Śliwa kwitnienie,owocowanie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Mateo, znalazłam etykietkę Opala wśród kwiatowych. Niestety, nie ma podanej podkładki

Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
mateo123
100p
100p
Posty: 115
Od: 26 lut 2021, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Zdziwiło mnie to trochę. Pierwszy raz widziałem taką śliwę. Dosyć znaczne różnice w grubości pnia widziałem tylko na starych potężnych gruszach i jabłoniach. U śliw szczepionych, które widziałem wszystkie pomimo widocznego lub ledwo widocznego miejsca szczepienia miały praktycznie jednakową grubość pnia podkładki i odmiany szlachetnej. Ale to wszystko w przydomowych ogródkach, więc prawie na 100% wszystko na ałyczy.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2820
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

gienia1230 zakładam, że to ałycza. U mnie też widać wał, miała być węgierka wangenheima, na ałyczy, a jest coś, co pewnie jest jednym z obecnych produkcyjnych. ;:222
viewtopic.php?p=6351764#p6351764
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Malenstwo93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 lis 2020, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Hejka
W tamtym roku zasadziłam Śliwę. Z tego co widzę posiada ona w tym momencie 2 przewodniki, z tym że wygląda to dość dziwnie bo są w dwóch kolorach i drugi wyrasta praktycznie przy samej ziemi. Ciąć jeden? Czy zostawić to tak jak jest ?

Obrazek
Obrazek
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Śliwa kwitnienie,owocowanie

Post »

Usuń dokładnie trawę wokół drzewka a od razu zobaczysz która to odmiana naszczepiona a które to są dziczki . Zresztą etykietę chyba widzisz? I dokładnie dziczki odciąć, prawie u źródła , czyli na korzeniu, jeśli tam wyrastają. Jeśli z pieńka ściąć aż do drewna i zabezpieczyć maścią. Jeśli tego nie zrobisz podkładka zdominuje odmianę szlachetną. Trochę przegapiłeś sprawę, one wyrosły jeszcze w ub. roku. to nie jest tegoroczny odrost.
Pozdrawiam! Gienia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”