Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Rozpoznawanie roślin na podstawie zdjęć.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

Czy ktoś jest w stanie rozpoznać tego liliowca? Kupiony w kapersie w 2013 r. zakwitł pierwszy raz po dwóch latach. Niewysoki, raczej dość krótko kwitnie, ale może to z powodu miejsca z małą ilością słońca.

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

dodam tylko, że kupiłam powyższego liliowca jako Double Dream, ale coś mi nie pasuje.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

Elu ;:173
to z pewnością nie jest Double Dream. DD ma sepale praktycznie bez falbanki albo z bardzo małą i są wąskie w porównaniu do petali. DD często jest pojedynczy. U mnie rośnie prawie w pełnym słońcu i pierwsze kwiaty są z reguły pojedyncze. I DD jest taki luźniejszy, u Ciebie kwiat jest bardziej zwarty.
znalazłam starsze zdjęcie "pojedynczego" Double Dream
Obrazek
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

Też mi się tak wydaje, Kleksiku. Szukając właściwej odmiany natrafiłam w jakimś wątku takiego samego jak mój i jego właściciel też go kupił jako DD, i też miał wątpliwości. Może oba były z tej samej feralnej partii 8-) .
Jak porównywałam go z innymi liliowcami o podobnym odcieniu, to najbardziej pasuje mi na 'Bali Hai'. Ale czy na pewno :) ?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

Jeżeli wiesz u kogo (podaj) kupowałaś, to sprawdź czy ma taka odmianę. Sprzedawcy bardzo rzadko likwidują odmiany z ofert.
Pozdrawiam
Katarzyna
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1045
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

W pobliskim sklepie ogrodniczym kupowałam dwie odmiany w kapersach. Pamiętam nazwy obu z nich ponieważ wszystkie zakupy notuję w moim wątku :). Dlatego mam jako takie pojęcie i przy okazji świadomość, ile roślin mi przepadło, bo się np. nie nie przyjęło bądź przemarzło. Trochę tego jest :lol: . Nie sądzę jednak, by sprzedawca wiedział czy to, co sprzedawał w 2013 roku było zgodne odmianowo z etykietą, bo pewnie nikt do niego z reklamacją nie przyszedł. Drugi z kupionych wtedy liliowców wcale mi nie wzszedł, ale ja w takich sytuacjach zwykle obwiniam samą siebie i nie biegam z paragonem.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Kleksik
200p
200p
Posty: 321
Od: 24 mar 2012, o 19:12
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Liliowce (Hemerocallis)- identyfikacja

Post »

Myślałam, że może kupowałaś w sklepie internetowym. W takim przypadku jest szansa na identyfikację. A pan w sklepiku pewnie kupuje w necie u jakiegoś hurtownika więc też nie wie co mu wcisnęli. Nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić wymiary, porównać ze zdjęciami i.... też mi się wydaje, że Twój jest bardzo podobny do Bali Hai. Nawet nie przypuszczałam, że jest dość popularny w Polsce.
Pozdrawiam
Katarzyna
ODPOWIEDZ

Wróć do „Identyfikacja roślin ogrodowych. FOTO”