Truskawki na agrotkaninie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Dodam coś od siebie - może pomoże - choć sam nie wiem.

Miałem podobny problem jak zakładałem mały sad przydomowy (link w stopce - na zdjęciach widać o co chodzi).

Pomyślałem sobie, żeby ograniczyć chwasty i przede wszystkim ułatwić koszenie i zrobić rzędy na agro.

Wszystko wyszło fajnie - jednak też pojawił się problem z podwiewaniem w pierwszym sezonie - i to solidny problem.

Na szczęście u mnie nie zwiewało dalej bo zatrzymywało się na pniach drzewek (wtedy jeszcze cienkich patykach - okulantach) - ale to i tak psuło wygłąd.

Ja to rozwiązałem ustawiając dosyć gęsto starą kostkę brukową - nadal lekko podwiewałe między nią- ale nie podrywało do góry bo całość ściślej przylegała i były mniejsze szczeliny pod agro.

Teraz to już nie jest żaden problem bo trawnik pomiędzy pasami agro urósł i na krawędziach materiału nawet go częściowo przerósł więc nie ma gdzie i jak podwiewać.

Natomiast ja nie o tym a o prostym narzędziu, które mi wtedy (jak miałem problem) pokazał kolega - niestety w moim przypadku to było już po tym jak poznosiłem te wszystkie kostki i nie chciało mi się tego poprawiać jak i tak widziałem, że kostka działą.

To "narzędzie" wyglądem przypominało nożyk do krojenia pizzy tylko, że krawędź nie była ostra a stępiona. Takie kółko na patyku.

Działanie miało polegać na tym, że jedzie się tym po krawędzi agrotkaniny przy granicy z międzyrzędziem dociskając dosyć mocno.
Powoduke to wciśnięcie kawałka pod ziemię (nacinając ją a nie przecinając tkaniny). POwinno to być ok 1-2 cm od krawędzi. Dobrze jak tkanina jest mocno i równo naciągnięta a ziemia w tym czasie miękka (najlepiej lekko wilgotna).

Widziałem działanie tego na próbnym kawałku i rzeczywiście to działało - ale (jak pisałem) u mnie już był po fakcie - jednak zapamiętałem sobie to rozwiązanie może się przyda na przyszłość.

Może byłaby to jakaś alternatywa do kopania wzdłuż po całości.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Dzięki za rade, tez pomyslalem wlasnie o czyms podobnym aby np zrobic coś np z pręta aby robiło mi szpare wzdłuż tkaniny i tylko bym ją dociskal i przydeptal. Twoj pomysł super ale obawiam sie ze juz ziemia nie bedzie mięciutka i świeza. Dobry pomysl pomysle o tym jak będę dosadzal
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8663
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Tak wygląda moje mocowanie do agro .
Obrazek
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Mam w ksztalcie L bardzo podobne z 200 szt ale większosc kołkow
MarSz
500p
500p
Posty: 532
Od: 27 sie 2015, o 13:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Też takie miałem na początku. Niby ok ale mają jedną wadę - jeśli nie da wystarczająco gęsto i wiatr może dostać się pod materiał między nimi to podrywając materiał przecina go ładnie na tym drugie. Oczywiście tym łatwiej im krótsza jest ta część drutu, ktoś dociska materiał.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8663
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

U mnie niczego nie przecieły , może drut u Ciebie był za cienki albo agro za cienka .
Wad u siebie nie zauważyłam . Jak wyciągałam z ziemi to musiałam użyć sporej
siły . Robiłam tak jak okrywałam podwójną warstwą , tzn czarną agro i na przed
wiośniu dokładałam białą włókninę .
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Anula a jaka białą agrowłóknine byś mogła polecić na wiosenne przymrozki ? Jaka gramatura? Aby wytrzymała kilka lat?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8663
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Ja tylko część okrywam , by rozciągnąć dojrzewanie w czasie .
Okrywam już od początku marca a nawet wcześniej . Jak zdejmuję
włókninę to widzę ze dwa tygodnie różnicy między tymi nie przykrywanymi .
Odkrywam jak zaczynają kwitnąć , ale włókninę zostawiam na zagonach ,
na czas przymrozków. Daję nawet podwójną zimową 50 .
Ariadnę w ubiegłym roku zbierałam około , 20 maja . Ona nawet nie
w pełni wybarwiona jest słodka .
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Heja u mnie też niczego nie podrywało. Przykładałem kamieniami polnymi wielkości pięści i kostką brukową. Nawet na złączeniu materiału nic nie podwiewało przy tych osławionych orkanach :). Z jednej strony, zagonek ma jakieś 8x5m, położyłem deskę. Efekt jest naprawdę zadowalający. Teski mi nie latają po działce jak wieje :) ;:136
:)
SpoxikLbn
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 9 mar 2019, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Cześć, Mam około 10 arów truskawki na agrotkaninie. W związku z przyjściem wiosny, chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób usuwacie zimowe liście, które nie były skoszone na zimę. Z tego co czytałem dużo plantatorów wygrabuje stare liście, ale czy nie lepszy byłoby wycięcie/skoszenie ich w jakiś sposób?
Poprzednie liście po sezonie letnim skosiłem kosiarką ogrodową spalinową z koszem, ale teraz zastanawiam się czy nie zniszczę już nowych młodych liści, które się wykształciły. Chciałbym już ruszyć z przygotowaniami do sezonu, (usuwanie starych liści, nawożenie, opryski, itp) wiem, że jeszcze jest dosyć wcześnie, ale mam przygotowaną flizelinę, do przykrycia plantacji w celu zabezpieczenia jej przeciw niskim temperaturom.

Tutaj chciałbym się dowiedzieć dodatkowo czy flizelinę, lepiej rozłożyć bezpośrednio na krzakach, czy może na jakimś "stelażu" rozłożyć ponad krzakami?

Bardzo proszę o podpowiedź.

W razie pytań chętnie na nie odpowiem.

Postaram się niedługo dodać zdjęcia plantacji.

Pozdrawiam
Paweł
Oskarek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 16 cze 2019, o 21:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jak rozmnożyć truskawki na agrotkaninie?

Post »

w jaki sposób ukorzennić rozłogi na agrotkaninie?
jabu
500p
500p
Posty: 724
Od: 22 paź 2015, o 11:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Radom

Re: Jak rozmnożyć truskawki na agrotkaninie?

Post »

Oskarek pisze:w jaki sposób ukorzennić rozłogi na agrotkaninie?
Hej ja robiłem w ten sposób, że wsadzałem w doniczki P9 i zostawiałem na pępowinie już tak. Oczywiście po zbiorach. W czasie zbiorów, wszystko odcinałem. Taka "pępowina" ma tą zaletę, że Ci flanca nie uschnie przy braku deszczu. Ma jesień są już fajne duże krzaki. ;:136
:)
Awatar użytkownika
radekcezar
100p
100p
Posty: 125
Od: 28 mar 2014, o 23:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Okolice Leżajska

Truskawki - stanowisko

Post »

Witam
Noszę się zamiarem posadzenia truskawek, na własny użytek . W tej chwili stanowisko zostało nawiezione dość dużą ilością obornika z pod krów. Sadzonki myślę posadzić na agro-włókninie. Nie wiem czy posadzić je teraz na jesień, a może poczekać na wiosnę, żeby gleba siadła i obornik uległ częściowemu rozłożeniu.

Za podpowiedzi z góry bardzo dziękuję ;:109

Pozdrawiam
Radek
Jak ktoś trafi szóstkę w Totka, to niech mi kupi Hondę CBF 1000, lub w ostateczności CBF 600 S :)
Ten sprzęt śni mi się po nocach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”