Ostrokrzew Meservy, krzewy żeńskie czy męskie

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
sylwuniap
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 gru 2019, o 11:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Ostrokrzew Meservy, krzewy żeńskie czy męskie

Post »

Witam mam posadzonych 37 krzaków ostrokrzewu meserwy. Kilka z nich miało być męskie pozostałe żeńskie. Rok temu pięknie zakwitły ale nie było ani jednego owocu. Przeglądam internet radzę się specjalistów ale nikt nie jest w stanie na 100% potwierdzić gdzie jest problem. Załączam zdjęcia kwiatków. Wszystkie krzaki mają takie same kwiaty. Dodam że po bokach miały być posadzone osobniki męskie ale te narożne to w ogóle nie mają kwiatów.
Będę bardzo Wdzięczna za poradę czy ja mam około 34 krzaków po prostu męskich i muszę je po trzech latach wykopać i zamienić na żeńskie? Czy jest jakiś inny problem którego początkujący Ogrodnik nie jest w stanie zidentyfikować. Koszt wymiany jest spory? a jak bardzo szkoda roślin nie miałabym co z nimi zrobić. Więc modle się że jest inne rozwiązanie
Z góry dziękuję za pomoc Sylwia
Obrazek
Andrzej997
200p
200p
Posty: 472
Od: 21 lut 2020, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ostrokrzew Meservy, krzewy żeńskie czy męskie

Post »

podobno
Kwiaty męskie i żeńskie ostrokrzewu są podobne. Męskie mają charakterystyczne pręciki, przypominające antenki. Kwiaty żeńskie są bardziej przysadziste.
niepodlewam.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Zatem ty masz chyba antenki czyli męskie.

Wydaje mi się, że osobniki żeńskie i męskie powinny być bliżej siebie, a nie tylko po bokach szpaleru. Nie wiem jak masz posadzone, ale ja np. sadziłbym tak:
1. Gdybym chciał żywopłot widoczny z obu stron:
ż ż ż ż
m m m
ż ż ż ż

czyli schowałbym męskie w środek i dałbym ich co najmniej 1 na 4-6 osobniki iżeńskie
P.S.
Koszty wymiany to może ci firma wymieni ta co je Ci sprzedała? Ewentualnie wystawić na allegro - przecież teraz są o wiele więcej warte bo większe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”