Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
Dolnoslonzok
 Tytuł: Re: Winorośle i winogrona Dolnoslonzoka
PostNapisane: 6 lis 2018, o 07:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
Podczas bitwy pod Watreloo, gdy wielka bateria francuskich dział dwunastofuntowych w liczbie 24 zajęła swoje pozycje, Napoleon poklepał po ramieniu szefa artylerii gen. Haxo, mówiąc: "Oto dwadzieścia cztery piękne dziewczęta, generale". Przedstawiam zatem Państwu moje trzy piękne dziewczęta. :) Pinot Blanc 2018. Może nie jest fachowo zakorkowane, ale to pierwsze moje wino. Z pewnością popełniłem parę błędów przy winifikacji, ale nic to. W smaku półwytrawne, mocne,lekko kwaskowe, ale to młode wino świętomarcińskie na 11 listopada. Wszak św. Marcin to patron winiarzy.
Pinot Blanc 2018
ObrazekObrazek

P.S.
Riesling natomiast został w sobotę zlany znad osadu.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Dolnoslonzok
PostNapisane: 12 lis 2018, o 07:19 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
11 listopada to dzień patrona winiarzy - św. Marcina. Na naszej Ziemi Brzeskiej winiarze żyli niegdyś rytmem pracy wyznaczonym choćby przez święta kończące winiarski rok, czyli od wrześniowego winobrania na Michała do Marcina. Jak przystało zatem na region o tradycjach winiarskich sięgających średniowiecza, a żywych jeszcze do pierwszej połowy XIX w., wznieśliśmy wczorajszym popołudniem toast w naszym ogrodzie winoroślowym własnym, młodym Pinot Blanc. Dziękujemy za udany sezon.
P.S.
Zlałem do butelek kolejną porcję Pinot Blanc, a także drugi raz znad osadu Rieslinga.

Obrazek

Dolnoslonzok
PostNapisane: 18 lis 2018, o 06:36 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Po nocnym mrozie w granicach -3 st. C opadły ostatnie liście w ogrodzie winoroślowym (niektórym należało pomóc). Sobota zatem upłynęła pod znakiem porządków, czyli grabieniu liści w międzyrzędziach, które pozostawione na zimę stałyby się siedliskiem patogenów i żródłem infekcji krzewów w nowym sezonie. Na pierwszym planie Merlot 2010 w formie rogów
Obrazek

Igala
PostNapisane: 13 gru 2018, o 13:40 
500p
500p

0 szt.
A roślinki to kopczykujesz i w duże mrozy okrywasz czy zostawiasz wszystko w rękach natury?
Gratuluję swoich wspaniałych produktów :!:
Ja mam tylko 2 krzaki i były tak pyszne że "poszły migiem"; jak jednak długie i gorące lato wspaniale poprawia smak!
Podejrzewam że miałeś w tym sezonie wspaniałe zbiory?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 550 ]  Idź do strony nr...        1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości