Podkładki wegetatywne - samodzielnie ukorzenianie pędów pół i zdrewniałych

Drzewa owocowe
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

KamilK02 pisze:Lex to obwiązanie drutem odrostu i obsypanie tego obwiązanego miejsca stale wilgotną ziemią nic nie da i grusza nie wypuści korzeni tak jak podkładki jabłoniowe z serii MM?
Moze cos da, a moze nie. Generalnie grusza kaukazka ma korzen palowy a taki slabo puszcza korzenie w mateczniku. Metoda okladow powietrznych bardzo prosta daje w 100% skutecznosc w prawie kazdym przypadku. Nie stosuje sie jej na skale przemyslowa, bo jest pracochlonna. Ale dla Ciebie jak robisz kilka okladow powinno byc OK.

Pozdrawiam serdecznie
Darko52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 899
Od: 17 sie 2014, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Woj. wielkopolskie

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Lex. Który miesiąc byłby najodpowiedniejszy na odkłady powietrzne
dla czereśni?
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Darko52 pisze:Lex. Który miesiąc byłby najodpowiedniejszy na odkłady powietrzne
dla czereśni?
Lipiec najlepiej, albo nawet koncowka czerwca.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Misiek98
100p
100p
Posty: 105
Od: 6 lip 2016, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Strzyżowskie

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

A u mnie jest taka sytuacja, że zeszłej zimy umroziło mi 2 śliwy (świeżo nasadzone), zasadziłem w ogródku i z podkładek powybijało kilka pędów. I pytanie, jakie szanse na ukorzenienie mają takie odrosty, gdybym obwiązał grubym drutem jak radzi Lex i okopczykował. Nie wiem dokładnie co to za podkładki, jedna to chyba zwykła ałycza, a druga to coś innego. Śliwa dużo trudniej od jabłoni się ukorzenia?
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Misiek98 pisze:A u mnie jest taka sytuacja, że zeszłej zimy umroziło mi 2 śliwy (świeżo nasadzone), zasadziłem w ogródku i z podkładek powybijało kilka pędów. I pytanie, jakie szanse na ukorzenienie mają takie odrosty, gdybym obwiązał grubym drutem jak radzi Lex i okopczykował. Nie wiem dokładnie co to za podkładki, jedna to chyba zwykła ałycza, a druga to coś innego. Śliwa dużo trudniej od jabłoni się ukorzenia?

Trudno tutaj cokolwiek prorokować, jak nie wiadomo nic o podkładce. Mam siewki ałyczy, co bardzo ładnie się ukorzeniają, mam tez takie, gdzie za cholerę nie da się ukorzenić. Druga podkladka może być węgierka wangenhaima, wiec powinna się ukorzenić. Spróbować zawsze można.

Pozdrawiam serdecznie
Totalnyamator
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 19 paź 2018, o 19:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

A ja mam takie pytanie: kupiłem jabłoń antonówkę. W zasadzie długi pęd. Na dole jest wyraźnie pogrubiony i zakładam ze tam jest miejsce szczepienia. Ale jakby nie było jest to antonówka wiec po co to szczepienie? Czy antonówkę tez sie szczepi? Wszędzie piszą a antonówce jako podkładce. W każdym razie chciałbym z tego uzyskać kilka pędów. Czy jeżeli zakopie środkowa cześć pędu to uzyskam w ten sposób dobre podkładki? Czy jednak musiałbym to pogrubienie uciac, podkopać i czekać aż pędy wyjdą?
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Totalnyamator pisze:A ja mam takie pytanie: kupiłem jabłoń antonówkę. W zasadzie długi pęd. Na dole jest wyraźnie pogrubiony i zakładam ze tam jest miejsce szczepienia. Ale jakby nie było jest to antonówka wiec po co to szczepienie? Czy antonówkę tez sie szczepi? Wszędzie piszą a antonówce jako podkładce. W każdym razie chciałbym z tego uzyskać kilka pędów. Czy jeżeli zakopie środkowa cześć pędu to uzyskam w ten sposób dobre podkładki? Czy jednak musiałbym to pogrubienie uciac, podkopać i czekać aż pędy wyjdą?
Nie antonowka, ale siewka antonowki jest uzywana jako podkladka.

Pozdrawiam serdecznie
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

W sobotę poodejmowałem M26 i M27, łącznie wyszło wszystkiego 9 sztuk i okazało się, że znalazłem królową renet, a większość z tej 9 zaokulizowana, te które nie są, są za małe i trzeba szkółkować. Muszę podkładki kupować, najgorsze że wegetatywnych ofert nie znalazłem, a na dawnej tablicy nie chcę kupować.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Mało kto zdaje sobie sprawę że na olx zawieramy taką samą umowę jak w sklepie. Musimy mieć jednak dokumentację w postaci maili, przelewu oraz strony z ofertą. Jak sprzedawca się nie wywiąże z udokumentowanej umowy, można go podać na policję.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

KamilK02 pisze:W sobotę poodejmowałem M26 i M27, łącznie wyszło wszystkiego 9 sztuk i okazało się, że znalazłem królową renet, a większość z tej 9 zaokulizowana, te które nie są, są za małe i trzeba szkółkować. Muszę podkładki kupować, najgorsze że wegetatywnych ofert nie znalazłem, a na dawnej tablicy nie chcę kupować.

Rozumie ktos o co chodzi?

Pozdrawiam serdecznie
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Wyprodukowałem łącznie 9 podkładek wegetatywnych. 7 zostało zaokulizowanych latem, natomiast 2 są za małe i muszą być szkółkowane. Dodatkowo znalazłem królową renet zwaną inaczej złotą renetą i chce ją pozyskać do kolekcji. Dlatego muszę kupić dodatkowe M26 ponieważ moich było za mało żebym mógł zaszczepić sobie i właścicielowi, tej wiekowej już jabłoni.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
dedert
500p
500p
Posty: 896
Od: 3 cze 2015, o 00:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koło

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

A dlaczego na olx nie chcesz kupować podkładek? Często ogłaszają się tam szkółki.
Czy orientuje się ktoś w jaki sposób rozmnażana jest podkładka Popiel? Z nasion?
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2817
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Podkładki wegetatywne - samodzielnie

Post »

Na dawnej tablicy nie chcę kupować, ponieważ koleżance podszyli się pod konto i miła dużo problemów.
Antypki to siewki zazwyczaj, ale podejrzewam, że da się przez odklady poziome jak F12/1.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”