Rzewnia skrzypolistna ( Casuarina equisetifolia )

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
erikol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 19 lis 2008, o 16:57

Rzewnia skrzypolistna ( Casuarina equisetifolia )

Post »

Witam miłośników roślin. Proszę o pomoc w rozpoznaniu iglaka jak na załączonym zdjęciu.
Obrazek
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu tego iglaka.

Post »

To nie iglak, ale wygląda na młody tamaryszek.
erikol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 19 lis 2008, o 16:57

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu tego iglaka.

Post »

Dziękuję za odzew, ale nie jest to tamaryszek. Jest to na pewno drzewo iglaste. Szyszki zebrałem będąc na Sycylii i po powrocie wysiałem do kuwety i bardzo dużo nasion wykiełkowało. Przedstawiona sadzonka jest dwuletnia. Są to duże drzewa podejrzewam, że może to być cyprzyk ale nie miałem jeszcze okazji zobaczyć na żywo. Jeśli ktoś posiada takie drzewko to proszę o foto.
Jestem wielkim miłośnikiem drzew iglastych i w swojej kolekcji posiadam ciekawe rośliny iglaste. Zwiedziłem kilka ogrodów dendrologicznych w Polsce i Europie i takiego iglaka pierwszy raz spotkałem właśnie na Sycylii.
Awatar użytkownika
AHa
100p
100p
Posty: 160
Od: 7 gru 2008, o 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu tego iglaka.

Post »

Kojarzy mi się z widzianą w ogrodzie botanicznym na Malcie rzewnią skrzypolistną (Casuarina). Ale to tylko intuicja, nie mam pojęcia jak wyglądają siewki rzewni. Owoce są podobne do szyszek.
Anna
erikol
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 19 lis 2008, o 16:57

Re: Proszę o pomoc w rozpoznaniu tego iglaka.

Post »

Witam.
Dziękuję za podpowiedź. Właśnie przeglądam wszelkie informacje na ten temat i podejrzewam, że podana nazwa pokrywa się z tym co wyhodowałem. Jest to naprawdę pięknie drzewo szkoda, że podczas podróży nie zrobiłem jego zdjęć. Podziwiam taką wiedzę.
Mam jeszcze kilka roślin do rozszyfrowania nazwy. Zdjęcia wystawię w późniejszym terminie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”