Truskawki na agrotkaninie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Powiem Ci szczerze i to TYLKO moja osobista opinia.
Minusy agro w Twoim przypadku
- Ok 70% agro masz poza sadzonkami..Teraz to ułożyć żeby nie uszkodzić sadzonek i zabezpieczyć, żeby nie pofrunęła - zabierzesz po ok 10cm z obu stron. Poszerzysz międzyrzędzia więc więcej miejsca dla chwastów będzie w międzyrzędziach.
- nie masz nawadniania pod agro. Jak nie będzie słońca/upałów to może tak duzo wody nie będzie potrzeba, ale i wtedy to hmm polony przy kijowej pogodzie są raczej marne. A jak będzie upalnie? Nie dasz rady lać pod krzaki, a po liściach i owocach to sam wiesz.
- problem z nawożeniem.. narobisz się bardzo, nawóz powinien być podsypany wokół sadzonki, jest kosztowny, nie można podsypać byle jak żeby tylko w dziure trafić
- obowiązkowo musisz położyć słomę, bo albo będą brudne, albo poparzysz.
Plusy znasz.
Ja bym agro przełożył na międzyrzędzia.
Decyzja Twoja i szybko ją podejmij, póki pogoda jest taka jaka jest. Ta część pod ago pewnie już ruszyła z wegetacją, bo jest im cieplej. powinny się zahartować, jeśli je odkryjesz.

Generalnie agro nie jest zła, zwłaszcza jak się chce byc pierwszym na rynku, tylko zrobiłeś to moim zdaniem ..nie obraź się.. od d. strony :lol:
Szkoda że Majs tu nie zajrzał, on by Ci doradził tak, że nie miałbyś żadnych wątpliwości. Ja nie jestem producentem, moje rady to takie zdroworozsądkowe, tak mi się przynajmniej wydaje.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Plon na włókninie nie jest mniejszy, ale za to czyste owoce i cała przyjemność w czasie zbioru, bo mam zagony podwyższone. Warto też założyć linie kroplujące, można je wykorzystać do nawożenia.



Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Agro ma zalety , piszę to z własnego doświadczenia .
Ziemia nie przesycha tak mocno i nie zbija się w skorupę .
Z nawożeniem też można sobie poradzić . Międzyrzędzia
można przelecieć nawet ręcznym piełaczem , m. kosił
większe zielska kosą spalinową .
Ja po ruszeniu wegetacji robię oprysk Basfoliarem Aktiv na
wzmocnienie systemu korzeniowego i ochronę przed grzybami .
Ten preparat zawiera między innymi jon fosforynowy , działający
na choroby grzybowe .Jak uprawiałam na agro owoce miałam
czyste nawet po deszczu .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

anulab to co poradziłabyś? Masz doświadczenie. Czy to wyda jak to tak jest zrobione? Obrazek to jak rozumiem przed wywianiem agro.
Obrazek
Ekopom ma wzorcowo zrobione, sama przyjemność w uprawie.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Dodam ze nie mam mozliwosci zrobienia tam instalacji kropelkowej itp bo wszystko jest sporo oddalone. Jedyne co jest to dwa stawy. Z 20 pasow agrotkaniny 5 zostala w dobrym stanie, reszta lezy poskrecana na polu. Jezeli wszystko dam w między rzędzia, sadzonki okryje sporą iloscia słomy na wiosne i zacznie mi rosnac zielsko czy idzie to wytluc opryskami na jedno i dwu liscienne??? I czy truskawki bez agro potrzebują mniej wody??? Gleba jest bardziej gliniasta niz piaszczysta. MAM DYLEMAT i nie wiem co robic koledzy....
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Moim zdaniem to łatwiej pozbyć się chwastów z miedzyrzędzi niż z zagonów .
Te druty , o których wcześniej pisałam u mnie się sprawdziły , takie nie
pełne U , można jeszcze środkiem zagony poprzypinać , żeby nie podwiewało .
Międzyrzędzia opryskać z osłoną herbicydową , ręcznym piełaczem poprzycinać
lub kosą spalinową wyciąć chwasty .Przed opryskiem herbicydami , truskawki
opryskać Protectorem .
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Anulka a co masz za nawadnianie??? I ile masz tej agro?? Bo u mnie nie ma jak przyłączyc wody, mam do dyspozycji dwa stawy, moglbym tam pompowac w czasie suszy. Masz moze jakas fotkie swojej uprawy???
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8635
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Nawadnianie mam kropelkowe i część przez wężę pocące .
Nawadnianie podłączone do zbiorników . Zdjęć niestety nie mam .
aha i jeszcze jedno , na agro nie dawałam słomy . Moim
zdaniem nie było takiej potrzeby .
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Dużo tego posiadasz?-szkoda ze nie masz fotki z miła chęcią bym obejrzał, i te mocowania w kształcie U. Ja myśle że sprobuje jeszcze raz, praktycznie zaczynam od nowa xd mam międzyrzędzia przygotowane pod traktor więc jak przełoze agro juz nie wjade. A jak będzie susza porzycze od wujka beczkowóz i będę podlewał.
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5084
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Podlewanie z góry należy liczyć się z szarą pleśnią na owocach, bo głównie trzeba podlewać w okresie owocowania. Przymocowanie najskuteczniejsze będzie jak już napisałem, wziąć ziemię z boku włókniny i nałożyć w to samo miejsce na włókninę, wówczas będzie ona naprężona i nie pozwoli wiatru jej poderwać. Jeśli ziemia jest dosyć twarda, to szpilki, bądź druty powinny też dać radę przed poderwaniem przez wiatr.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Od wrzesnia sobie agro radziła u mnie świetnie, ale sami wiecie jaka pogoda od lata praktycznie pada, nie dziwie się że kołki przestały trzymać bo sam nie raz się utopiłem w kaloszach. Odmiana hanoy podobno mniej wrazliwa na szarą pleśn. Ale podczasz ciaglych opadow wszystko załapie.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Najważniejsze, że podjąłeś decyzję. Jeśli masz międzyrzędzia przygotowane pod traktor, to oczywiście bez sensu kłaść tam agro.
Próbuj też przykopać ziemią jak Ci radzi Ekopom - odchylasz agro, wykopujesz sztychówką, kładziesz agro na dziurę i ten sztych na wierzch agro w tym samym miejscu. Agro się trochę naciągnie. Robisz to co jakąś odlegóść
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Mysle ze na razie sie nie poddam, czeka mnie sporo pracy ale malymi krokami mysle ze zdaze do wiosny. Dziekuje wszystkim za pomoc i cenne wskazowki. Będę z czasem potrzebowal waszej pomocy na temat nawozow i opryskow. A czy ktos posiada opryskiwacz spalinowy??? Co mozecie polecic??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”