Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Drzewa owocowe
zaorla
200p
200p
Posty: 260
Od: 3 paź 2012, o 22:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Kontakt:

Re: Oliwnik baldaszkowy

Post »

Jak uda mi się je zdobyć to będę je chciał rozmnożyć. Może za rok będę miał pierwsze sadzonki.
Wczoraj zlałem pierwszą nastawę alkoholową na oliwniku(barwy żółtej) i zasypałem cukrem. Za kilka tygodni zleję drugą i połączę obie. Nie mogę się już doczekać jaki będzie miała smak nalewka z oliwnika.
Dereń jadalny(cornus mas)
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oliwnik baldaszkowy

Post »

zaorla pisze:Jak uda mi się je zdobyć to będę je chciał rozmnożyć. Może za rok będę miał pierwsze sadzonki.
A to tak można rozmnażać i sprzedawać? ;:oj
Ja zlokalizowałem Pointilla? Sweet'n'sour?, Pointilla? Amoroso? i Pointilla? Fortunella? w Niemczech i tam kupię na wiosnę http://www.lubera.com/de/shop/pointilla ... 75740.html Na video można zobaczyć jakiej jakości sprzedają
Awatar użytkownika
maryann
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4184
Od: 3 wrz 2007, o 14:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Czechy k. Krakowa

Re: Oliwnik baldaszkowy

Post »

ERNRUD pisze:Myślę, że to Was zainteresuje. 30-letni oliwnik baldaszkowy na kampusie Wydziału Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego (Kraków). Owoce ciągle na drzewie i dobre do jedzenia.
Mam oliwnika wąskolistnego, teoretycznie powinien owocować, ale nie, nigdy na żadnym nie było żadnych owoców. One w naszym klimacie owocują? W prawdzie nie na owoce go kupiłem, ale teraz myślę o baldaszkowym, na owoce właśnie- potrzebuje on coś specjalnego do owocowania- kolegę, słońce, czy coś?
Każda opinia najlepiej opisuje jej autora!
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Oliwnik baldaszkowy. (Elaeagnus umbellata)

Post »

Potrzebuje słoneczną miejscówkę i kolegę :) Specjalnych wymagań co do gleby chyba nie ma.
Ja mam 2: Red Milan i Sweet Milan, sadzone dopiero jesienią, więc smaku owoców jeszcze nie znam.
Awatar użytkownika
WacekJ
200p
200p
Posty: 291
Od: 22 maja 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

Kwitnie oliwnik baldaszkowy może w końcu będą owoce .
Obrazek
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Oliwnik baldaszkowy

Post »

One w naszym klimacie owocują?
Owocują . W Raciborzu na jednym skwerze niedaleko Auchana rośnie oliwnik wąskolistny i co roku ma owoce.
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3682
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

To całkiem odmienny gatunek oliwnika.
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

Tak wiem ,odpowiadałem maryann ,choć chyba niepotrzebnie,bo poniewczasie zauważyłem że jej post ma ponad rok :) .
Awatar użytkownika
saxon
100p
100p
Posty: 152
Od: 1 lis 2011, o 11:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

Swoją drogą to u mnie oliwnik baldaszkowaty owocuje corocznie, obficie, rośnie samotnie, czysty gatunek.
aalal29
200p
200p
Posty: 377
Od: 14 paź 2010, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Głubczyc(242m n.p.m.)płd Opolszczyzna

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

U mnie ol. baldaszkowaty rośnie w towarzystwie szeferdii ,która jest siostrzanym gatunkiem.Nie wiem czy ma to wpływ na wielkość plonu oliwnika ,bo owoców również jest całe mnóstwo.
Tak się zastanawiam, czy ktoś próbował robić jakieś przetwory z owoców oliwnika ,przecierał np. przez sito aby oddzielić pestki a może jakaś nalewkę lub wino?
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Oliwnik baldaszkowaty

Post »

Balykan pisze:Polowałem na oliwnika baldaszkowego, ale bez sukcesu, za to zamiast niego posadziłem zeszłą jesienią oliwnika wielokwiatowego. Ma ciut większe owoce na szypułkach, ale ponoć w ostre zimy przemarza. Ma go ktoś?
Można wiedzieć jak rośnie ?
Myśle że to zależy od tego, skąd są nasiona. Troche gugluje na temat e.multiflora i wiem, że rośnie u kogoś w Moskwie bez okrycia
Awatar użytkownika
jasminek55
50p
50p
Posty: 51
Od: 22 maja 2009, o 10:42
Lokalizacja: kalisz

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

aalal29 pisze:U mnie ol. baldaszkowaty rośnie w towarzystwie szeferdii ,która jest siostrzanym gatunkiem.Nie wiem czy ma to wpływ na wielkość plonu oliwnika ,bo owoców również jest całe mnóstwo.
Tak się zastanawiam, czy ktoś próbował robić jakieś przetwory z owoców oliwnika ,przecierał np. przez sito aby oddzielić pestki a może jakaś nalewkę lub wino?
Nalewka dla zdrowotności na pewno dobra, ale dla picia w towarzystwie sugeruje dodać coś (dereń, pigwa + imbir), aby podnieść walory smakowe. Owoce oliwnika też zasuszam, do zimowej herbaty. Potem trzeba będzie je zgnieść lub zmielić. Pestki też mają jakieś właściwości zdrowotne
Awatar użytkownika
Ayesha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1331
Od: 24 sie 2010, o 14:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Oliwnik baldaszkowy (Elaeagnus umbellata)

Post »

Obrazek
Mój oliwnik baldaszkowaty w tym roku wyjątkowo obficie zaowocował.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”