Żółtlica drobnokwiatowa (Galinsoga parviflora Cav.) i Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria)

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
marcel1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 15:00
Lokalizacja: Katowice

Żółtlica drobnokwiatowa (Galinsoga parviflora Cav.) i Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria)

Post »

Witam
Jestem nowym użytkownikiem wiec nie wiem czy do dobrego działu trafiłem.
Mam na ogródku pełno takiego rodzaju roślinek i nie wiem za bardzo jak się jej pozbyć.
Proszę o pomoc bo to się rozrasta w zastraszającym tempie.
Pozdrawiam Marcin

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
szymka
500p
500p
Posty: 599
Od: 21 lip 2007, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Post »

Marcel, w moim ogródku też jest to paskudztwo. Tata spryskał to w sobotę jakimś "killerem" do wszystkiego, co zielone, ale na razie nie widać efektów... chętnie więc będę śledziła rady użytkowników forum na ten temat. Próbowałeś już czegoś na to?
marcel1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 15:00
Lokalizacja: Katowice

co to za roślinka

Post »

Na to nigdy ale wiem że randapem można to unieszkodliwić tylko że też niszczy to trawę a ja chce tego uniknąć ponieważ ledwo co zasiałem.
Pozdrawiam
Marcin
Reposit-10
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 8491
Od: 22 sty 2006, o 11:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Witaj Marcel ! Na pierwszym zdjęciu to niegroźny chwast - ŻÓŁTLICA. Łatwo się go pozbyć, po prostu wyrywając.
Natomiast na drugim - Okropny do pozbycia się PODAGRYCZNIK :evil: :evil: . Pisaliśmy o nim dość dużo.

Więcej znajdziesz wpisując w wyszukiwarkę słowo 'podagrycznik'.

( Jak masz go mało to są szanse na usunięcie, jednak przy większych ilościach - czarno to widzę ;:99 )

Pozdrawiam i powodzenia :D
marcel1980
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 5 lip 2007, o 15:00
Lokalizacja: Katowice

Post »

Aniu
Dziekuje za odpowiedź. Mam tego na szczeście nie dużo po ledwo co ogórd zakładałem wiec pozostaje sukcesywne plewienie z tego co przeczytałem
Pozdrawiam
Marcin
eMZet
1000p
1000p
Posty: 1349
Od: 7 lip 2006, o 22:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Post »

Na pierwszym zdjęciu są młode rośliny żołtlicy drobnokwiatowej. Roślina roczna, przywieziona z Andów peruwiańskich w 1794 roku do ogrodów botanicznych w Paryżu i Madrycie. Rozpowszechniła się szybko w całej Europie.
To co uważasz za rozrastanie się jest kiełkowaniem kolejnych roślin z rozsianych wcześniej nasion, których wytwarza ogromne ilości. Niszczą ją łatwo herbicydy. Podstawowa walka z tym chwastem to nie dopuszczać do kwitnięcia i zawiązywania nasion.
Mietek.
Awatar użytkownika
livia
200p
200p
Posty: 300
Od: 6 cze 2007, o 00:47
Lokalizacja: małopolska

Post »

Ania ma rację. Tego na 1 zdjęciu łatwo się pozbędziesz wyrywając pojawiające się roślinki- zajmie ci to trochę czasu, ale to nic w porównaniu do podagrycznika. Zależy gdzie on rośnie: tam gdzie będzie trawnik przekop i usuń jak najwięcej korzeni-resztę załatwi koszenie. U mnie też było go naprawdę mnóstwo a tak się go pozbyłam :D
Rósł mi też przy murkach ogrodzenia-tam podziałał oprysk mniszkiem.
A między roślinami nie powiem ci jak go zwalczyć, bo sama nad tym cały czas pracuję :twisted:
Powodzenia
Awatar użytkownika
flowers
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3838
Od: 17 cze 2007, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Na podagrycznik działa tylko roundup !

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kasika
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 25 lut 2015, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: UK

Re: Żółtlica drobnokwiatowa (Galinsoga parviflora Cav.) i Podagrycznik pospolity (Aegopodium podagraria)

Post »

Kochani nie pryskajcie podagrycznika roundupem tylko go zjadajcie. To bardzo zdrowa, pożyteczna roślina , kiedyś warzywo. Dodatkowo roundup powoduje bezpłodność i nowotwory (jak każdy glifosat) wiec ja bym go wcale nie używała do zwalczania chwastów w jakimkolwiek ogrodzie, chyba ze botanicznym, tam gdzie nic nie jemy. Przedostaje się do wód gruntowych i zatruwa cala nasza glebe ....
pozdrawiam,
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”