Truskawki na agrotkaninie

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Jutro dorzucę zdjęcia jak obecnie wyglądają truskawki. Mimo, że agrowłóknina jest na całej powierzchni, to i tak chwasty mocno atakują.
ObrazekObrazek
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

krs27 - dużo pracy włożyłeś w tak duże pole truskawkowe i żal byłoby to zniweczyć. Ja nie mam doświadczenia z agrowłókniną, ale myślę ,że przysypanie brzegów pługiem jednoskibowym dałoby spodziewany rezultat (jak wcześniej radził pelikano11). Może dysponujesz jakimś sprzętem zastępczym, który by sprostał temu zabiegowi. My mieliśmy pierwsze truskawki 30 lat temu, posadzone na babcinym polu 10 rzędów o dł. 60m. Przez dwa lata bez problemu opieliliśmy to ręcznie. Natomiast w trzecim roku, nie mogłam na wiosnę poletka obskoczyć z motyczką, ponieważ byłam w ciąży. No i wyciągnęliśmy z szopy opielacz, a raczej kultywator konny ,po dziadku. Jednak konia w okolicy nie było, więc zaprzęgnęliśmy naszego Fiata 126p. Fiacik idealnie pasował w międzyrzędzia.Wcześniej przymierzałam ten konny opielacz do ciągnika, ale koło ciągnika najeżdżało centralnie na rząd truskawek. Próbowaliśmy też z motocyklem, ale nie uciągnął ;:306 . Męża serducho dygotało w rozterce, jak fiacika zaprzęgaliśmy, ale poszło sprawnie. W tamtych latach,mieliśmy spory zysk ,nawet z tak małego kawałka truskawek.Następnym razem jak sadziliśmy truskawki to wymierzaliśmy rozstawę rzędów na szerokość ciągnika.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Jestem osobą prywatną, nie jestem rolnikiem, mimo to mam zakupiony traktor c360, ale nie posiadam żadnego osprzętu prócz dużego wozu. Mam tez vitare 4x4, i glebozgryzałkie. Przy takiej pogodzie wjechałbym czymś cięższym dopiero na wiosne o ile obeschnie. póki co to chyba jedyna szansa była by zglebozgryzałka, nie chce czekac do wiosny bo boję się że pozostane z niczym. Co do Mojego czasu też jest ograniczony, mam stałą pracę i roczne dziecko, dlatego pomysł na agrotkanine. Praca fizyczna nie jest mi ciężka bo ją znam od dziecka. Ale nie ukrywam że uśmiecha mi się zasypywać to łopatą. Czy dorobiony płóg do gle ozgryzałki zdał by egzamin? Ziemia jest cały czas mokra.q
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Patrz i ucz się :D https://www.youtube.com/watch?v=AlqII3q0xpE Ja uwielbiam ichnie samoróbki, mają tyle świetnych pomysłów na mechanicze i tymi ręcami obsługiwane maszynki.
Jeśli jesteś złota rączka, to spokojnie dorobisz pług do glebogryzarki.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Widziałem ostatnio te filmiki, i boli mnie że szybciej tego nie szukałem, dopiero aż rozwaliło mi agrotkanine. No ale cóż życie...
Awatar użytkownika
ekopom
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5087
Od: 3 cze 2010, o 17:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kuj. pomorskie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Dla mnie błędem było, że użyłeś wąskiej agrowłókniny, bo o szerokości 160cm, nieco droższej, a byś okrył bardziej pole przed chwastami. Teraz , to tylko najlepiej zrobić co 2 m szpadlem dołek po boku włókniny i tą ziemią przysypać ją, udeptując stopą. We dwie osoby idzie to dosyć szybko.
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Nie ma szans, wiatr podwieje. Albo zdjąć, albo przysypać po całości, chociaż widać, że wąsko będzie.

Apropos maszynek, krs27 sadziłeś ręcznie, co? popatrz, darmowa siłka, też super samoróbka, a można w towarzystwie koleżanki małżonki miło spędzić czas :D https://www.youtube.com/watch?v=M2OI49-qxkU
https://www.youtube.com/watch?v=xhYNMNu189g
Zanim się dorobisz to może ci się przydadzą takie pomysły
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Powiedz mi gdzie kupie taka maszynkie??? Xd ja ręcznie zeobiłem 17 tys dziur takim ala harpunem zbudowanym, a sadzilismy takimi widełkami co chwytasz za korzen i wciskasz..
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

A czy ktos się orientuje jak nawozić truskawki na agrotkaninie?? Chce zastosowac yara mila compleks na wiosne i na jesien, będę podsypywal bezposrednio w otwory truskawek, tylko w jakich proporcjach aby nie spalic truskawek??
dziadek22
ZBANOWANY
Posty: 1575
Od: 30 gru 2010, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

W otwór na truskawkę wetknąć 20 cm rury od konewki i wlewać do niej wodę zmieszaną z nawozem.
krs27
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 47
Od: 1 sty 2018, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

A podsypac bezposrednio w otwor np w czasie deszczu??? Zamierzam wziasc rurkie jakas z 1.5 m przytknac w otwor truskawki i sypnac na stojąco tak aby sie nie zginac bo jednak mam 17 tys sadzonek. Tylko zastanawia mnie ilosc granulatu jaki mogę sypnac aby nie za duzo aby spalic sadzonki. Ile mozna bezposrednio sypnac jednej sadzonce aby bylo to bezpieczne???
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

Ta rurka to może być genialny wynalazek . ;:333 Raczej węższa niż szersza .
Nie znoszę podsypywać truskawek , staram się robić to starannie , wokół całej rośliny ,
strząsam z liści .
x-p-11
---
Posty: 3496
Od: 20 lut 2015, o 15:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Uprawa truskawki na agrotkaninie

Post »

krs27 Ty masz jedno cięcie aro / jedną sadzonkę?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”