Porzeczka biała(Ribes niveum) pienna i krzaczasta

Drzewa owocowe
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Porzeczka biała(Ribes niveum) pienna i krzaczasta

Post »

Niestety z porzeczkami nie jest tak jak z czarnymi jagodami, które są czerwone gdy są jeszcze zielone ale jak dojrzeją to są fioletowe. :lol:
Po prostu pomyłka w szkółce, sklepie czy gdziekolwiek. Kupowałeś w jakiejś renomowanej firmie czy na All..?
Jak chcesz, to jesienią będę czyścił swój szpaler i takich ukorzenionych nadmiarowych odrostów z pewnością kilka się znajdzie.
Awatar użytkownika
Marek-BB
500p
500p
Posty: 783
Od: 23 mar 2010, o 12:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Porzeczka biała(Ribes niveum) pienna i krzaczasta

Post »

Kalo u mnie było tak. 3 lata temu kupiłem w markecie chyba Kauflandzie białą porzeczkę krzaczastą. Okazała się czerwona więc nie dość że mam dość krzaczorów więc postanowiłem teraz inwestować w pienne i z biegiem czasu pozbyć się krzaków to dodatkowo kupiłem w solidnym dużym sklepie ogrodniczym w moim mieście. I masz. Znów czerwona. Mam ochotę złożyć reklamację bo miejsca to mam tyle co kot napłakał na to wszystko :( Kupujesz kombinujesz i ciągle okazuje się że kupiłeś coś co już masz w nadmiarze. :( Czy ta Twoja to pienna jest co piszesz? :) Bo jak tak to byłbym zainteresowany.
Z agrestem to już w ogóle mam jazdę. Krzaków tyle że szok ale pięknie owocują i żal mi się ich pozbyć ale też bym chętnie zamienił na pienne widząc jak u sąsiadów to ładnie wygląda schludnie i owoców co nie miara.
stasia485
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 13 lip 2016, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Porzeczka biała(Ribes niveum) pienna i krzaczasta

Post »

Mam też białą porzeczkę, jeszcze brakuje jej słońca i poczekam aż dojrzeje, chociaż czerwoną i czarną już zebrałam. Jaka to odmiana nie wiem, bo zauważyłam ją w tamtym roku, na pewno jest starą odmianą. Chciałam wkleić zdjęcie ale muszę jeszcze poćwiczyć :( , pozdrawiam.


Obrazek
Pozdrawiam
Stasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”