Chwastnica jednostronna

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Bestseller
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 lip 2020, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Chwastnica jednostronna

Post »

Witam Was wszystkich serdecznie, od razu na wstępie napiszę, że z ogrodnictwem to mam tyle wspólnego co z lotami w kosmos więc proszę o cierpliwość do mojej osoby . Założyłem "trawnik" ok meisiąc temu dokładnie to chyba był 1 lipca, trawa jakiej użyłem to Substral Trawa Sportowa (niebieskie opakowanie) oraz zmieszałem to z Substral TRAWNIK (nazwóz) tak mi doradziłą Pani w sklepie ogrodniczym. Trawa ładnie urosła, za mną 2 koszenia dosyć wysoko, i i gdzieś po 2 tygodniach od siewu, pokazały się takie dziwne roślinki , jest ich dosyc sporo i strasznie to szpeci, chciałbym się tego pozbyć tylko jak? kiedy najlepiej ? i czym ? szukałem na internecie co to może być ale ciężko mi to rozróżnić

Drugi problem to trawa miejscami jest inna gdzieniegdzie ma inny odcień i rośnie o wiele szybciej co może widać na zdjęciach - nie mam pojęcia co jest tego powodem (domniemam, że skład produkty - 2 rodzaje traw) czy da się temu jakoś zaradzić ?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc
Daniel


Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3749
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Co to za chwast ?

Post »

Chwastnica jednostronna zwalczanie, tak bym wpisał.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
Bestseller
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 lip 2020, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to za chwast ?

Post »

seedkris pisze:Chwastnica jednostronna zwalczanie, tak bym wpisał.
dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. czy zwalczyć to jakiś środkiem czy mechanicznie usuwać z trawnika ? Bo nie wiem czy na tak świezy trawnik jakiś herbicyt będzie dobrym rozwiązaniem - ja się nie znam :-(
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Chwastnica jednostronna

Post »

Jak chcesz jakimś środkiem to raczej załatwi też całą trawę wokół. Najlepiej wyrywać. I nie dopuścić do rozsiewania to może w przyszłym roku nie będzie bo jest jednoroczna.
Bestseller
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 30 lip 2020, o 18:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Chwastnica jednostronna

Post »

wiridiana pisze:Jak chcesz jakimś środkiem to raczej załatwi też całą trawę wokół. Najlepiej wyrywać. I nie dopuścić do rozsiewania to może w przyszłym roku nie będzie bo jest jednoroczna.

Dziękuję wyrywanie zacząłem od wczoraj :) sporo tego
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Chwastnica jednostronna

Post »

Nie martw się mam to samo.
Sprzyja jej też nawożenie azotem i podlewanie. Można próbować po prostu też ją trochę podsuszyć. Dla mnie to raczej ryzykowane, bo jednak ładna trawa inna niż chwastnica wydaje się być bardziej wrażliwa na brak wody.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”