Jagoda kamczacka cz. 3

Drzewa owocowe
Zablokowany
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 726
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Przyciąć w lutym na wys +/-15 cm nad ziemią.Temat przerobiony i sprawdzony.Rok bez owoców ale na drugi rok straty będą odrobione.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Dzięki. To kilka krzaczków się na cięcie załapie :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

:wit Ukorzeniacie jagodę kamczacką ? Trafił mi się świetny egzemplarz , duże jagody ,
bardzo dobry smak , nie opadają . Nazwy nie znam , praktycznie każdy krzew u mnie to inna
odmiana . Pies oznaczenia powyciągał .
Wątku o rozmnażaniu jagody nie znalazłam .
wlodekj , kudłate to znaczy jakie , sierść im urosła ? :;230
Te nowoczesne suszarki mają regulację temperatury , suszą też w niskich
temperaturach .
wlodekj
50p
50p
Posty: 69
Od: 12 cze 2017, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

anulab
przecież nikomu tego nie pokazywałem, a opis idealnie pasuje. To prawdopodobnie jakiś grzyb, ale wygląda jakby jagoda sierści dostała. Nieraz Borealis jak zasycha na krzewie też ma taką.
Ukorzenianie nie jest takie trudne. Oberwane i zjedzone już te jagody? Zdjęcia zrobione? Sprawdź, czy to nie jest odmiana licencjonowana bo tych nie można sobie dowolnie rozmnażać. Weź doniczki, nasyp ziemi. Najlepiej podłoża torfowego bo lepiej trzyma wilgoć. Wciśnij w to najniższe gałązki (te które i tak leżą prawie na ziemi). Na wierzch połóż solidny kamyk (aby nie wyrywać przyszłej sadzonki za każdym razem, gdy pielisz) i grzecznie czekaj do owocowania w przyszłym roku. Jeżeli masz dużo cierpliwości to odetniesz dopiero jesienią, jeżeli nie to odetniesz przed zrywaniem jagód i wysadzisz tam gdzie ma rosnąć. Podziel się sukcesem a może nawet zechcesz wymienić się sadzonkami.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

:wit Ja w sprawach fotografowania nie kumata jestem . Syna zawezwę i wstawi
zdjęcie , tej moim zdaniem super odmiany .
Ten niby grzyb może jakiś zdrowotny ? Jestem na etapie poszukiwania informacji o
właściwościach zdrowotnych niektórych grzybów . ;:174
.../jokaer
Zrobię tych sadzonek więcej i będę dbać by się udało , napiszę jak mi poszło .
Czy licencjonowana to nie wiem i nie zamierzam wnikać . :oops:
Dodam , że przy zakupach nie byłam informowana , że to licencjonowana odmiana i
nie można jej rozmnażać .


:arrow: Jagoda kamczacka- przetwory
Drzarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 10 cze 2019, o 12:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pułtusk

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

W poprzednim roku rozmnażałem JK poprzez sadzonki zielne z ponad 90 % przyjęciem a robiłem to poraz pierwszy w życiu.
Nie pamiętam dokładnie terminów ale chyba mniej więcej o tej porze odciąłem jednoroczne gałązki, pociąłem, wsadziłem do doniczki wypełnionej drobnym żwirkiem, nakryłem folią i dbałem o wilgotność. Jakoś chyba we wrześniu ukorzenione sadzonki przesadziłem do doniczek z mieszanką torfu i żwiru, do zimy urosly do ok 20 cm. Zimę przechowałem w dosyć ciemnym pomieszczeniu ale temperatura była w okolicach 0.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8673
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

:wit Drzarek , dzięki .
Tak wygląda jagoda , o której pisałam .




Obrazek

Obrazek
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 726
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Tą jagodę mocno przyciąłem w marcu.Teraz rozpoczęła drugi etap wzrostu i zaczęła kwitnąć na początku lipca.Może jeszcze zjem parę jagódek w tym roku?
Obrazek
Awatar użytkownika
MENA515
500p
500p
Posty: 558
Od: 9 mar 2010, o 09:14
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Moje jagody zasadzone były w zeszłym roku w maju, wcześniej hodowane w doniczce. To 4 krzaczki które wzajemnie się zapylają, zakupione w instytucie warzywnictwa w Skierniewicach, tzn w Nowym Kawęczynie ;) . Krzaczki były bardzo rozkrzewione, wysokość ok 15cm . W tym roku mają po ok 30 cm wzrostu. Nie kwitną. Czy powinnam je przyciąć w przyszłym roku w lutym? Czy jagodę kamczacką się regularnie przycina?
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 726
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Te małe sadzonki lepiej przyciąć i zostawić tylko 10 cm pień.Jagoda zacznie budować z niego nowy szkielet krzewu i przez kilka lat cięcie nie będzie wymagane.Nieprzycięcie młodej sadzonki powoduje słabszy jej wzrost i nadmierne zagęszczenie.Ja bym wyciął wszystkie drobne,krótkie gałązki a te grubsze szkieletowe skrócił.Po takim zabiegu krzew powinien wybić długie roczne przyrosty i nie będzie wymagał cięcia przez kilka lat a potem trzeba wycinać te ze środka i na dole tak żeby krzew nie był za gęsty i miał przyrosty.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Ale ciąć teraz czy zimą? Bo moje kamczatki, posadzone w tym roku, wyglądają tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedna puściła kilka liści, ale generalnie sobie dwa miesiące siedzą w ziemi. Z drugiej strony jak przytnę na wys. 15 cm to zostaną gołe kikuty.
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Ok, mam problem. Jagody które puściły pierwsze liście po posadzeniu przestały rosnąć, te co nie puściły marnieją a przede wszystkim - czarnieją liście. Kropkami, płatami, czasami jedno i drugie. Co to może być?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zmiany które na niektórych zdjęciach wydają się brązowe tak na prawde są czarne, to przekłamanie aparatu.
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 726
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Jagoda kamczacka cz. 3

Post »

Nie ma się co przejmować bo jagody czasami tak marnie wyglądają?Jak by miały za chwilę uschnąć.Mają jeszcze słaby system korzeniowy i już teraz powoli szykują się do zimy i wyglądają kiepsko.Jagodę przyciąłem na początku marca i należy pamiętać,że przycięcie opóźnia przyrosty nowych pędów.Teraz się nie tnie bo osłabia to krzewy i marnuje cenne składniki.
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”