Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor Wiadomość
Dolnoslonzok
 Tytuł: Re: Winorośle i winogrona Dolnoslonzoka
PostNapisane: 23 maja 2020, o 08:14 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
To mój wątek o mojej uprawie, ale i usytuowany w kontekście historycznym z racji starych odmian i lokalnych kultywarów, które mam w swojej uprawie. Dzisiaj zatem nieco o historii regionu, bo to ważna rzecz dla każdego regionalisty.
13 maja oficjalnie wróciliśmy do dolnośląskiej tradycji. Miasta i wsie powiatu brzeskiego, czyli Brzeg, Lewin Brzeski oraz Grodków to tereny o historycznym dolnośląskim rodowodzie (podobnie jak sąsiednie powiaty nyski, i namysłowski).

Obecny herb naszego powiatu to najstarszy wizerunek orła z tarczy herbowej księstwa brzeskiego z 1311 r. Zastąpił on wcześniejszy herb powiatowy, czyli herb księstwa legnicko-brzeskiego, na którym widniały dwa śląskie orły na złotym tle na przemian z polami szachownicy w heraldycznych biało-czerwonych barwach, które oznaczają prawo, oddanie i męstwo.
Tu, nasz nowy/stary herb dolnośląski :):
Obrazek

Zobacz profil Wyślij e-mail      

roza12345
PostNapisane: 23 maja 2020, o 14:26 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dolnoslonzok napisał(a):
Dzień dobry. Proszę posadzić te sadzonki nieco głębiej niż były w doniczkach, czyli linia gruntu musi sięgać do miejsca, gdzie z zdrewniałej części wychodzi młoda latorośl.

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Czy mam je pożniej jakoś przyciąć?

Dolnoslonzok
PostNapisane: 24 maja 2020, o 05:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
Proszę napisać swoją lokalizację i odmiany, które Pani kupiła. Bez względu na to, późną jesienią, gdy sadzonka zdrewnieje proszę przyciąć ją na 2- pąki i zakopczykować przed nastaniem większych mrozów. Może Pani nie przycinać, zrobi to Pani dopiero na przedwiośniu, ale kopczyk do 3 pąka należy usypać.
Z piątkowego wypadu w Masyw Ślęży, naszej świętej góry, a głównie do Sobótki, przywiozłem wina z winnicy Celtica. Próbowałem wczoraj z żoną słodkiego Solarisa. Bardzo korzystny. Wytrawny Riesling będzie dzisiaj do gulaszu z indyka. Piłem nasze dolnośląskie Rieslingi z Paczkowa, Miękini i podślężańskich Zachowic. Z Masywu Ślęży nie miałem jeszcze okazji.

Obrazek

Dolnoslonzok
PostNapisane: 24 maja 2020, o 08:22 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Trzy sztandarowe odmiany mojej uprawy- w kolejności Chasselas, Pinot Blanc i Riesling.
ObrazekObrazekObrazek

Po wczorajszym deszczowym dniu dzisiaj o poranku było słonecznie, ale Radio Wrocław zapowiada kolejne opady i już zaczęło się chmurzyć. To dobrze, bo rośliny potrzebują wody, nawet winorośl. No i łatwiej będzie motykować mokrą, gliniastą madę w uprawie historycznej (dotychczas była skałą), którą porosły chwasty.

Mój domek ogrodniczy porasta lokalny klon Chasselas, który prowadzę w formie wysokiego kordonu na dwa ramiona. Owoców będzie i do jedzenia i na wino. :)

ObrazekObrazekObrazekObrazek

jokaer
PostNapisane: 24 maja 2020, o 09:20 
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Skąd: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

więcej niż 1 szt.
roza12345 napisał(a):
Dolnoslonzok napisał(a):
Dzień dobry. Proszę posadzić te sadzonki nieco głębiej niż były w doniczkach, czyli linia gruntu musi sięgać do miejsca, gdzie z zdrewniałej części wychodzi młoda latorośl.

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź. Czy mam je pożniej jakoś przyciąć?

Zapraszam tutaj :

:arrow: Cięcie winorośli

:arrow: Winorośle i winogrona cz. 7 (2018 r)

:arrow: Metodyka cięcia winorośli

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 757 ]  Idź do strony nr...        1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: amatorroli i 64 gości