Maliny - późne sadzenie

Drzewa owocowe
ostatnia szansa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2971
Od: 26 lis 2009, o 18:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Maliny - późne sadzenie

Post »

stashko pisze:.... część posadziłem w części podmokłej działki. Ciekawe czy przeżyją. ...
Posadziłam maliny w miejscu gdzie długo trzyma się wilgoć i przy długotrwałej deszczowej pogodzie w 2010 roku zaczęły więdnąć, a potem wyciągnęłam je bez problemu - wygniły korzenie.
Posadziłam w innym miejscu i tam też okazało się, że jest im zbyt wilgotno. W lipcu 2014 znowu więdły i gniły. Mąż wykopał foskę głęboką na łopatę"sztychówkę" i wyjechaliśmy na 3 tygodnie. Po powrocie okazało się, że maliny wzięły eis do życia i z ziemi wyrasta dużo młodych pędów. Były to maliny powtarzające i część z nich jeszcze zdążyła nacieszyć nas owocami przed zimą, która przyszła późno.

Wykop koło nich głęboką bruzdę/płytką foskę, która będzie obniżać poziom wilgoci.

*Ja mam na grządkach wzniesionych pomidory, paprykę, ogórki, korzeniowe, kapustne,... i świetnie sobie radzą nawet w suszę.
Moje nowe imię Szansa :)
"Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia."
Awatar użytkownika
seedkris
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3709
Od: 1 lut 2009, o 11:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlasie 5 min > Białystok

Re: Maliny - późne sadzenie

Post »

Gdzie o tej porze można nabyć pewne sadzonki malin jesiennych?
Pozdrawiam z Podlasia seedkris
janopolski
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 30
Od: 13 lis 2016, o 18:07
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Nasielsk

Re: Maliny - późne sadzenie

Post »

Wczoraj w śniegu skopałem ziemię, dodałem siarczan potasu, trochę gliny, superfosfatu i kompost. W zamierzeniu miały to byc przygotowania gleby do sadzenia do wiosny, ale stwierdziłem, ze zaryzykuję i posadziłem sadzonki Polany i Polki, które miałem zadołowane. Razem 10 sztuk. Wiosna dam znać czy/jak przeżyły.
Krasny
500p
500p
Posty: 520
Od: 2 gru 2012, o 11:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkie Jeziora Mazurskie

Re: Maliny - późne sadzenie

Post »

seedkris W połowie listopada kupowałem wysyłkowo maliny i jeżyny w instytucie w Brzeznej. Sadzonki przyszły może nie za duże, ale ładne i zdrowo wyglądające. No i jest pewność odmianowa, a to ważne. To pełna nazwa instytucji: Sadowniczy Zakład Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa Brzezna Sp. zo.o. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”