Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22  
Autor Wiadomość
Adas11
 Tytuł: Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 12:00 
500p
500p

0 szt.
Czy ktoś zamawiał drzewka u „Działkowicz” z Leszna bo Interesuje mnie opinia czy warto zamówić ?
Oferują Jabłonki , Gruszki , Śliwy , Brzoskwinie i Morele w odmianach Karola , Harcot , Goldrich , Luizeta , Moorpark , Hargrand , Bergeron , Sirena , Somo .

Zobacz profil Wyślij e-mail      

SNOW
 Tytuł: Gdzie kupić drzewka owocowe Gniezno (lub wysyłkowo)
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 09:03 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

0 szt.
Witam,
czy możecie mi polecić sprzedawcę drzewek owocowych z rejonu Gniezna, ewentualnie Poznania, albo wysyłkowo? Chcę przede wszystkim kupić kilka jabłoni starych odmian. Zależy mi jak największych drzewkach (i sadzonka, i docelowe drzewo). Z góry dziękuję za pomoc.

kamil_kluczbork
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 12:53 
200p
200p

1 szt.
Słuchajcie, PLUMERIA - wszystkie rośliny w mojej ralacji praktycznie są od nich, rosną zdrowo i szybko... nie jestem gościem od marketingu, to jedyny sklep z wysyłką internetową który mnie zadowala i co roku wydaję w nim kilkaset złotych.

Na przykald ten bluszcz ma 2 lata... uwierzycie?
Obrazek

seedkris
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 13:17 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Przecież to nie jest bluszcz.

kamil_kluczbork
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 13:20 
200p
200p

1 szt.
WINOBLUSZCZ*

zaorla
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 17:32 
200p
200p

1 szt.
jasminek55 napisał(a):
Te paszporty to tylko wyciąganie kasy od szkółkarzy, których teraz czeka kryzys

Żadne wyciąganie kasy, koszt wydrukowania 1 paszportu na bardzo dobrej etykiecie to 30 gr. A można dużo taniej. Ale odsiewa podejrzane szkółki. Jesli ktoś nie chce wystawić paszportu to już powinna zapalić się czerwona lampka a po drugie przy sprzedaży wysyłkowej to teraz obowiązkowe. Paszporty wystawia sam szkółkarz, jeśli zda egzamin.

forresty
PostNapisane: 30 kwi 2020, o 17:14 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Ja na allegro raczej uważam. Kiedyś kupowałem od kogoś Kosztelę, Koksę i Antonówkę. Przyjechała Kosztela, Antonówka i Genewa. Opaski właśnie pisane mazakiem. Potem dosłali Koksę. PO 4 latach została tylko antonówka, Kosztela się nie przyjęła, genewa okazała się jeszcze czymś innym a Koksa Szampionem :-) Lata stracone. Antonówka się tylko ostała i Szampion u wuja.
Tez przymierzałem się do kupna z tego sklepu o którym piszesz, ale co zwróciło moją uwagę że mają mnóstwo odmian. Jakoś to do mnie nie przemawia i po wcześniejszych doświadczeniach podchodzę z ostrożnością do tak bogatej oferty. Kupiłem u innego sprzedawcy porzeczki i Dąbrowicką i jestem zadowolony bo towar dobrej jakości. Jeden z krzaków porzeczki naprawdę okazały i już wszystko widać zaczęło rosnąć. Ale nie ukrywam sklepogrodnik ma bardzo kuszącą ofertę i gdybym miał pewność że kupuję konkretny gatunek to bym pewnie coś tam kupił, ale komentarze też nie zachęcają bo właśnie towar długo idzie, slabo zabezpieczony, zasuszony i marnej jakości. Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić szkółki która ma aż tyle odmian - chyba że to nie szkółka tylko ściągają towar od okolicznych szkółek, ale wtedy cena trochę inaczej by wyglądała. Może jakieś odpady z eksportu sprzedają? Ktoś może już kupował w tym sklepie parę lat temu i nie trafiło mu się 'zastępstwo'?

Lex
PostNapisane: 1 maja 2020, o 00:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To, ze krzak okazały to jest przysłowiowe funta kłaków warte. Drzewka pryskane kwasem na rozwidlenie, walone azotem tak, ze w jednym roku maja 3m przyrostów a w sprzedaży są z korzeniami wielkości pieści. Dobrze jeszcze, żeby takiej wielkości nie były guzy, bo tak tez bywa. Im drzewko większe tym jest większy problem z przyjęciem. Ja drzewka kupuje male, albo sam szczepie i ręcznie wykopuje, max 1m wys jednoroczne baty. Od 15 lat sadze na wiosnę i do tego nigdy ale to przenigdy nie podlewam. Jedyne drzewka które mi się nie przyjęły to własnie takie z bogata jednoroczna korona pędzona na azocie, które posadziłem na jesień. Przemarzły bo były walone kwasem i sprzedawane bez liści na początku września. I to nie jakieś dziadowskie szkółki tylko ogromne ogrodnictwa z nazwa firmu usunięta/Karo. Im mniejsze drzewko tym mniejszy problem z przyjęciem.

Pozdrawiam serdecznie

gienia2000
PostNapisane: 7 maja 2020, o 14:05 
50p
50p

0 szt.
Poszukuję jabłoni Kalwila jesienna czerwona. Może ktoś wie, gdzie można zdobyć taką? Ewentualnie zraz?
Pozdrawiam

garom
PostNapisane: 7 maja 2020, o 20:20 
500p
500p

1 szt.
Mam prawie to samo co kolega Lex, jak kupuję drzewka to biorę najmniejsze ale z dobrymi korzeniami. Niestety przy zakupie wysyłkowym to już loteria. Sadzę zarówno jesienią jak i wiosną, ale najwięcej mam swoich szczepionych odmian, które lądują w miejsca docelowe jesienią i zawsze są ok. Ja akurat podlewam swoje drzewka po posadzeniu, bo mam u siebie tzw. pustynię bełchatowską. Kilka razy się naciąłem na sklepy internetowe typu: zasady na forum gdzie spośród kilku zamówionych sadzonek część nie ruszyła. Dlatego lepiej jest kupować u szkółkarza , a nie u tego typu pośredników. :)

Yogibeer701
PostNapisane: 7 maja 2020, o 20:54 
50p
50p

0 szt.
kamil_kluczbork napisał(a):
Słuchajcie, PLUMERIA

Kupiłem tam borówki wysokie w 2017 r 3.5-4 letnie i muszę przyznać ,że były dobrej jakości i zdrowe.Teraz mają 110-150 cm i z 4 krzewów zbiorę już z 10 kg jagód.Smak i wielkość owoców b.dobra.Inne sadzonki też ok.Kilka razy tam kupowałem i tylko jedna sadzonka się nie przyjęła ale raczej przez mróz w kwietniu.

amatorroli
PostNapisane: 13 maja 2020, o 10:03 
100p
100p

1 szt.
Na obronę podkarpackichsadów muszę napisać, że jak u mnie coś od nich nie ruszyło, to reklamację rozpatrzyli błyskawicznie i przysłane drzewka pięknie rosną.

Yogibeer701
PostNapisane: 13 maja 2020, o 11:50 
50p
50p

0 szt.
Jeżeli ktoś chce kupić jagody kamczackie to mogę polecić Szkółkę Rudniccy.Mają tam te nowe późne,wielkoowocowe odmiany kanadyjskie i inne.Ja kupiłem te droższe w większym pojemniku.Wgrałem też filmik na Y.T co mi przysłali https://youtu.be/MoMB8y-VNOY

Jarzab
PostNapisane: 20 maja 2020, o 09:14 
100p
100p

0 szt.
Szkółka Wędrowski. Jakieś opinie ?
W punkcie który był polecany mają od nich rośliny które mnie interesują.

Yogibeer701
PostNapisane: 20 maja 2020, o 10:37 
50p
50p

0 szt.
Kupowałem przez internet wiosną 2018 r.kilka borówek amerykańskich i winorośli.Teraz te borówki mają już z 100-120 cm i są zdrowe i rosną nadal ładnie i w tym roku mocno zaowocują.Winogrona też są już gotowe do owocowania w tym roku choć mrozek je trochę uszkodził.Mi sprzedali dobry towar i wtedy po niskiej cenie.

Jarzab
PostNapisane: 20 maja 2020, o 12:30 
100p
100p

0 szt.
W innym wątku piszesz, że kupowałeś w necie i przyszło na chybił trafił. Gdzie to było ? Może być na priv, bo nie chodzi mi o piętnowanie.

Yogibeer701
PostNapisane: 20 maja 2020, o 13:33 
50p
50p

0 szt.
Jarzab napisał(a):
W innym wątku piszesz, że kupowałeś w necie i przyszło na chybił trafił. Gdzie to było ? Może być na priv, bo nie chodzi mi o piętnowanie.

Pomyłki się wszędzie zdarzają.Te porzeczki kupiłem w normalnym sklepie ogrodniczym.U nich biorą towar do innych sklepów i jest dobry jakościowo.Powiem tak w necie kupowałem ze 20 razy i nie jest tak źle z tymi pomyłkami i jakością.Borówki jeżeli to możliwe to kupować normalnie w sklepie bo w necie jest różnie i raczej tam kupować gdzie jest szczegółowy opis sadzonki.Ale Aurorę kupiłem w Akademii R. i byłem mile zaskoczony-tak powinny wyglądać sadzonki borówek.Te fińskie odmiany też tam kupiłem i też ładne.A jagodę kamczacką pomylili.I teraz jaką ocenę wystawić?To samo może być z tą szkółką pnączy i też coś pomylą ale jakość mają dobrą.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 371 ]  Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: amatorroli, momoko i 90 gości