Rdest sachaliński ( Polygonum sachalinensis )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MariaTeresa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2148
Od: 1 lut 2008, o 02:43
Lokalizacja: małopolska

Post »

tomboj0 pisze:........... Niestety roślinka rośnie bardzo powoli - na razie podział nie jest możliwy.
Taki powolny wzrost daje nadzieję,że nie będzie tak ekspansywna jak gatunek tzn.Rdest sachaliński? :)
Pozdrawiam ciepło
Ulubieńcy MariiTeresy
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Wypuszcza młode pędy metr od rośliny matecznej.
Awatar użytkownika
dtlissa
200p
200p
Posty: 384
Od: 29 mar 2007, o 22:23
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wroclaw

Post »

Deszczowa piosenko,
Jeżeli rośnie "to" w Twoim ogrodzie - usuń. Rdest potrafi paskudnie się rozrastać bo jest szalenie zaborczy.
I przez to jest bardzo ale to bardzo kłopotliwy.

Ja usunęłam - bo lubię "kontrolowany chaos" :wink: i nie lubię przegrywać z roślinami a tutaj byłabym zdana na porażkę (nic nie daje sadzenie go w różnych pojemnikach).
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Rdestowiec ostrokonczysty( Reynoutria japonica)

Post »

Obrazek

Obrazek

To prawda ,a ja swój rdestowiec ostrokończysty uprawiam w aluminiowej bali ,(staroć z minionego wieku używana do prania bielizny) z której wyciągnęłam korek -więc jest możliwość odpływu wody .Balia nie jest wkopana w ziemię z konieczności zdobi mój ogród stojąc na wybetonowanym miejscu gdzie znajduje/znajdowała się studnia głębinowa.
Zlikwidować tego nie mogę b o dostęp do własnej wody mo,że okazać się bardzo przydatny jeszcze...więc ubieram to miejsce w różne "stroje" stąd ta balia.
Pokażę jak wszystko rozrośnie się i powstanie już dekoracyjna wersja tego miejsca.
Druga sadzonkę mam w plastikowej donicy ,również nie wkopana w ziemię więc mam możliwość kontrolowania jej pędów gdyby chciały wyleźć i zadomowić się w moim ogrodzie...
\Nie doświadczyłam ekspansji tej rosliny ale ...posłuchałam rad koleżeństwa na forum by nie mieć ewentualnie kłopotów z tym chwastem, ale ponieważ jest piękny
,od momentu wyjścia z ziemi - nie mogę go wyrugować zupełnie z ogrodu,nie umiem się go pozbyć,nie chcę też :)
Deszczowa -p.- może znajdziesz sposób na kontrolę Twojego???

Tomku przedstawiony przez Ciebie r.pstrolistny jest jeszcze bardziej pożądany dla maniaka ogrodowego.
Za nic nie wyrzuciłabym go .
Masz go może?To skorzystaj z moich sugestii ,podglądaj go ,ucinaj pędy i korzenie ale nie wyrzucaj .
Coś Ty ,to bardzo ładna roslina a jak zakwitnie to
prosimy o zdjęcia. :)
_________________
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
tomboj0
500p
500p
Posty: 655
Od: 10 gru 2007, o 22:15
Lokalizacja: Wrocław, Karwiany

Post »

Chyba żartujecie - nie ma takiej rośliny, której konsekwentnym działaniem nie można zmusić do dyscypliny. Każda roślina ma swój urok - typowy przykład to bluszczyk kurdybanek lub podagrycznik przecież to doskonałe rośliny okrywowe na trudne stanowiska. Ponadto dodają ogrodowi nastroju dzikości i tajemnicy. Należy tylko porzucić geometryczny styl myślenia. Dla przykładu jedno zdjęcie z mojego ogrodu dla leniwych:
Obrazek
pozdrawiam
tomek
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Obrazek Obrazek
Rdest sachaliński jest również rpśliną zielarską o ciekawych właściwościach.
deszczowa-piosenka
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 19
Od: 7 maja 2008, o 06:58
Lokalizacja: okolice Łodzi

Post »

niestety opanował już dużą przestrzeń.jedyną jego zaletą jest to,że ususzone,,bambusy,,wykorzystuję do różnych ozdób.usuwam go,ale ciągle pojawiają się nowe roślinki w różnych miejscach.znalazłam informację ,że jest stosowany i ponoc skuteczny w leczeniu nowotworów.
Awatar użytkownika
leosta
500p
500p
Posty: 993
Od: 29 sty 2008, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Stargard

Post »

Witam.

Co to za roślina?

Obrazek

Pozdrawiam Leszek.
moje wątki

"Prawo jest jak płot: lwy przeskakują, płazy ślizgają się dołem, tylko bydło zostaje."
dorka556
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 29 maja 2008, o 08:43
Lokalizacja: Zakopane

Rdest sachaliński

Post »

Czy zna ktoś nazwę tej rośliny i podpowie jak można się jej pozbyć. Wyrasta do 3-4m. Pod koniec lata kwitnie ładnie na biało. Jest bardzo ekspansywna dzięki kłączom, które rozrastają się na wiele metrów wkoło. Mam problem z jej usunięciem.
http://picasaweb.google.pl/czajki6/Bamb ... 0Dbo0AVLG4
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Myślę,że to chwaścisko o którym juz rozprawiamy na forum -rdest sachaliński albo inne rdeścisko.wpisz w wyszukiwarke i poczytaj ale jedno jest pewne nie popuść jej - WALCZ!!! :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
jola30
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 7 maja 2008, o 18:48
Lokalizacja: lublin

Post »

Witam. Kiedyś oglądałam program o tej roślinie zainteresował mnie bo mam ją na działce .W jakimś kraju azjatyckim tak opanowała miejscowość że wyłaziła wszędzie przez płytki chodnikowe a nawet przez asfalt normalnie wyrastała na szosie nie działa na nią żaden oprysk bynajmniej w Azji .Ja swoją cały czas wycinam i leję randap a ona odbija taka zieloniutka i zdrowa jak bym jej dała dawkę nawozu
Pozdrawiam Jola
dorka556
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 29 maja 2008, o 08:43
Lokalizacja: Zakopane

Post »

KaRo pisze:Myślę,że to chwaścisko o którym już rozprawiamy na forum -rdest sachaliński albo inne rdeścisko.wpisz w wyszukiwarke i poczytaj ale jedno jest pewne nie popuść jej - WALCZ!!! :D
Poczytałam. Dziękuję za szybką odpowiedź, chociaż nie pocieszyliście mnie. Znajoma opowiadała, że jej to wyrosło w kuchni.
Będę systematycznie wycinała, może pomoże, w ten sposób pozbyłam sie już barszczu Sosnowskiego, który tu na Podhalu stale się wysiewa .
Awatar użytkownika
krzysiek86
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6274
Od: 15 maja 2008, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post »

Jak to się pojawi to koniec też widziałem podobny program to rośnie jak oszalałe podobno trzeba to próbować wykopać choć może to się okazać bardzo trudne bo odrasta nawet z pozostawionych kawałeczków i rośnie jak gdyby nigdy nic się nie działo!!! Życzę powodzenia w walce z tym chwastem mam nadzieję że ci się uda. Pozdrawiam

Na całe nieszczęście osiedle tysiąclecia w Katowicach też ma w pewnym miejscu to coś. Po każdym skoszeniu wyrasta jeszcze większe a na domiar złego się rozrasta jak oszalałe. Całe szczęście że rośnie to w miejscu mało efektownym i może w końcu tam coś zrobią i przy okazji pozbędą się tego chwasta.

Walcz!!!!!!!! :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”