Morela - szczepienie,okulizacja

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
kozula
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2111
Od: 21 sie 2008, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Morela - szczepienie,okulizacja

Post »

Kolega okulizował na węgierce na węgierce. Bardzo mocno rosła z 2 lata, potem już nie widziałam. Ja w tym roku pierwszy raz okulizowałam na brzoskwini. Jedna odmiana - przyjęte 2 oczka z 3. druga przyjęte 1 z 3. Znajomy twierdzi, że na brzoskwini są dużo większe owce, ale nie wie ile takie drzewo pożyje. Nawet nie wiem co literatura fachowa mówi o takim szczepieniu. Morelami do tej pory nie interesowałam się wcale, bo u nas było do tej pory za zimno. Drzewa zamierały po kilku latach. Teraz mam dziczki wściekle owocujące i trochę pozakładane oczek tego lata na czym się dało.
Niki33
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 19 maja 2019, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Morela - szczepienie,okulizacja

Post »

Witam, posiadam morelę niewiadomej odmiany, jednak rośnie bardzo ładnie ma duże i bardzo smaczne owoce. Mieszkam na górze i chyba nigdy nic u mnie nie przemarzło więc i morela sobie radzi. Jako że owoce bardzo mi smakują postanowiłem ją zaszczepić na jakimś dzikim drzewku. Padło na jakąś dziką śliwę. Zawsze wszystko szczepię świeżym zrazem więc i tym razem tak zrobiłem. Metodą kożuchówki zaszczepiłem 4 zrazy i ku mojemu zdziwieniu najkrótszy z nich przeżył. Szczepiłem chyba jakoś w czerwcu. Jak na razie żyje.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”