Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Post »

Witam mam kilka drzewek zakupionych na allegro niestety są tam takie dziury po starych gałęziach, zasądzone rok temu i myślę czy ich nie wyrwać i kupić ładne w jakiejś szkółce bo te co chciałem odmiany to były tylko na alledrogo ...
Czereśnie dwie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
A tutaj jest jakieś drzewko ale zapomniałem jakie strasznie złe wygląda

Obrazek


Obrazek
A tutaj gruszka
Nie wiem czy nie obciąć jednego przewodnika np tego z prawej aby potem się konary nie rozlamywaly bo kiedyś na yt oglądałem że z wiekiem potem się łamią

Obrazek
Śliwka też nie wiem czy jeszcze nie uciąć jednego przewodnika bo to jak proca wyglada
Obrazek
Orzech włoski do wycięcia czy coś z niego będzie ? Ma 20 lat bo wolałbym nowego kupić prostego a nie takiego poranionego ... Zrobiłem właśnie dołki w koło niego i do każdego dołka dałem taczkę gnoju i wapna. Bo coś nie rośnie na nim są obrosty które wskazują że roślina słabo roślinie tak przynajmniej tłumaczyli na tym pogotowie ogrodnicze czy jakoś tak na yt... Z góry dzięki za sugestie chętnie wysłucham pozdrawiam

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bendkos
200p
200p
Posty: 326
Od: 13 maja 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Pajęczna

Re: Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Post »

Orzech nie wygląda jakoś tragicznie. Pytanie jakie daje owoce, jak dobre to trzymać jak miniaturowe kamieniaki to bym wyciął, ale to tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
Nig­dy nie re­zyg­nuj z ce­lu tyl­ko dla­tego, że osiągnięcie go wy­maga cza­su. Czas i tak upłynie.-H. Jackson Brown, Jr.
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Post »

Właśnie daje wielkości pimponga czy jakoś tak ale wykopałem 6 dziur i do każdej dałem taczkę gnoju z wapnem , bo polecali tak zrobić.


Nie korzystamy z opcji cytatu odpowiadając bezpośrednio pod postem do którego się odnosimy.
bab...
Rosynant
200p
200p
Posty: 491
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Post »

Ło jezusicku, toż fotki daje się poodwracać przecie... litości :roll:

Nie będę się wykręcał, a monitor obracalny jest w drugiem domu.
Na drzewkach co lecą w kilka konarów/przewodników silnie w górę nalepiej wybrać sobie jeden rozsądny na przewodnik a ten drugi/trzeci spróbować odgiąć na bardziej poziomo, na konar.
A jak nie idzie go tak odgiąć to go wyciąć. To nie są jakieś krytyczne sprawy, tylko że nam (a nie drzewu) na przyszłość wygodniej mieć jeden przewodnik i konary zeń odchodzące szeroko.

Orzech: miejsca dużego cięcia malować (co widzę czynisz) czymś z miedzianem.
Dla zabezpieczenia tego starego drewna w cięciu przed próchnieniem dobry też dziegieć. Idzie o środki które działają na stałe, w przeciwieństwie do nowoczesnej chemii (fungicydów chemicznych) co to na rok-dwa.

Warto takie drzewo utrzymać jeśli owoc dobry ( a nawet jakby nie to drzewo jest, gotowe, i można próbować przeszczepić), obornik przydatny ale orzech jest wrażliwy na braki w mikro - to już każdy wie jak w glebie ma, i nawożenie można dobrać do analiz, niemniej jeśli masz popiół po zimie (obojętne, z drewna czy węgla) to mu podsyp. Polecam także dolomit, zresztą i kości z rosołu, i gips, wszelkie takie dziwne źródła minerałów. Orzechowi można wszystko, a ryzyka nie ma, nawet gdyby jakie dioksyny czy metale ciężkie się trafiły w tym.
Brenach91
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 3 maja 2020, o 07:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Kilka pytań dotyczących drzewek owocowych

Post »

Dzięki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”