Truskawka czarna, biała, niebieska - najnowsze hity

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
EDITA
500p
500p
Posty: 556
Od: 7 lis 2014, o 18:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: Truskawka wiszaca - pielęgnacja

Post »

Faktycznie ,nie mam co gdybać tylko spróbuję. Truskawki to pyszne owoce, dla przedłużenia ich owocowania mam odm. Honeoye i Senga sengana,a w sezonie rozgniatam je i zamrażam, w ten sposób mam je w zimie i na wiosnę.
Dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Niebieskie truskawki

Post »

Z setki nasion niebieskiej truskawki, wyszło tylko 6 sadzonek. Są jeszcze mikruśne, ale je porozdzielałem do osobnych pojemników i mam nadzieje, że będą ładnie rosły by chociaż na jednej doczekać się owoców. :D W zbiorczym pudełeczku delikatnie zruszyłem ziemię i zrosiłem i dałem w ciepłe miejsce licząc, że coś jeszcze wyjdzie. :D
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Niebieskie truskawki?
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Tak były opisane nasionka. :) Sam jestem ciekaw co z nich wyrośnie. :wink:
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

Żebyś przez przypadek nie skakał po tych niebieskich jagódkach ;:306 Oczywiscie pochwalisz sie co z nich wyrośnie, bo jestem ciekawa. Muszę zagooglować - niebieskie truskawki ;:oj

Czytam sobie o nich, że nawet w minusowych temperaturach nie zamarzają - lodów nie zrobisz
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.2

Post »

A to obecnie największa moja niebieska truskawka. Puściła drugi liść właściwy. :D

Obrazek
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Niebieskie truskawki

Post »

Nawet jak wyrosną mi z tych nasion czerwone truskawki, to i tak będe zadowolony. Samo sianie nasion, ma właśnie raz a dobrze wyjaśnić ten temat.
jjdj

Re: Niebieskie truskawki

Post »

Bo truskawki z nasion wysiewa się w celu uzyskania nowych odmian.
mw116
100p
100p
Posty: 154
Od: 18 lis 2014, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Niebieskie truskawki

Post »

Wszak zabawa w GMO, czyli żywność modyfikowaną genetycznie. Za niebieski barwnik w owych truskawkach odpowiada barwnik, który naturalnie występuje u pewnej morskiej ryby. Barwnik z ryby się ekstrahuje i aplikuje do genotypu truskawki. Nie wiem, czy barwnik jest dziedziczony przez kolejne pokolenia czy to cecha, która w pierwszym pokoleniu ulega zatraceniu.

Kiedyś do tego typu zabaw wykorzystywano antocyjany - związki naturalnie występujące w roślinach. Które odpowiadają za barwę niebieską, fioletową i granatową. Występuję w większości owoców z tym, że w różnych stężeniu. Na etapie dojrzewania owoców po prosty wstrzykiwano owy związek w owoc i ten wraz z dojrzewaniem zmieniał swój naturalny kolor. Truskawki naturalnie antocyjany posiadają ale w niewielkich stężeniach stąd czerwona barwa, podając ich więcej kolor ulegał zmianom na bardziej niebieski, fioletowy, a w skrajnych przypadkach czarny (pomidory).

Modyfikacja genetyczna jak wyżej dopiero od niedawna weszła do powszechniejszego użytku.
jjdj

Re: Niebieskie truskawki

Post »

Tak, są artykuły o tym, że taką zmodyfikowaną truskawkę wyhodowali. Dziwne tylko, że nie można natrafić na chociaż jedną fotkę tych truskawek. Wszystkie zdjęcia w Googlach to Photoshop.
Skoro jest w powszechnym użytku to na amerykańskich forach pisaliby ludzie o tym i publikowali zdjęcia. Mówię o USA bo tam rośliny GMO można śmiało uprawiać.
A kto zna angielski to może poczytać o niebieskiej truskawce tutaj https://www.reddit.com/r/gardening/comm ... eds_being/
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Truskawka czarna,biała,niebieska - najnowsze hity

Post »

Nie chcę być złośliwa,więc powiem tylko na bazie wiadomości o niebieskiej róży,czarnej róży,tańczącej roślinie i wielu innych hitów kolejnych sezonów ogrodniczych - czekamy i oby ta uprawa okazała się sukcesem. :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13648
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Truskawka czarna,biała,niebieska - najnowsze hity

Post »

Siejąc nasionka tej truskawki, nie oczekiwałem i nadal nie oczekuje żadnej rewolucji. Traktuje to raczej jako rozwianie wątpliwości, a jak faktycznie okaże się jakimś chwytem reklamowym i zwykłym picem na wodę, to wszyscy czytający wątek i moje wpisy, przestrzegą inną osobę, że to oszustwo. A jak się stanie cud i będzie choć trochę inna od normalnej, to też dam znać i każdy sam oceni. Ja nawet się obawiałem że nic nie skiełkuje. Gdyby jjdj czytał moje wszystkie wpisy odnośnie tych nasion, a nie tylko te z tego wątku, to nie musiałby się aż tak unosić i strzelać niegrzecznymi tekstami.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21721
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Truskawka czarna,biała,niebieska - najnowsze hity

Post »

jjdj jest z nami jeszcze zbyt krótko,jeszcze się zżyma,niedowierza,że eksperymentujemy.
Nie zna Ciebie,doświadczonego Warzywnika z ogromnymi sukcesam,i dlatego dajmy mu trochę więcej czasu Błażeju na zapoznanie się z nami :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”