Czy to katalpa?

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Czy to katalpa?

Post »

Proszę o pomoc w rozpoznaniu drzewa przedstawionego na poniższym zdjęciu. Jestem przekonany, że to katalpa, ale dziwi mnie fakt przyrostu rocznego tego drzewa. Wiosną kolega ściął ją na jeżyka, a w chwili obecnej gałęzie mają długość około 1,5 - 2,2 m, tyle urosły od marca. Liście są olbrzymie, mam dla przykładu małą katalpę u siebie i niedaleko miejsca zamieszkania i liście tych katalp mają może wielkość połowy tej rosnącej u kolegi. Jaka może to być odmiana? Kolega mówił, że sadzona była z nasiona. Czy istnieje możliwość jej rozmnożenia przez ukorzenienie uciętych małych gałązek?
Obrazek



Obrazek
martin79
200p
200p
Posty: 347
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Czy to katalpa?

Post »

To jest katalpa. A dokładniej z tego co widać po liściach i charakterystycznych ostrych dwóch bocznych klapach na nich, katalpa (surmia) bigoniowa. Katalpy tak reagują na oglawianie, u mnie sąsiadka uparcie próbowała z takiej zwykłej z nasiona zrobić odmianę Nana i efekt był taki sam. Co do rozmnażania to wystarczy wysiać jej nasiona. Tylko kolega musiałby powstrzymać się z cięciem bo takie słabo kwitną lub wcale.
To i owo opuncjowo Marcina
kubryn84
100p
100p
Posty: 109
Od: 20 kwie 2018, o 22:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie, okolice Bydgoszczy

Re: Czy to katalpa?

Post »

Dziękuje za szybką odpowiedź ;:108 Czy istnieje jakakolwiek szansa, na rozmnożenie z małych zdrewniałych gałązek? Bo problem tkwi w tym, że kolega nie chce żeby się rozrosła bo później ma problem z przycięciem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”