Calocephalus browni

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
selli7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8001
Od: 6 gru 2008, o 17:55
Lokalizacja: opolskie

Re: Co to za roślina?

Post »

Roślina jest na 100% martwa.Pierwszy objaw zasuszenia, lub zalania, to zwiędniecie końcówek gałązek, tych najmłodszych i miękkich przyrostów.Ja obcinam korzenie i robię z tych roślin dekoracje na groby i zawsze te końcóweczki obcinam, bo to jest pierwszy widoczny objaw martwej rośliny.
Nigdy jej nie zimowałam, jest łatwo dostępna i względnie tania.Wiosną widuję rośliny mniejsze, bardziej naturalnie prowadzone, jesienią natomiast mocno rozkrzewione i krępe, chyba traktowane skarlaniem.
Mulenbekia
50p
50p
Posty: 59
Od: 17 sty 2018, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co to za roślina?

Post »

Dziękuje! Dobrze wiedzieć... To zrobię tak jak mówicie - poodcinam gałązki i wykorzystam do dekoracji. Widocznie kupiłam ją już zasuszoną. Szkoda, że nie mam zdjęcia z tego okresu. Zatem rozumiem dlaczego kosztowała złotówkę :)
Marta
kluska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 830
Od: 3 sty 2008, o 11:26
Lokalizacja: Tarnowo Podgórne

Re: Calocephalus browni

Post »

Odnawiam wątek.
Wczoraj kupiłam w Obi za złotówkę. Widać, że część martwa a część żywa (tak jakby w doniczkę były wsadzone 3 szt obok siebie). Korzenie ładnie przerośnięte żywe. jest niestety posadzony w torfie a ja chciałam go zostawić w domu jako doniczkową i nie wiem co dalej. Przesadzić do piaszczystej mieszanki wypłukując trochę tego torfu? tylko obawiam się, że przez przyzwyczajenie do zalewania marketowego nie wyjdzie mu to na dobre.. i tak chyba cud, że żyje :D
Myślicie, że teraz jeszcze warto by spróbować zrobić sadzonkę pędową?
kluska - "ogrodnik" od czerwca 2006
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”