Truskawki - praktyczne porady dla początkujących

Drzewa owocowe
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki- praktyczne porady dla początkujących

Post »

Wg mnie to one nie chorują, zmaltretowane trochę po zmianie miejsca. Wytnij wszystkie nieładne liście i już, i nie przelewaj. Jeśli zaczęły już wyraźnie rosnąć, to nie zaszkodzi czasem podkarmić odrobiną nawozu.
zielistek
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 19 lut 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki- praktyczne porady dla początkujących

Post »

Ok, dobra. Kupię nawóz do truskawek i zrobię jak radzisz. Dzięki.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

chwasty w truskawkach

Post »

Poszukuje pomocy w pozbyciu się powoju w truskawkach,może ma ktoś jakąś metodę.Truskawki sadzone tradycyjnie rozstaw 30x80.Próbowałem rondapu w międzyrzędziach ale niezbyt dobrze wpływa na krzaki(oprysk ręczny z osłoną herbicydową) glebogryzarka tylko go dubluje a nie niszczy a więc co ? Proszę o wypowiedzi.
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Uprawiam truskawki na własne potrzeby na czarnej folii budowlanej w rozstawie 40x20 cm. Folia wytrzymuje kilkanaście lat. Nie mam na niej ani jednego chwastu.
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Folia ma swoje +i- ale ja mam posadzone bez niej.Z innymi chwatami jakoś sobie radzę ,zostaje ten przeklęty powój i trochę rumianu.Pozostaje tylko chemia(albo NAPALM) tylko co,może coś na dwuliścienne hamuje wzrost tego zielska tyle że truskawki to też dwuliścienne i margines błędu w dawkach lub doborze herbicydu duży.Znajomość wiedzy ludzi którzy sprzedają opryski raczej książkowa więc Polak kombinuje a może to albo to, właśnie takiej wiedzy tu szukam.Mam 15-20a truskawek co 2-3 lata odnawiam plantacje(swoje flance) więc położenie folii czy włókniny to spory koszt +nawodnienie które by się przydało.Może ktoś ma pomysł z swoich doświadczeń.
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Proponuję potraktować je octem spiritusowym bez mieszania z wodą najlepiej kupić 5 litrów w baniaku i wlać do opryskiwacza
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Ale czy to nie zaszkodzi truskawkom czy raczej nie pryskać po nich?
marcusson
50p
50p
Posty: 52
Od: 21 maja 2015, o 15:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Siedlce

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Pytasz się czy ocet nie zaszkodzi truskawkom a kilka postów wcześniej piszesz że używałeś roundapu który jest samą trucizną.
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Re: chwasty w truskawkach

Post »

vodo pisze:Ale czy to nie zaszkodzi truskawkom czy raczej nie pryskać po nich?
No ręce opadają mi po prostu brakuje ci klepki? Ocet to jest naturalny herbicyd
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Tak tylko że nie używam bo to źle wpływało na truskawki a skąd mam wiedzieć jak ocet na korzenie roślin zareaguje?
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Re: chwasty w truskawkach

Post »

Stosując randoup wchłoniesz sobie glifosat do organizmu czyli chemie ja bym takich truskawek nie zjadł.Zastosuj ocet
vodo
100p
100p
Posty: 108
Od: 2 gru 2016, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: chwasty w truskawkach

Post »

O ile mi wiadomo glifosatu(lub bardzo podobnych) stosują rolnicy do równomiernego dojrzewania roślin przed zbiorami ,chyba rzepaku o ile mnie pamięć nie zawodzi.We wszystkim jest chemia nawet w mące.A truskawka jest jak perz,nawet potraktowana randapem potrafi powstać z martwych,wiem bo opryskuje jak chcę zlikwidować stare grządki.Gorzej jest jak nie chcesz ich uszkodzić,badyl raczej nienaruszony gorzej z owocowaniem.
konrados89
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 17 lip 2016, o 11:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łomża

Re: chwasty w truskawkach

Post »

To po co sadzic truskawki mam na mysli dla siebie skoro stosujesz ten randoup i potem zrec to chemie?? JAK się sadzi cokolwiek w szklarni do bez zadnej chemii nawóz naturalny do warzyw albo wcale nie dawać i też urosną
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”