Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Jak tam Wasze lemoniadki? Moja w tym roku zaszalała z ilością pąków kwiatowych. Jeśli nie przyjdzie przymrozek i ich nie zetnie, spodziewam się w tym roku "klęski urodzaju" :wink:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
Jarowo
200p
200p
Posty: 267
Od: 9 maja 2016, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

To może je przykryj, będą większe szanse że będą owoce.
werutka
200p
200p
Posty: 352
Od: 13 mar 2017, o 14:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląsk

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Powiedzcie mi proszę ona jest przedstawiana do uprawy w donicy, czy to ma sens w ogóle ? Jak plonuje?
Pozdrawiam, Werka
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

U mnie to wielkie krzaczysko, średnio ją widzę w donicy :?
Pozdrawiam Lucyna
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Wszystko zależy od możliwości/warunków. Ja uprawiałam Pink Lemonade w donicy parę lat i nawet doczekałam się jagódek. Oczywiście wzrost jest dużo wolniejszy niż w gruncie, więc i mniejszy plon, ale jak nie ma innej możliwości to lepsze to niż nic. Do tej pory mam wiśnie i czereśnie w donicach, i co roku owocują. Oczywiście wzrost jest bardzo powolny, a plon jest dużo mniejsz niż w gruncie, ale jak nie masz gdzie posadzić to dobre i to:)
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

To trochę tak jak z rybkami w akwarium. Można mieć karaski. Będą sobie żyły, ale nie będą rosły. Jeśli ktoś chce mieć z krzewu owocowego konkretny plon, to powinien mu zapewnić optymalne warunki.
Pozdrawiam Lucyna
iwonaceae
200p
200p
Posty: 334
Od: 20 lip 2018, o 00:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ipswich, UK

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Zgadza się się Lucynko. Każdy stara się zapewnić swoim roślinom najlepsze warunki jakie tylko może . Ale możliwości są różne. W dzieciństwie mieszkałam na wsi, miałam olbrzymi ogród i równie duży sad. W życiu nie myślałam, że kiedyś przyjdzie mi uprawiać krzewy/drzewa owocowe w donicy! Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - i to jest święta prawda. Przez 10 lat, gdy mieszkałam w akademiku, a potem w bloku nie miałam możliwości hodowania własnych owoców, czy warzyw. Nawet balkonu nie miałam. Potem, gdy wynajęłam dom z ogódkiem to zaczęło się saleństwo! Tak się cieszyłam z tego maleńkiego kawałka ziemi! Oczywiście nie mogłam sobie posadzić tego, co chciałam, bo to nie była moja własność, ale za to mogłam posadzić co chiałam w donicy. I tak to się zaczęło. Po kilku latach i paru przeprowadzkach moje roślinki na tyle podrosły, że mogłam się już cieszyć pierwszymi zbiorami. Po paru latach oczekiwań dostałam pierwszą działkę i wtedy wysadziłam spore już krzewy do gruntu. Szybko mi się odwdzięczył:) Oczywiście mogłabym przez 25 lat nic nie uprawiać, ale wybrałam mniejsze zło. W najgorszym wypadku wyrośnie bonsai:)
Pozdrawiam,
Iwona
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Rozumiem, jednak pierwsze pytanie brzmiało: czy ma sens uprawa w donicy i jak to plonuje? Sama Pani sobie odpowiedziała: rosnąć będzie słabo, plon mizerny.
Pozdrawiam Lucyna
Dorka11
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 30 cze 2017, o 18:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Na jednej ze stron doczytałam się, że lemoniadka pochodzi z tzw. borówek rózgowatych i dobrze wsadzić w pobliżu zapylacz z innych "rózgowatych" np. odmiany: Powderblue, Ochlockonee" lub Tifblue. Niestety nigdzie nie można ich dostać. Ja mam w ogrodzie dwie lemoniadki, teraz będzie czwarty rok. W ubiegłym roku jedna miała parę kwiatków, ale owoców się nie doczekałam. Może w tym roku się uda. Rosną na wystawie południowej. Traktuję je jak pozostałe borówki i nic. Trochę już straciłam nadzieję. Pink Lemonade niby jest samopylna wg producentów, a jednak zalecają wsadzenie zapylaczy, aby zwiększyć plon. Ale zapylaczy niema więc kicha.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2133
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

W zeszłym roku moja jedynaczka (obok rosną tradycyjne borówki wysokie) miała sporo pąków ale zostały częściowo uszkodzone przez wiosenne przymrozki. Owoców było dosyć dużo.
W tym roku pąków kwiatowych jest istny wysyp. Jeśli nie chwyci przymrozek i owoców będzie tyle, na ile wskazują pąki, potwierdzi się teza o samopylności.
Pozdrawiam Lucyna
asiencja
50p
50p
Posty: 79
Od: 25 kwie 2012, o 18:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

U mnie podobna sytuacja, bardzo dużo pąków kwiatowych a mało liściowych i dotyczy to wszystkich odmian, nie tylko pink lemonade.
Na niektórych wręcz trudno się doszukać liściowych aż martwię się o przyszłość swoich krzaków.
Awatar użytkownika
toldi
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1317
Od: 15 wrz 2015, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Ja też mam wysyp kwiatów, ale co za dużo to niezdrowo i będę przerzedzał dla zachowania równowagi.
Pozdrawiam. Jacek :uszy
Awatar użytkownika
Jarowo
200p
200p
Posty: 267
Od: 9 maja 2016, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Borówka różowa 'Pink Lemonade'

Post »

Poczekaj jeszcze trochę, może przymrozek zrobi to za Ciebie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”