Drzewa i krzewy owocowe wiosną.

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Promilus
200p
200p
Posty: 455
Od: 23 mar 2012, o 16:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Jeszcze nie, dopiero różowe wychodzi z pąka - kilka dni i będą kwitły morele, a zaraz za nimi brzoskwinie. Górny Śląsk :)
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Bolek twój zraszacz jest jak najbardziej profesjonalny i żeby ustawić na tej wysokości można użyć rurki do hydrauliki ocynkowanej dostępnej w sklepie a dopiero przyłącze wężem ogrodowym . Niestety duży opad wody powoduje destabilizacje podłoża i przewrócenie zraszacza. Dla tego proponuje nabić w podłoże rurkę czy też jakiś słupek na głębokość 70-80cm i do tego zamontować zraszacz. Wahnięcia ciśnienia nie zakłócą zbyt zasięgu a ilość wody nie zakuci procesu ochrony .
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Jeszcze wracając do ochrony mikro (czyli w ogródku przydomowym). Czy jakieś siłowe metody opóźnienia wejścia wegetacje są dostępne? Jak patrzymy na wrażliwość kolejnych faz pąka to dla niektórych drzewek w ciągu dwóch tygodni (albo szybciej) może się zmienić z -12oC do -4oC ...co jest kolosalną różnicą.
Czy takie metody opóźniają wegetację?
1. Malowanie drzewek biała farbę
2. Obsypanie późną zima drzewek śniegiem aby opóźnić ogrzewanie gruntu ? (można naprodukować lodu zraszaczem i obsypać pod spodem drzewka :)
3. może wyłożyć grunt taką folią co jest w apteczkach aby odbijała słońce?
4. Jakieś inne metody ?
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Kolego natura natura jeszcze raz natura ma swoje prawa.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

I co to by było, gdyby nie było selekcji naturalnej? :D
Awatar użytkownika
darendarski
200p
200p
Posty: 202
Od: 24 sie 2012, o 07:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Józefów k. Legionowa

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Zgodnie z naturą to miał bym owoce raz na 4-5 lat ...za to nie mam szkodników :) owady raczej nie przezywają 100% owych kilkuletnich przerw w owocowaniu ..dopiero muszą nalecieć z jakiś odległych sadów :)
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Promilus pisze:Jeszcze nie, dopiero różowe wychodzi z pąka - kilka dni i będą kwitły morele, a zaraz za nimi brzoskwinie. Górny Śląsk :)
No nie wiem czy mi zakwitną po ostatnim przymrozku ;:174 , a pąki kwiatowe na Early Orange miałem mocno nabrzmiałe. Mam wrażenie że teraz stanęły w miejscu. I też Górny Śląsk.
x-a-xi
---
Posty: 585
Od: 1 lut 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Spokojnie może nie zmarzło wszystko a poza tym jak był nabrzmiały pąk zerwijcie ich z dziesięć i ostrym nożem przetnijcie w poprzek będzie widać czy słupek jest zielony czy czarny .
Adas11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 619
Od: 22 mar 2012, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnicy

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Czy u was morele już kwitną bo u mnie jest ok.30-40 % rozkwitniętych kwiatów . :(
Darkat
200p
200p
Posty: 301
Od: 21 lip 2012, o 12:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

U mnie już by na pewno kwitły na Early Orange, gdyby było cieplej. Pąki na razie zastopowały wyraźnie, choć widzę coraz więcej rózowego. Czyżby zastopował je jeden przymrozek mocniejszy wcześniej.
bedani
100p
100p
Posty: 183
Od: 31 sie 2012, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Witam. Mam pytanie czy przymrozki które obecnie występują , u mnie nawet 3 poniżej zera mogą uszkodzić pąki drzew i krzewów owocowych. Po małej inspekcji w sadzie przydomowym wszystkie są w fazie bardzo nabrzmiałej wręcz gotowe do wystrzelenia i są wybarwione. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dominikams
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5426
Od: 21 sty 2008, o 10:48
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Raczej nie. Taka temperatura jest groźna w fazie kwitnienia.
Awatar użytkownika
Dolnoslonzok
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2017
Od: 5 wrz 2010, o 10:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

Re: Wiosenne przymrozki

Post »

Do połowy kwietnia przymrozki to normalna rzecz. W tym czasie, jak teraz od przełomu marca i kwietnia, kwitną morele, a w pierwszej dekadzie zaczynają śliwy i inne drzewa, co nie powoduje uszkodzeń. Natura wie swoje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”