Aronia i jesion

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Aronia i jesion

Post »

Żywopłot u sąsiada. żywopłot stary, sąsiad nowy i nie wie co to jest. Niedługo rozkwitnie, to mogę zrobić nowe zdjęcie. Owoce czarne, na zimę gubi liście.


Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1213
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Zywoplot

Post »

Aronia.

Poradź sąsiadowi, żeby robił z niej sok na jesień i konserwował spirytem w proporcjach 3-4 części soku i 1 część spirytusu. Wzmacnia naczynia krwionośne i serce, obniża ciśnienie krwi, i inne cuda robi.
Potem codziennie po małym kieliszeczku na zdrowie.

Smacznego. :D
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zywoplot

Post »

Dziekuje :)
To sąsiad "dzielnicowy" :lol: my się nie znamy :)

To teraz drugi problem: na tym samym krzewie są gałęzie z innymi liśćmi. W zeszlym roku bylo ich kilka, w tym widzę ich bardzo dużo. Ja bym sobie chętnie od sąsiada gałązke ukorzeniła, ale jak to się tak wydzicza, to może jestem z góry skazana na porażkę?

Obrazek
Awatar użytkownika
kuneg
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1213
Od: 29 sty 2021, o 08:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław / okolice Trzebnicy

Re: Zywoplot

Post »

To się nie wydzicza. To jest zupełnie coś innego.
Wg mnie to jest jesion, który sobie wykiełkował między aroniami z nasion z wiatrem przyniesionych.
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Zywoplot

Post »

To z jednego pnia jest. Bardzo dokładnie sprawdziłam, bo w zeszłym roku też myślałam, że coś pomiędzy wyrosło. Co któraś gałązka jest taka, a u sąsiada zza płotu to widziałam takie wychodzące spomiędzy tawuły! Tylko tawuła ę, to nie wiem gdzie jest początek tego dziwnego dodatku, a aronia jest póki co przejrzysta, więc wątpliwości nie mam. Sąsiad od aronii pozwolił żywopłotowi o pół metra pójść w górę, i to dopuściło do głosu te obce liście. Ja bym to wycięła, ale przecież nie zrobię obcemu porządku po swojemu w ogrodzie...
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21737
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Zywoplot

Post »

Zdecydowanie to jest jesion.
Wycięcie nic nie da, to silne drzewo, będzie odrastać i to nawet kilkoma pędami.
Koniecznie trzeba wykopać oba krzewy i wówczas zobaczysz,że to dwie różne rośliny.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aronia i jesion

Post »

Dziękuję za odpowiedzi :)

Przyłapałam sąsiada na ogródku i mu przekazałam złe wieści. Nie wiem co zrobią, w najgorszym wypadku nic :( To młodzi ludzie, bez zapału do ogrodnictwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”