Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  
Autor Wiadomość
Marek87
 Tytuł: Re: Szczepienie drzew i krzewów owocowych - cz. 4
PostNapisane: 18 sty 2022, o 18:15 
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...

0 szt.
lgrom napisał(a):
(...) W instytucie w Skierniewicach zrazy wysyłają za darmo i mają niezła kolekcje.

Wysyłają za darmo hurtowo czy dla takich amatorów jak np ja też wyślą?

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Kallka
PostNapisane: 18 sty 2022, o 19:26 
50p
50p

0 szt.
Szymczak Sad też teraz sprzedaje zrazy.

KamilK02
PostNapisane: 18 sty 2022, o 20:03 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
Zależy na jakich odmianach zależy. Myślę, że kiedy w przyszłości można by zorganizować coś na kształt akcji wymiany nasion, ale zamiast nasion rozsyłać zrazy. Od razu mówię, że nic nie proponuję i nie zachęcam, nie robię również reklamy.
Dyluu porozglądaj się może któryś z użytkowników ma szukaną przez Ciebie odmianę i odezwij się doń na PW.

Krasny
 Tytuł: Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców
PostNapisane: 18 sty 2022, o 21:02 
200p
200p

1 szt.
Gdzie kupujecie wysyłkowo borówki amerykańskie? Sprawdziłem Twoje Sady i niestety nie mają wszystkich odmian na których mi zależy.

lgrom
PostNapisane: 18 sty 2022, o 21:58 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Marek87 napisał(a):
lgrom napisał(a):
(...) W instytucie w Skierniewicach zrazy wysyłają za darmo i mają niezła kolekcje.

Wysyłają za darmo hurtowo czy dla takich amatorów jak np ja też wyślą?

Wysyłają za darmo po 3 zrazy z odmiany dla amatorów. Zbierają zamówienia do grudnia a później wysyłają.

KamilK02
 Tytuł: Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców
PostNapisane: 18 sty 2022, o 21:59 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

0 szt.
lgrom dobrze wiedzieć :D

Dyluu
PostNapisane: 18 sty 2022, o 22:31 
50p
50p

więcej niż 1 szt.
Jestem jeszcze w trakcie opracowywania odmian jakie chciałbym mieć ale w większości będą to popularne odmiany więc może znajdzie się jakaś dobra duszyczka na forum i będzie chciała podzielić się zrazami. Z instytutem w Skierniewicach też spróbuję się na dniach skontaktować może jeszcze przyjmują zamówienia.

trzyary
PostNapisane: 18 sty 2022, o 22:50 
100p
100p

0 szt.
Krasny napisał(a):
Gdzie kupujecie wysyłkowo borówki amerykańskie? Sprawdziłem Twoje Sady i niestety nie mają wszystkich odmian na których mi zależy.

Akademia roślin

bociankrasna
PostNapisane: 28 sty 2022, o 19:34 
50p
50p

1 szt.
Wysłałem zapytanie zobaczymy. Jeśli nie to pana S.... trzeba będzie odwiedzić. Choć 15 zł za 2 zrazy to trochę dużo. Swoją drogą to takie instytuty jak Skierniwice, Bolestraszyce tudzież podobne organizacje powinny nie tylko zajmować się zbieraniem i wymyślaniem odmian, ale i rozpowszechnianiem ich. Do Bolestraszyc pisałem i nie ma opcji zakupu zrazów. W październiku chyba była akcja sprzedaży starych odmian jabłoni.

Kallka
PostNapisane: 28 sty 2022, o 19:47 
50p
50p

0 szt.
Niestety... zdobycie starych odmian, szczególnie tych mniej popularnych nie jest takie proste. Jest kilka odmian, których nie mogę zdobyć od dwóch lat np. Kalwila Biała Zimowa :) teraz poszukuję Gold Millenium - nowa odmiana, a też nigdzie nie ma. Może przed samą wiosną pojawi się gdzieś w ofercie online.

Bufo-bufo
PostNapisane: 28 sty 2022, o 23:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
Odradzam wysyłkowe nabywanie drzew owocowych, dwukrotnie kurier przynosił mi śliwę z połamanym wierzchołkiem.

W moim ogrodzie 4

BobejGS
PostNapisane: 29 sty 2022, o 09:57 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja z kolei jesienią nabyłem sporo drzewek owocowych(ok60szt) z różnych miejsc i zdarzyło się że pojedyncze gałązki były podłamane ale ogólnie ok. Większy problem miałem z borówkami, bo dwa razy się zdarzyło że były źle zabezpieczone i były mocno pokiereszowane. Jednak tu też sprawa została rozwiązana pozytywnie.

Także nie mam obaw wielkich odnośnie wysyłek drzewek czy krzewów i to z różnych szkółek

bociankrasna
PostNapisane: 29 sty 2022, o 10:38 
50p
50p

1 szt.
Kallka napisał(a):
Niestety... zdobycie starych odmian, szczególnie tych mniej popularnych nie jest takie proste. Jest kilka odmian, których nie mogę zdobyć od dwóch lat np. Kalwila Biała Zimowa :) teraz poszukuję Gold Millenium - nowa odmiana, a też nigdzie nie ma. Może przed samą wiosną pojawi się gdzieś w ofercie online.

Szkoda że szybciej nie wiedziałem. 2 tygodnie temu przycinałem 1 gałązkę , którą w zeszłym roku zaszczepiłem. Na zraz idealny kawałek. Jak nie dostaniesz na dniach to albo w lato się odezwij albo w styczniu. (Też dostałem zrazy od kolegi z forum).
Jak chcesz gotowe drzewko to znajdziesz wysyłkowo.

Kallka
PostNapisane: 29 sty 2022, o 11:48 
50p
50p

0 szt.
Dziękuję za propozycję pomocy ze zrazami Gold Millennium, ale z jakiegoś względu nie mogę na nią odpowiedzieć. A szkoda, bo chętnie bym skorzystała :wink: .
Jak mi się nie uda to będę próbowała kupić gotowe drzewko, chociaż nadal nie ma ich online. Tzn. znalazłam w jednym miejscu, ale nie mam zaufania do tego sklepu.
I co do kupowania online - raczej nie mam złych doświadczeń, ale staram się kupować w szkółkach, a nie na all...o. Na kilkadziesiąt kupionych przeze mnie drzew i krzewów nie przyjęły się nektaryna, morela, śliwa i jeden oliwnik. Czasami drzewka są małe i nie wyglądają okazale ale z drugiej strony stacjonarnie naprawdę ciężko kupić te odmiany, na których mi zależy. Jak pytam o stare odmiany to proponują Antonówkę, a jak trafi się Szara Reneta to już rarytas :wink:

seedkris
PostNapisane: 29 sty 2022, o 13:27 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Z kupnem gotowych drzewek mam złe doświadczenia. Nabywałem na targach i w punktach stacjonarnych. Odmiany często były pomylone. Najgorsze było to, że o tym dowiadywałem się po kilku latach. To były stracone lata. Z mojego doświadczenia, szkoda czasu i pieniędzy na takie eksperymenty w swoim ogrodzie. Może miałem po prostu pecha. Sąsiedzi mieli czasem podobnie ale, wychodzili z założenie, co ma być to będzie. Zakładając niedawno swój mini sad wyszedłem z innego założenia. Niczego nie będę kupował. Nastawiłem się na wymianę przez fora ogrodnicze. Przesyłanie zrazów było proste i niezbyt kosztowne. Nawet podkładki i przewodnie dostałem w listach. Dziś może to się wydać bardzo czasochłonne i trudne do wykonania, a może nawet nielegalne. Teraz jestem zadowolony z takiej formy zakładania mini sadu. Drzewka i krzewy plonują obficie. Dobór odmian miałem prawie nieograniczony, zawsze znalazł się ktoś kto miał to czego szukałem.

Kallka
PostNapisane: 29 sty 2022, o 14:28 
50p
50p

0 szt.
Właśnie, kupienie podkładek to też nie taka prosta sprawa. A szczególnie antonówki lub A2. Nie widziałam nigdzie.
Chętnie odezwałabym się o te zrazy Gold Millennium ale nie mogę wysłać wiadomości. Nie wiem tylko czy to dobry pomysł dla początkującej jak ja, bo jeszcze nigdy nie szczepilam. W tym roku kupiłam zrazy i zamierzam spróbować po raz pierwszy.

lgrom
PostNapisane: 29 sty 2022, o 18:01 
200p
200p

więcej niż 1 szt.
Na początek, polecam szczepić na czym co mamy w ogródku i dobieranie doświadczenia. Kupowanie podkładki i szczepić jako początkujący to jest wyzwanie. W razie niepowodzenia odboje podkładka , a za rok znowu powtórka.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 509 ]  Idź do strony nr...        1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Irek_2 i 49 gości