Identyfikacja dębu

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Identyfikacja dębu

Post »

Mam prośbę o identyfikację odmiany dębu bezszypułkowego. Szukałem w internecie i nic. Nie znalazłem żadnego kultywaru o pofalowanych liściach. Jedynie dąb szypułkowy generał Puławski ma liście mocno poskręcane ale to nie ten gatunek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
dawid214
200p
200p
Posty: 235
Od: 16 lip 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Centrum

Re: Identyfikacja dębu

Post »

Być może nie ma takiego dębu. Przynajmniej nie widziałem. Możliwe, że to siewka nowej odmiany. Jeśli jest potrzeba rozmnożenia to zapraszam. Może coś się uda zdziałać.
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Identyfikacja dębu

Post »

Znowu proszę o identyfikację dębu. Dla mnie wygląda jak dąb węgierski (quercus frainetto) pasuje wielkość, kształt, nasada z trzema małymi klapami. To co mi przeszkadza, aby uznać go za frainetto, nerwy odchodzące do wcięć w klapach i to że rośnie swobodnie w lesie koło Warszawy. Frainetto nie wytrzymuje więcej niż - 15.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
To i owo opuncjowo Marcina
Awatar użytkownika
AHa
100p
100p
Posty: 160
Od: 7 gru 2008, o 22:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Identyfikacja dębu

Post »

Jeszcze co do pierwszego dębu: skąd było wiadomo, że to bezszypułkowy? Siedzące liście (o ile widzę na zdjęciu) wskazują na szypułkowy, więc mogłaby to być odmiana Pułaski.
Anna
martin79
200p
200p
Posty: 346
Od: 30 sty 2012, o 17:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Identyfikacja dębu

Post »

W dębie szypułkowym nerwy w liściu dochodzą do wierzchołków klap i wcięć pomiędzy nimi a w bezszypułkowym wyłącznie do wierzchołków.
To i owo opuncjowo Marcina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”