Truskawki - ściółkowanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Ściółkowanie truskawek po skoszeniu a szara pleśń.

Post »

...dla pleśni lepiej będzie w ściółce ale dla gleby i dżdżownic tez lepiej w ściółce ....dylemat mam wciąż bo strasznie cierpię widząc odkrytą glebę :) ...
x-xm-a
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 4109
Od: 9 cze 2006, o 21:28

Re: Ściółkowanie truskawek po skoszeniu a szara pleśń.

Post »

Też tak miałam, chociaż pleśni w moich młodych truskawkach nie było. U mnie wszystko wycięte, czyściutko, bez ściółki, ale podlewam i jest b. dobrze. Ściółkę położę przed zimą
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Ściółkowanie truskawek po skoszeniu a szara pleśń.

Post »

Też tak zrobię, truskawki podlane gnojówką z pokrzyw za kilka tygodni same zacienią ziemię a ściółkę dostaną przed zimą, dzięki z konkret :)

pozdrawiam - czekając na kilka jesiennych truskawek którymi mnie w zeszłym roku obdarowały moje krzaczki. :)
Darek
maria1610
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 41
Od: 17 maja 2010, o 13:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - ściółkowanie folią

Post »

Wiosną tego roku posadziłam truskawki , dzisiaj je opyliłam i medytuje co by rzędy wyłożyć słomą aby nowe chwasty do zimy nie wyrosły . Przed wyłożeniem słomą mam zamiar podsypać azofoską . Dobrze medytuję , czy tę słomę dać dopiero na wiosnę , poradzcie ;:180 ;:180 ;:180
Iwkala
50p
50p
Posty: 55
Od: 28 gru 2006, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Truskawki - ściółkowanie folią

Post »

A ja mam pytanie dot. uprawy truskawki. Mamy truskawki chyba 3 rok i tego roku owoców było najmniej - prawie wcale. Co zrobić żeby w przyszłym roku owocowały? Ściąć te truskawki? Kosiarką po prostu? A co z wąsami zrobić? Obciąć i posadzić w innym miejscu? Czy posadzić pomiędzy tymi starymi krzakami? Na zimę jakoś zabezpieczać je?
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2972
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Truskawki - ściółkowanie folią

Post »

Iwkala pisze:... Mamy truskawki chyba 3 rok i tego roku owoców było najmniej - prawie wcale....
Nic nie piszesz w jakich warunkach rosną te truskawki, nie ma pewności, ze są rzeczywiście 3-letnie - może starsze? Trzyletnie truskawki powinny dać największy plon bo krzaki powinny być dorodne.
Nie dosadza się truskawek na to samo miejsce, tylko wybiera nowe miejsce, w którym kilka lat już truskawki nie rosły, odpowiednio przygotowuje ziemię i sadzi sadzonki uzyskane z roślin jednorocznych, nie starszych. O tym jak przygotować ziemię znajdziesz w wątkach o truskawkach.
Tak dla pokazania jak powinny wyglądać krzaki w poszczególnych latach moje truskawki (od lewej jednoroczne, dwuletnie, trzyletnie):
Obrazek
Wszystkie rządki rosną w tej samej odległości od siebie 75 cm więc widać różnice w wielkości krzaków (odczuwam, ze odległość jest zbyt mała bo między rządki trzyletnie nie dałam rady wejść podczas zbierania owoców)
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
avariel
50p
50p
Posty: 56
Od: 20 maja 2011, o 22:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Truskawki - ściółkowanie folią

Post »

majs pisze:aguskac
Witaj ;:3.
Jak widzę ciężko jest przekonać ludzi do unikania stosowania siania, kory i innych wynalazków.
Za pomysł z workami ;:138
ja w tym roku próbuję słomy... ;:65
sama nazwa angielska truskawki to straw(=słoma)berry(jagoda) - więc to słomiana jagoda jest! ;:215
Awatar użytkownika
effa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2752
Od: 16 wrz 2007, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Truskawki - ściółkowanie folią

Post »

Ściółkuje ktoś może truskawki igliwiem z sosny?
Pozdrawiam Ewa
Rośliny doniczkowe / Kaktusy
EdiEdward
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 8 kwie 2023, o 15:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Truskawki- agrotkanina czy ściółka naturalna?

Post »

Witam,
Posiadam przygotowany mały grunt na posadzenie około 30 sadzonek truskawek (3mx1,5m) Sadzonki frigo; polka, kent, dukat.
Chciałbym się Was zapytać o najlepszy sposób ściółkowania. Czy użyć naturalnej ściółki np. słomy czy lepszym pomysłem będzie agrotkanina, a na nią np. posypanie słomą, korą bądź inną ściółką, jedynie pod estetykę.
seebbek
100p
100p
Posty: 143
Od: 26 wrz 2020, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Truskawki - ściółkowanie

Post »

Agrotkanina tylko nie czarna.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”