Maliny - uprawa, nawożenie cięcie cz.2

Drzewa owocowe
Zablokowany
kussad
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 4 wrz 2009, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów Górny

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

venividikici pisze:A ja mam pytanie z innej beczki - dziś w jednym z marketów kupiłem jesienną malinę o nazwie Lion - czy ktoś cos o niej słyszał, gdyż nic na jej temat nie wygooglałem.
Jak w tej chwili wygląda malina? Czy w tym roku owocowała?

Zrobiłam to samo - przeczytałam na opakowaniu, że to jesienna malina i ją kupiłam na próbę odmiany 1 opakowanie 2 szt.... dopiero w domu zaczęłam w internecie szukać bardziej dokładnych informacji i nie ma śladu ;:174
Mogę sobie jedynie przepisać informacje z opakowania ;:174
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Drimeth
50p
50p
Posty: 55
Od: 29 wrz 2015, o 10:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Po pierwsze chciałabym się przywitać. To mój pierwszy post na tym forum. A więc Witam.
Po drugie, czytam Was od dłuższego czasu i bardzo wiele ciekawych informacji już znalazłam i mam nadzieję na więcej. :)

Posadziłam w swoim ogródku 7 krzewów malin typu Polana powtarzajacych owocowanie. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, bo wsadziłam je pod koniec czerwca, po niecałym miesiacu zakwitły i nadala kwitna i owocuja.
Jednak musze przyznać, że obawiam się cięcia malin. Póki owocuja to ich nie tne, pojawiły się głosy, żeby ciać na wiosne. Czy znajdę tu może jakas instrukcję, jak ciać, aby uzyskać w przyszłym roku owoce?
Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Drimeth tu masz wszystko dokładnie opisane http://www.modr.pl/img/Ciecie_krzewow_o ... _na_ww.pdf
Rafalr93
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 36
Od: 25 paź 2011, o 15:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Ile lat malina jest zywotna?
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Nawet po liściach widać, że azotu to im nie szczędziłaś. Może dolomit nieco by poprawił smak, ale nie przedobrzyj, żeby pH było poniżej 6,5.
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Maliny

Post »

Moje maliny niestety ale w sporej części wyschły teraz szukam nowych sadzonek :roll:
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Perek11
100p
100p
Posty: 147
Od: 10 mar 2013, o 12:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olkusz

Re: Maliny

Post »

Moje również baxiowa tylko 3 krzaki zostały z ponad 30 niby wyrosły po czym w ciągu tygodnia padły nie wiedząc czemu :'(
Marcin?
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Maliny

Post »

Ponawiam pytanie
jarha pisze: Czy sypiecie pod maliny nawóz jesienny? Jeśli tak to kiedy? Ja mam kilkanaście krzaczków letnich owocujacych na pędach zeszłorocznych i te lekko posypalam, ale pod takie, które teraz owocują jakoś nie mam sumienia. A jak skończą się owoce to już będzie pewnie za późno, bo maliny są do przymrozków.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5083
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Maliny

Post »

W tym roku w ogóle nie dawałem nawożenia, ale na wiosnę zamierzam dać dobrze rozłożonego kurzaka. Na jesień nawożenie raczej już się mija z celem, go w glebie powinno być nieco pokarmu, a przenawożenie jest gorsze od lekkiego niedoboru. Plantatorzy pewnie mają plan nawożenia, ale w amatorstwie można pójść na intuicję i prowadzić uprawę w kierunku ekstensywnym, przez co można mieć o wiele smaczniejsze owoce.
Awatar użytkownika
jarha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2568
Od: 17 lip 2014, o 23:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: skraj Jury Krakowsko-Częstchowskiej

Re: Maliny

Post »

Dzięki za odzew. Maliny jesienne mam dopiero od ubiegłego roku, pierwszy raz owocują. Są jeszcze niezbyt rozrośnięte i pomyślałam, że niewielka dawka nawozu o ograniczonej ilości azotu wzmocni je przed zimą, ale może to zbędne. Inne krzewy np. porzeczki, leszczynę, jeżyny jak również drzewka owocowe zasilam jesienią tzw. "nawozem jesiennym" a na wiosnę swoją drogą serwuję im azofoskę. Do naturalnych nie mam dostępu a sztuczne stosuję raczej oszczędnie.
Pozdrawiam, Halszka
Mój ogród niepokazowy Cz.2
Awatar użytkownika
baxiowa
1000p
1000p
Posty: 1192
Od: 19 sty 2014, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Re: Maliny

Post »

Beatagc pisze:baxiowa, Perek11, nie macie przypadkiem pędraków w ziemi?
Raczej nie jeszcze nigdy nie spotkałam pędraków to raczej ta susza spowodowała takie straty. Jak było kilka dni deszczyku ładnie zaczeły odżywać a potem znów zrobiły się marne i uschły. :roll:
Oddam sprzedam wymienię http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=11&t=79960" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
ERNRUD
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2522
Od: 4 lip 2010, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Radomsko/Kraków

Re: Malina - uprawa, nawożenie, cięcie cz. 2

Post »

Rafalr: przy odpowiedniej pielęgnacji to i 20 lat. A może i więcej.
Pozdrawiam. Ernest
? Ex historia arbor cognoscitur ?
Linki: Sztuka cięcia drzew Chirurgia drzew
Zablokowany

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”