Drzewka owocowe miniaturowe w doniczce

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Ciekawe czy są wyprowadzone bez użycia retardantów wzrostu.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Raczej zostały one użyte.
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Czym sa retardanty i jak dzialaja?
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Substancje hamujące wzrost. Skracają międzywęźla.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Brzoskwinie/nektaryny, jabłonie, grusze http://www.ars-grin.gov/cor/cool/nain.vert.html, czereśnie i wiśnie są genetycznie karłowe (tzn. rosną małe bez karłowych podkładek i retardantów). Tych nie trzeba dodatkowo retardować a nawet lepiej jet je szczepić na silniejszych podkładkach żeby trochę urosły. Najbardziej charakterystyczną cechą są b. krótkie międzywęźla. Mam też kilkuletnie: morelę i śliwę na razie rosną dużo słabiej niż gatunki ale zobaczymy co będzie za parę lat.

Niezależnie od wszystkiego większość zdjęć na portalach aukcyjnych i w sklepach internetowych to fotomontaże.

PS. Był już kiedyś podobny temat.
Pozdrawiam,

J
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Probowalam wyszukac cos pod haslem "mini drzewa", ale nie znalazlam. Zabraklo mi wyobrazni na inne hasla :)

Te retardanty, to jest cos, co stosuje sie raz a dobrze, czy tez cos, czym cyklicznie podlewa sie drzewo? W sensie, jeśli zdecyduje sie na zakup, to będę miec faktycznie mini drzewko, czy tez zaczna mi z niego wyrastac strzeliste, zupelnie nie karlowate galezie? (moj bonsai tak robi :P ).
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

"....na podkładce 'M.26' okulizowane są kolumnowe odmiany jabłoni typu balerina. "Baleriny" to grupa odmian niewytwarzających długopędów, tylko przewodnik z krótkopędami. Drzewka te produkowane są na zlecenie zagranicznych odbiorców, którzy równocześnie dostarczają materiału wyjściowego do ich produkcji. Do sprzedaży trafiają jednoroczne okulanty, które w szkółce dorastają do 40?60 cm" cytat z szkółki drzew i krzewów owocowych.

Więc na zdjęciach fotomontaż, a drzewka i tak rosną do 2 metrów wys. i są raczej wąskie.
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Szkoda :( Niby spodziewalam sie, ze to cos za pieknie wyglada, by moglo byc prawdziwe, ale i tak jestem rozczarowana.
sev
200p
200p
Posty: 492
Od: 6 maja 2009, o 12:07
Lokalizacja: Roztocze

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Jest bardzo dużo ultra karłowych drzewek, owocują bez problemu w doniczce, nawet 50 cm drzewka. Ale mają zwykle po 3-5 niewielkich owoców, prawdopodobieństwo że to będzie tak wyglądało jak na zdjęciu jest mniej więcej równe 0. Często sprzedawcy posługują się fotomontażem.
Awatar użytkownika
damek1718
1000p
1000p
Posty: 1224
Od: 20 mar 2012, o 12:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

sev pisze:Jest bardzo dużo ultra karłowych drzewek, owocują bez problemu w doniczce, nawet 50 cm drzewka. Ale mają zwykle po 3-5 niewielkich owoców, prawdopodobieństwo że to będzie tak wyglądało jak na zdjęciu jest mniej więcej równe 0. Często sprzedawcy posługują się fotomontażem.
Dokładnie. :)
Radość z kwiatów - to resztki raju w nas. Ogród z "historią"; Sprzedam rośliny pojemnikowe, na taras
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Był już podobny temat i tam postarałam się - ja również wytłumaczyć w skrócie o co chodzi. Nie należy mylić drzewek miniaturowych, od tych na podkładkach karłowych czy kolumnowych, do tego dochodzą drzewka, które same z siebie wytwarzają krótkopędy, ale nie są one zaliczane do grupy typowo karłowych czy miniaturowych, ale normalnie rosnących.
Tak są drzewka typowo miniaturowe do doniczek - praktycznie z każdego gatunku. Jeśli chodzi o plonowanie to dość dobrze radzą sobie np. wiśnię, nektaryny i brzoskwinie, jednak nie należny się spodziewać dużych owoców. Nie musi być fotomontażem zdjęcie na którym widnieje dużo zawiązków, ale też zależy to wszystko od odmiany, czy też drzewko rosło w gruncie czy donicy.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 800
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Mam kilka drzewek z tych miniaturowych (nie kolumnowych, to inna historia).
Kiedyś dostałem zraz gruszy 'Nain Vert' (opis z linkiem w poprzednim poście), drzewko jest na siewce gruszy kaukaskiej, kwitło już dwa razy, w 2012 w okolicy nie bylo żadnych kwitnących gruszy i nic nie zawiązało, w ubiegłym kwiaty załatwił przymrozek. W międzyczasie doszedł mi jeszcze jedne 'Nain Vert'. W zeszłym roku kupiłem dwie odmiany w austriackim sklepie internetowym, rosną jak typowe miniaturowe. Niestety, do jednego w gratisie były szpeciele.

Z tego samego źródła mam kompaktową czereśnię, w ubiegłym roku pomimo przymrozku miała kilka owoców.

W ubiegłym roku, wiosną w sklepie ogrodniczym kupiłem też bezimienne miniaturki: czerwonolistną brzoskwinię i zielonolistną nektarynę, kwitły b. ładnie - już za samo to warto mieć je w ogrodzie. Związały b. dużo owoców, większość usunąłem. Nektarynki na początku sierpnia zjedli budowlańcy, brzoskwinie o białym miąższu dojrzały we wrześniu, , bez rewelacji smakowych ale dało się je zjeść.

Miniaturowe wiśnie i jabłonie widziałem (mam 2 odmiany ozdobne) ale jeszcze ich nie mam. Są też miniaturowe leszczyny ale chyba są ozdobne z czerwonych liści i nie owocują.
Pozdrawiam,

J
Gayaruthiel
200p
200p
Posty: 385
Od: 25 kwie 2008, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Haugesund
Kontakt:

Re: Mini drzewa owocowe - prawda czy falsz?

Post »

Brzmi cudownie, mozesz sie podzielic zdjeciami opisywanych drzewek?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”