Trzmielina

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nata133
100p
100p
Posty: 106
Od: 1 lut 2009, o 13:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Trzmielina

Post »

A kto podpowie co to za krzak?

Zakupiony w ub.roku w Kauflandzie, posadziłam wiosna na dworze , listki stały jak widać, a w domu były blade, brzegi białe, w zimie prawie opadły liście

Obrazek Obrazek Obrazek

chodzi o krzaczek , co ma jasne brzegi.
Awatar użytkownika
Kathrina
100p
100p
Posty: 131
Od: 25 kwie 2007, o 17:10
Lokalizacja: Warszawa

Post »

Mi to wygląda na trzmielinę, tylko nie wiem jakiej odmiany.
Kasia
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzmielina

Post »

amator27 pisze:@selli7 Tak, myślałem o posadzeniu trzmielin, tu u mnie w Częstochowie pod centrum handlowym Promenady są bardzo gęsto nasadzone trzmieliny, raz że zimnozielone, to aż się zdziwiłem, że tak pięknie potrafią utworzyć takie całe połacie, że tak się potrafią rozrosnąć. Ten widok stał się dla mnie inspiracją, że może właśnie to. Stanowisko jest przy sypiących się mocno tujach, te trociny po nich zakwaszają ziemię, więc chyba piwonia może się nie nadawać do posadzenia w tym miejscu.... ;:204 Poza tym ten pas jest trochę długi, a chciałem go całego obsadzić, w ramach zmniejszania powierzchni trawnika, który i tak w tym miejscu nie jest "chodzony", a tylko koszenie niepotrzebne... 8-)
selli7 pisze:Obsypujące się igły tuj jak najbardziej służą takim płożącym roślinom jak trzmieliny.Tego typu rośliny w takiej roli są jak 'połykacze', nie trzeba sprzątać, a cały czas dobrze wygląda :wink: Wybierz odmiany trzmielin o drobniejszych listkach, trochę wolniej rosną, ale łatwiej je ujarzmiać na niewielkiej powierzchni.
A czy jest zagrożenie, że skoro rosną stosunkowo szybko, to mogą zacząć wchodzić na pas betonowy? No i czy susza jaka jest ostatnimi czasy może spowodować nie ukorzenienie się gałązek?

P.S. Czy można pisać tutaj czy zakładać wątek "Uprawa trzmielin" bo takiego wyniku/tematu wyszukiwarka forumowa mi nie znalazła?

P.S.#2 Ooo, widzę, że ponowne faux pas po tym kiedy wysłałem post, okazało się, że temat owszem "Trzmielina" ale pod "Identyfikacją roślin ogrodowych" ;:306
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trzmielina

Post »

Będą wchodzić na pas, trzeba przycinać.
Awatar użytkownika
Frania
50p
50p
Posty: 82
Od: 7 wrz 2008, o 09:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzmielina

Post »

Trzmielina jest bardzo agresywna.Ja posadziłam trzmielinę obok wiśni.Trzmielina zaczęła się po niej piąć i po 3ch latach wiśnia padła .Była spróchniała i wiatr ją przewrócił. To samo stało się z moją piękną pnącą różą która rosła od trzmieliny zaledwie 1 m One pięknie wyglądają razem z sobą w towarzystwie są agresywne ;:14
Cieszmy się z każdego dnia
amator27
100p
100p
Posty: 145
Od: 23 lut 2018, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzmielina

Post »

Ooo no to nieźle :!: To pomysł z ich sadzeniem w pasie z tujami porzucony ostatecznie ;:108 Nie dość, że na pas wejdą, to jeszcze mi tuje zamordują wampirki ;:196 Powracam z oryginalnym pomysłem posadzenia tam piwonii w takim wypadku. Ale chyba ograniczę się do paru, bo pas tej trawy przy betonowym jest dosyć długaśny. Tyle aż piwonii to mi się pewnie nie będzie chciało sadzić :)
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Trzmielina

Post »

Trzeba pamiętać że owoce trzmieliny są silnie trujące. Wyglądają atrakcyjnie, są różowe szczególnie dla dzieci.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8000
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Trzmielina

Post »

Trujące są owoce trzmieliny pospolitej, a płożące zimozielone odmiany o jakich tu mowa nie tworzą owoców.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3683
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Trzmielina

Post »

Tworzą, lecz w starszym wieku.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”