Podkładki pod jabłonie

Drzewa owocowe
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 801
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Kiedyś, przez kilka lat obserwowałem pewne odmianowo drzewa tej odmiany, były późniejsze niż Granny Smith.
Pozdrawiam,

J
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Czy podkładka jabłoni M26 ma kolce? Bo zauważyłem coś takiego:

Obrazek
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

A to nie są zwykłe gałązki ?
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2852
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Najzwyklejsze ciernie, u mnie też miały te kupowane jak i te które sam wyhodowałem metodą wiaderkową. Ciernie są cechą młodocianą, u dorosłych drzew jabłoni na cierniach( trochę inna budowa niż na typowych krótkopędach) występują pąki kwiatowe. klik
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

jabłoń podkładka A2

Post »

Witam, mam pytanie czy możliwe jest zakwitnięcie jabłoni szczepionej na podkładce a2 zaledwie kilka miesięcy po sadzeniu, bo z tego co słyszałem to na pierwsze owoce trzeba czekać 4 lata,ogólnie na podkładkach silnie rosnących trzeba długo czekać, a tu taka niespodzianka, jabłonie szybko zakwitły... czy może sa to inne podkładki..?
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: jabłoń podkładka A2

Post »

U mnie z 3 jabłonek na M26 zakwitła i zawiązała jabłka papierówka posadzona jesienią choć był to nierozgałęziony jednoroczny okulant.

Obrazek
Pozdrawiam Paweł
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Tak ale to mas zna podkładce M26 czyli półkarłowej a ja tez papierówkę na podkładce A2 czyli przynajmniej w teorii powinienem zaczekac na pierwsze owoce dużo dłużej
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: jabłoń podkładka A2

Post »

danny239 pisze:witam, mam pytanie czy możliwe jest zakwitnięcie jabłoni szczepionej na podkładce a2 zaledwie kilka miesięcy po sadzeniu, bo z tego co słyszałem to na pierwsze owoce trzeba czekać 4 lata,ogólnie na podkładkach silnie rosnących trzeba długo czekać, a tu taka niespodzianka, jabłonie szybko zakwitły... czy może sa to inne podkładki..?
To normalne, szok po przesadzeniu i roślina próbuje zawiązać owoce/ nasiona by przedłużyć gatunek. W przyszłym roku tego nie powinno być.

Pozdrawiam serdecznie
danny239
50p
50p
Posty: 60
Od: 31 maja 2020, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Ostatnio doszły mnie słuchy, że najsilniejsza podkładką dla jabłoni wcale nie jest antonówka a dziczki jabłoni tzn samosiejki rosnące po polach i lasach, 100 lat temu jak były sadzone najsilniejsze jabłonie to właśnie wtedy były jabłonie szczepione na takich dziczkach a antonówki weszły dopiero później kiedy ogrodnictwo się rozwijało np po wojnie, słyszałem wypowiedź sadownika, że te jabłonie najsilniejsze z przed 100, 150 czy 200 lat to szczepione właśnie były na podkładkach dziczkach lub grusze na podkładkach dzikiej gruszy czyli ulegałki a nie gruszy kaukaskiej, słyszał może ktoś o tym? u mnie jest jeszcze kilka takich olbrzymich jabłoni, które były sadzone przed wojną, wyrosły tak wielkie, że nigdzie podobnych nigdy nie widziałem, właściwie nie przypominają drzewek wowocowych a bardziej leśne drzewa, pnie są potężne i zastanawiam się teraz co to za podkładki musiały być antonówki czy leśne dziczki
weglowy
100p
100p
Posty: 149
Od: 26 mar 2015, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mędrzechów

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Chyba kolega oglądał film gospodarstwa La Fuente tam takie słowa padły. Sianie na dziczkach to trochę loteria bo mogą być różne przyrosty na niej. Antonówka jest w miarę stabilną podkładką sianą owoców stąd ją się stosuje. Ale też widać różnice we wzroście gdy się je wysiewa i jaki mają wigor.
Bardzo dobrą podkładką jest A2 bo jest rozmnażana wegetatywnie i masz wyrównany wzrost i u mnie startuje troszkę później jak antonówka.
A co do długowieczności to może coś w tym być ale niech się wypowie ktoś mądrzejszy.
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 913
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Podkładki pod jabłonie

Post »

Grusze szczepiono na Gruszy Polnej, jabłonie na Płonkach.
Zapamiętaj raz na zawsze , że Płonka to oddzielny gatunek jabłoni sadzony tu i ówdzie przez leśniczych.
Siewki, lub jak kto woli samosiejki to nic dobrego. Rak bakteryjny kory robi swoje a i wysoko też nie rosną. Tak
kilka na sto , są warte zachodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”