mutacja rośliny?
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Mnie też to jabłuszko zachwyca ;:oj
Mój niestety okazał sie nie trafiony.

Z małą nutka zazdrości patrze na pąka Grand divy, bo moja chyba w tym roku odmówi współpracy, ale pocieszyłam się nowym zakupem - wymarzona i wychciana Carmen, a do towarzystwa Mandela ;:170
No w każdym razie na Twoją Divę czekam z niecierpliwością ;:173
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

No i znowu zostałem zaskoczony Waszym bardzo pozytywnym odbiorem Hippeastrum 'Apple Blossom'. Muszę podkreślić, że on też mi się podoba, ale złą opinię wyrobili mu sprzedawcy, gdzie u wszystkich był i jest takim hitem-kitem wpychanym w zamian konkretnych zamawianych odmian.
I ten pejoratywny wydźwięk pokutuje w człowieku i nic się na to nie poradzi, że jest nie za bardzo porządany. (U mnie 4 sztuki nigdy i nigdzie nie zamawiane).
Na jednym z forum ochrzczony mianem 'Osiołka' i tak tam pod tą nazwą funkcjonuje - niby sympatycznie, ale nie do końca.
No i doczekało się 'Jabłuszko' na naszym forum pełnej rehabilitacji i nobilitacji i wyrasta na 'Heros Super Star'. Muszę mu poświęcić extra sesję zdjęciową tylko szkoda bo przekwita II pęd, ale następnego jak wykwitnie potraktuję jak 'Gwiazdę'. I Iwonko pachnie 'zarypiście', 'Chanel no 5 ' niech się schowa. ;:306 Jest u mnie ładnych parę lat i nie docierało, że ma zapach. Obrazek Tak to jest - cudze chwalicie...

Ale, się dużo dzieje z dnia na dzień i do roli gwiazdy pretenduje 'Grand Diva' :

Obrazek

ivonar Jesteś posiadaczką Cybistra 'Sumatra' o ile dobrze widzę, (wklej proszę jak się całkiem rozwinie takie 'on face')
Cybistry tak mają grupa 'Spider' ? kwiaty przypominające kształtem pająka. Wykwita u Ciebie na krótkim pędzie, bo cebula zanim do Ciebie dotarła przeszła swoje, ale następne kwitnienie będzie już ok! Pędy dorastają do 1 metra i więcej, ale kwiaty pozostaną takie niewydarzone jak określiłaś.
Przyjrzyj się moim Cybistrom 'Rose' i 'Emerald', pokrój kwiatka będzie podobny. Do nich trzeba się przekonać... ;:108
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Moim zdaniem u ivonar to cybister Merengue, Sumatra ma jasne, prawie białe pręciki.

Andrzej, świetna sesja Jabłuszka. ;:oj Ja też nigdy nie kupowałam tej odmiany a mam chyba ze 3 sztuki. :lol:
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andpia, dziękuję za oświecenie mnie. Już wcześniej oglądałam Twoje "pajączki" na 13 stronie i podobały mi się; nawet zostawiłam swój wpis. Ja nie kupowałam tej cebuli, jako jakiejś szczególnej. Na fiszce dołączonej do doniczki stoi napisane hippeastrum hybride. To zakup z Lidla. Dlatego pomyślałam, że ten kwiat taki jakiś niewydarzony :oops: No i jeszcze ten krótki pęd. Wiesz, że jestem laikiem. Zdjęcia oczywiście wrzucę, pewnie za dzień lub dwa. Ha, Cybistra 'Sumatra', całkiem przez przypadek ;:306
Sesja zdjęciowa Twojego Osiołka, czy jak wolisz, Jabłuszka niezbędna jest. Będziemy oczy cieszyć i pewnie słać peany. Wstawiaj fotki koniecznie. :D
Teraz zobaczyłam post Febronii. Cybister 'Merengue'. Dla takiego laika, jak ja, to na tym etapie bez różnicy. I tak nie wiem, jak mam je odróżnić. Chętnie natomiast poczytam informacje od Was, mądrzejszych.
Awatar użytkownika
andpia
200p
200p
Posty: 492
Od: 10 paź 2017, o 12:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

No i słusznie Cybister 'Merengue',wahałem się pomiędzy nim a 'Sumatrą' bo podobne są. Dlatego prosiłem o szczegółowe zdjęcie, bo co innego mieć kwiatka przed oczami, a co innego porównywać jeszcze do końca nie rozwinięty kwiat. :!:
Pozdrawiam - Andrzej
Humor to widzenie świata na osi absurdu i niedorzeczności - Thomas Moore
Spis moich wątków
Awatar użytkownika
Febronia
200p
200p
Posty: 223
Od: 30 wrz 2015, o 21:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Andrzej, ja także się wahałam co do odmiany NN. Kupiłam takiego samego w Lidlu, więc byłam o parę dni do przodu. ;:136 Według mnie Sumatra od Merengue różni się tylko kolorem pręcików właśnie. :)
Pozdrawiam
Ela
Awatar użytkownika
ivonar
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1129
Od: 25 lut 2016, o 01:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Moje Hippeastrum (Zwartnice) w domu i ogrodzie.

Post »

Ha ha ha, Febronio, to znaczy, że Lidl robi takie niespodzianki ;:306 Przyjrzałam się dokładnie pręcikom. Białe to one nie są. Mają kolor podobny do płatków w tej jaśniejszej części. To Merengue, czy NN. Jestem ciekawa Waszych opinii.
Zablokowany

Wróć do „Moje doniczkowe, domowe, balkonowe, egzotyczne, tarasy. ZDJĘCIA.”