Truskawki się rozrosły

Drzewa owocowe
Zablokowany
komarwojnicz10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 26 lut 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojnicz

Truskawki się rozrosły

Post »

Witam serdecznie wszystkich,mam problem z truskawkami.Po prostu rozrosły się z 4 rządków w ...całość,tak jak na załączonym zdjęciu.Mam prośbę i pytanie ;co teraz zrobić,bo coś trzeba chyba zrobić z tym łanem.Co robicie w ogóle z tymi rozłogami,bo truskawki bardzo się rozrastają ,czyli co mam dalej rozsadzać??.Przyznam szczerze,zaniedbaliśmy z braku czasu i wiedzy uprawę i co teraz robić??.Linia kroplująca leży przypadkowo,zaś liście obżarły sarny,A czy trzeba je kosić na zimę??Dziękuję za porady,pozdrawiam.
https://images83.fotosik.pl/317/0ddb8a7be1cd8628med.jpg

Zmiana tytułu. ''Ratunku'' to wołamy przy pożarze. :) /ER
ands
100p
100p
Posty: 185
Od: 4 kwie 2015, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wałcz

Re: Ratunku TRUSKAWKI

Post »

Rozłogi truskawek likwiduje się na bieżąco w celu wzmocnienia rośliny i przełożenia energii na owocowanie. Jeżeli są to truskawki jednoroczne to można pobrać na sadzonki. Obecnie, albo wiosną można przekopać w inne miejsce, albo wyrzucić. Z tego co wiem starsze truskawki (3 letnie) ścina się na zimę w celu odmłodzenia, ale wykonuje się to zaraz po zbiorach. Sądzę, że jak wczesną wiosną się zetnie to spokojnie powinny odbić, ale może to się odbić na owocowaniu.
Pozdrawiam serdecznie, Andrzej
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ratunku TRUSKAWKI

Post »

komarwojnicz10
Andrzej napisał Ci wszystko jak Bóg przykazał,tylko powinieneś te zabiegi wykonać wcześniej.To tak na przyszłość.Dodam tylko że wczesną wiosną (bo pewnie nie robiłeś)musisz usunąć jeszcze wszelkie uschnięte i chore liście bo to siedlisko przyszłych chorób.
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
komarwojnicz10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 26 lut 2011, o 08:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojnicz

Re: Ratunku TRUSKAWKI

Post »

Rozumiem koledzy ,czyli jak tylko ..się da ,ziemia rozmarznie trzeba się wziąć i usunąć wyrwać te młode wszystkie i powrócić do rzędów.Kapuję,dzięki za poradę.




Proponuję by dalszą dyskusję na temat truskawek przenieść tutaj :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 64&start=0

Ten wątek zamykam by nie powielać tematów.
bab...
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”