Datura = Brugmansja

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
Zablokowany
PIOTR_MA
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 10 lip 2018, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Datura = Brugmansja

Post »

Witam jako nowy chce sie przedstawic i powitac wszystkich :wit .Moim problemem jest roslina którą kupiłem na rynku miała 20cm i byłem pewny że jest to magnolia po 3 latach ma około 1 m i ma sie dobrze lecz mi nie kwitnie .Okazało sie jak znalazłem opakowanie w którym ją kupiłem że jest to Datura-Brugmansja a nie magnolia i zaczołem czytac i co sie okazało to ona potrzebuje dużo wody jeszcze wiecej nawożenia i co lepsze podczas zimowania najlepiej ją schowac do pomieszczenia .Ja ją wkopałem do ogrodu i jest tam cały rok osłoną przed wiatrem są tuje szmaragdowe i ją okrywam na zime lecz nie ma kwiatów może przez to że mało nawożona lub to że zimuje na polu ,ale nie umarzła co o tym sadzicie i radzicie jak o nią dbac żeby miała piekne trąby anielskie
Obrazek
drkwiatek
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 26 kwie 2018, o 04:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Datura = Brugmansja

Post »

PIOTR_MA pisze:co o tym sadzicie i radzicie jak o nią dbac żeby miała piekne trąby anielskie
Datura najlepiej udaje się na żyznych, zasobnych i przepuszczalnych glebach (odpowiednie jest podłoże do roślin balkonowych z domieszką drobnego żwiru). Aby rośliny kwitły długo i obficie wymagają stanowiska w pełnym słońcu. W półcieniu kwitnie zdecydowanie gorzej. Dobrze znosi letnie upały i duże nasłonecznienie. Stanowisko, w którym ustawimy daturę powinno być jednocześnie osłonięte od wiatru, gdyż kwiaty i młode pędy mogą zostać uszkodzone przez wiatr.
Oczywiście nie można zapominać o regularnym i obfitym podlewaniu. Ważną kwestią jest także nawożenie. Jest to roślina ?żarłoczna? jeśli chodzi o składniki pokarmowe dlatego należy ją regularnie zasilać nawozem, najlepiej przeznaczonym pod daturę, np. Nawóz płynny Target do datur 0,5L. Dodatkową wiosną przy przesadzaniu warto zastosować dawkę nawozów długodziałających.
Poniżej jedna z naszych datur, która rośnie w donicy tuż przy tarasie. Ma już kilka lat. Oczywiście zimę spędza w jasnej piwnicy. Wczesną wiosną po przycięciu wypuszcza nowe pędy na których z początkiem lata pojawiają się ?anielskie trąby?.


Obrazek
demeter1
200p
200p
Posty: 250
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Datura = Brugmansja

Post »

Piotrze, wydaje mi się, że ta roślina ze zdjęcia, to nie jest datura i że rzeczywiście bliżej jej do magnolii. Przyjrzyj się dokładniej liściom swojej rośliny i porównaj ze zdjęciami na forum, u datury połówki liścia, zwłaszcza przy nasadzie, nie są symetryczne. No i korzenie datury raczej nie przeżyłyby zimy w polskiej glebie. Tak mi się wydaje. Pozdrawiam Beata
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21722
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Datura = Brugmansja

Post »

Tutaj otrzymałeś odpowiedź na swój problem.
viewtopic.php?p=6058726#p6058726

Proszę nie umieszczać tych samych postów w wielu rożnych tematach forum.
Zamykam wątek
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Zablokowany

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”