Borówka amerykańska - słabo owocuje/nie owocuje

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7325
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Kwiaty borówki amerykanskiej

Post »

a tu ciekawa strona o borówce
http://www.borowka.org.pl/index.php/bor ... stanowiska

lukas3339- piszesz, ze sąsiadka nawoziła obornikiem- tym mogla je wykończyć, bo rośliny,
które maja małe wymagania pokarmowe, źle rosną jak im się dogadza z jedzonkiem
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Artylerzysta
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 10 cze 2009, o 17:17

Post »

Witam , problem mój dotyczy 9 letniej borówki , praktycznie przez cały ten okres zebrałem z krzaka nie więcej niż 0.5 kg owoców.
Pragnę dodać ze posiadam 30 krzaków wszelakich odmian jak również chcę poinformować ze wszystkie moje borówki są prowadzone `ksiązkowo` tj. podcinanie ,nawożenie, pielęgnacja z pozostałymi krzaczkami nie mam problemu. Znajomi twierdzą ,żeby jej nie wyrywać gdyż pełni ona zadanie `zapylacza `ale ja nie mam już do niej siły.
Poradźcie co mam dalej robić bo nie mam pomysłu.
Awatar użytkownika
SlaWasII
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 20 mar 2012, o 21:51
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Mam cztery krzaczki i owocują tylko dwa. Mam je od kilku lat i też mizeria... nawet pół kilo nie zebrałem. Dosłownie kilkanaście na skosztowanie. Ale się nie zrażam! ;:138
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Być może krzewom czegoś brakuje, jakiegoś pierwiastka albo coś nie tak z ziemią, itp. tak czy siak można odmłodzić taki krzew, przyciąć całego do ziemi, niech zacznie jeszcze raz.
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
luk3Z
50p
50p
Posty: 67
Od: 26 kwie 2012, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobków/Ponidzie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Gdy cytryna u mojej mamy nie miała owoców to wzięła mały pędzelek i zapylała kwiaty ręcznie. Wtedy urosła cytryna większa od grejfruta :) Ale to było dawno temu...
Poznam regulamin forum (jak będę miał czas) lub dostane bana
marcinpruszcz
500p
500p
Posty: 944
Od: 3 mar 2012, o 16:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Miałem w swojej karierze kilka różnych gatunków roślin, które nie miały owoców, ani nie kwitły. Gdy upływa kilka lat i efektów brakuje, to niestety się rozstajemy. Ale muszę przyznać, że gdy dwa lata temu dałem ostatni rok leszczynie to się wystraszyła i już nie ma z nią problemów. A w tym roku chciałem, żegnać się z czereśnią, lecz na prośbę żony wyrok został odroczony warunkowo... I żeby było śmieszniej to w tym roku była niezwykle obsypana kwiatami. Lepiej dla niej żeby owoce były zadowalające. Więc wniosek jest taki, że niektórych da się zastraszyć a innych nie :wink:
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Często roślina potrzebuje "szoko/terapi", trza przyciąć, nawieźć... jak człowiek, potrzebuje nieraz "kopa w tyłek" by wrócić na ten tor właściwy :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Moje, w tej chwili 5-letnie krzaczki borówki , nie miały nigdy ani jednego kwiatka ;:185
Odpowiednio nawożone, w słonecznym miejscu, nie wiem co z nimi zrobić. :roll: Chyba się z nimi rozstanę i skończy się moja przygoda z borówkami amerykańskimi. Chyba że, spróbuję jeszcze metody na zastraszanie, w przypadku gruszy, chyba zdała egazmin bo jest obsypana kwiatami a obiecałam jej ubiegłego roku że, pójdzie na kompost :heja
Pozdrawiam! Róża
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

U mnie w przypadku 1 na sto borówki nie owocują. Wyrzucam je, ponieważ czekałam po kilka lat, a one nic - jakieś wadliwe sadzonki chyba, z błędem genetycznym może? Rosną, są silne, duże, ale nie owocują.
artylerzysto - 9-letnia borówka powinna od 3 lat dawać po 3-10 kg owoców, w zależności od odmiany. To już stary krzak. Daj zdjęcie.
Awatar użytkownika
apw81
200p
200p
Posty: 360
Od: 11 lis 2011, o 17:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. lubelskie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

a jak rozpoznać zawiązki kwiatów na borówce o tej porze roku ?
pozdrawiam Asia

"Willst du ein Tag glücklich sein, betrinke dich. Willst du ein Jahr glücklich sein, heirate. Willst du ein Leben lang glücklich sein, werde Gärtner." Życie- to życie- nie miód, a jednak cud a jednak cud
Ewka42
200p
200p
Posty: 292
Od: 26 sty 2012, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Pąki kwiatowe można rozpoznać już zimą. Pąki liści są wąskie, podłużne, pąki kwiatowe są kuliste i znajdują się zazwyczaj w wierzchołkowej części pędów.
W tej chwili różnicę widać już bardzo, bo paki kwiatowe już wysunęły się z osłonek i są to teraz takie jakby gronka złożone z brązowych łusek.
Awatar użytkownika
image
200p
200p
Posty: 273
Od: 23 lip 2010, o 16:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Myszków/ Śląskie
Kontakt:

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

Ewka42 pisze:W tej chwili różnicę widać już bardzo, bo paki kwiatowe już wysunęły się z osłonek i są to teraz takie jakby gronka złożone z brązowych łusek.
U mnie nic takiego nie widać :( listki już się pojawiły, chyba pójdą na kompost :roll: A ja kupię sobie nowe krzaczki.
Pozdrawiam! Róża
luk3Z
50p
50p
Posty: 67
Od: 26 kwie 2012, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobków/Ponidzie

Re: Co zrobic z nieowocującą borówka amerykańska?

Post »

image pisze:Moje, w tej chwili 5-letnie krzaczki borówki , nie miały nigdy ani jednego kwiatka ;:185
Odpowiednio nawożone, w słonecznym miejscu, nie wiem co z nimi zrobić. :roll: Chyba się z nimi rozstanę i skończy się moja przygoda z borówkami amerykańskimi. Chyba że, spróbuję jeszcze metody na zastraszanie, w przypadku gruszy, chyba zdała egazmin bo jest obsypana kwiatami a obiecałam jej ubiegłego roku że, pójdzie na kompost :heja
Gdzie były kupowane ? Bo na alległo to różnie bywa.
Najbezpieczniej kupować od producentów np. krzewinski.pl albo rosliny.net
Poznam regulamin forum (jak będę miał czas) lub dostane bana
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”