Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  
Autor Wiadomość
brodus
 Tytuł: Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe
PostNapisane: 25 mar 2020, o 23:29 
200p
200p

1 szt.
Czy wyciąganie kasy to inna sprawa.
Jednak przepisy obowiązują a paszporty mają w teorii nam kupującym zapewnić odpowiednią jakość sadzonek.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Prince
PostNapisane: 26 mar 2020, o 09:49 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

1 szt.
garom napisał(a):
Na Śląsku korzystam przede wszystkim ze szkółki Ziobrowskich (eko-ogrodnik), oraz szkółki Waleczek, szkółki Konieczko. Poza Śląskiem ze szkółki Zielińskich. szkółki Lisak, szkółki Wyrzykowska, a teraz wezmę ze szkółki Szymczak.

Pięknie dziękuję :wit

krasnobludek
PostNapisane: 26 mar 2020, o 14:53 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

więcej niż 1 szt.
Witam i Pozdrawiam Wszystkich. :)
Czy ktoś z Was wie gdzie można kupić gruszę winiówka francuska , Małgorzatka.
Przypomina mi moją młodość.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie informacje.

Dolnoslonzok
PostNapisane: 26 mar 2020, o 16:13 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
garom napisał(a):
Na Śląsku korzystam przede wszystkim ze szkółki Ziobrowskich (eko-ogrodnik), oraz szkółki Waleczek, szkółki Konieczko. Poza Śląskiem ze szkółki Zielińskich. szkółki Lisak, szkółki Wyrzykowska, a teraz wezmę ze szkółki Szymczak. Wszystkie te szkółki maj.ą sprzedaż wysyłkową i wszystkie drzewka są odpowiednio zapakowane i nieprzesuszone . :) Stanowczo odradzam szkółkę J. w Lusowie bo przysyła zupełnie inne odmiany niż zamawiane i sklep-e-sadowniczy (przysyła przesuszone drzewka podobnie zresztą jak wspomniana powyżej szkółka z Lusowa). :oops:

Ach, muszę napisać Koledze jako regionalista. Szkółka Wyrzykowskich z Legnicy jest też na Śląsku jeno Dolnym (na marginesie - szkółka Eko-ogrodnik ze Żłobizny pod moim Brzegiem leży również na historycznym Dolnym Śląsku, jak powiat i cała Ziemia Brzeska (stąd mój zgorzelec, czyli dolnośląski orzeł w awatarze), choć jak wiemy to administracyjnie woj.opolskie, a przez 10 lat po wojnie wrocławskie). Konieczko ma też szkółkę i sklep we Wrocławiu, czyli stolicy Śląska. :) Przepraszam za wtręt. :)

garom
PostNapisane: 26 mar 2020, o 18:48 
500p
500p

1 szt.
Michale (lokalny Patrioto ;:63 ), wiem o podziale Sląska na Dolny i Górny , ale cały czas jest to Śląsk. Podobnie jak z Małopolską i Wielkopolską to też cały czas jest Polska. Stąd pisałem,że na Śląsku , a nie na Górnym czy Dolnym. Nieważne skąd jest szkółka, ważne by była rzetelna, jak ma sprzedaż wysyłkową to nie stwarza to żadnego problemu przy nabywaniu drzewek. :)

Krasny
PostNapisane: 26 mar 2020, o 21:02 
200p
200p

1 szt.
Dostałem dzisiaj drzewka ze .... z allegro. Jabłoń Julia i śliwa Kubań dobrej jakości, ładne korzenie. Śliwa Casselman za to, to taka rózga, kilka grubych korzeni i prawie brak drobnych. Zwolennicy kar cielesnych nie byli by zawiedzeni :) Obciąłem jakieś 30cm powyżej szczepienia, będę podlewał i chuchał. Grusza Klapsa coś pomiędzy. Też korzeniami nie grzeszy, ale lepiej niż Casselman. Jeśli odmiany będą się zgadzały, to za drzewka w takiej cenie nie można było spodziewać się niczego lepszego. Etykietki na drzewkach pisane odręcznie, oprócz jednej. Jeśli może to o czymś świadczyć, to widać, że założone były sporo wcześniej, bo wyblaknięte. Nie zakładane na potrzeby wysyłki. Teraz zostało tylko czekać jak się poprzyjmują.

toolpusher
PostNapisane: 26 mar 2020, o 23:07 
200p
200p

1 szt.
Jeśli się przyjmą. Jeśli to dobre słowo.

Dolnoslonzok
PostNapisane: 27 mar 2020, o 05:37 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Skąd: Oldrzyszowice,w widłach Odry i Nysy Kł., pow. Brzeg, woj.opolskie, hist. Dolny Śląsk, Nizina Śląska.

1 szt.
garom napisał(a):
Michale (lokalny Patrioto ;:63 ), wiem o podziale Sląska na Dolny i Górny , ale cały czas jest to Śląsk. Podobnie jak z Małopolską i Wielkopolską to też cały czas jest Polska. Stąd pisałem,że na Śląsku , a nie na Górnym czy Dolnym. Nieważne skąd jest szkółka, ważne by była rzetelna, jak ma sprzedaż wysyłkową to nie stwarza to żadnego problemu przy nabywaniu drzewek. :)

:) Racja, stąd napisałem o Wrocławiu jako stolicy całego Śląska. :) . Zwracam honor, garomie . :) Nie zaśmiecam już tematu. :)
Co do szkółek , to niestety kilka razy natknąłem się na bardzo nierzetelnych sprzedawców. Niegdyś otrzymałem róże wyschnięte po dwóch dniach transportu, podobnie irgi. Nie mówiąc o drzewach. Dlatego trzymam się sprawdzonych sprzedawców, jak Konieczko, Ziółkowscy spod Brzegu , Wyrzykowscy z Legnicy , a polecam również szkółkę "Plantacja Lawendy" z Jutrosina w Wielkopolsce. Od pięciu sezonów zamawiam tam lawendę. Sprzedawca o dużej wiedzy, rzetelny i godny polecenia.

Krasny
PostNapisane: 27 mar 2020, o 07:47 
200p
200p

1 szt.
Też kupiłbym w bardziej sprawdzonych szkółkach, gdyby mieli w ofercie odmianę jakiej szukałem. Konieczko i Wyrzykwskich jak najbardziej polecam. Jeśli chodzi o zakupy drzewek owocowych na allegro, to są dobre jeśli możemy sobie pozwolić na ryzyko i nie można znaleźć odmiany nigdzie indziej.

garom
PostNapisane: 27 mar 2020, o 17:25 
500p
500p

1 szt.
Ze szkółką Ziobrowskich z Brzegu współpracuję od około 9 lat (kupiłem od nich w tym czasie około 150 odmian), nigdy się na nich nie zawiodłem. Dlatego z czystym sumieniem mogę ich zawsze polecać podobnie jak szkółkę Waleczek, szkółkę Konieczko czy szkółkę Wyrzykowska. Teraz czekam na dostawę ze szkółki Szymczak zobaczymy jakie rośliny do mnie dotrą. Wcześniej jak jeszcze nie umiałem szczepić drzewek, a bałem się że stracę cenne zrazy/odmiany np. Kalwili Jesiennej Czerwonej to pan Lukasz z Brzegu szczepił mi je kiedy tego potrzebowałem, nie mówiąc już o długich i cennych rozmowach jak pielęgnować sadzonki czy też o nowych albo starych odmianach dostępnych lub nie na naszym rynku. ;:180

Dolnoslonzok
PostNapisane: 28 mar 2020, o 06:43 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Garomie, w Źłobiźnie pod Brzegiem mają właśnie wspaniałą listę starych odmian. A próbowałeś tu : http://www.stareodmiany.pl/jabonie ?

garom
PostNapisane: 28 mar 2020, o 17:49 
500p
500p

1 szt.
Dzięki za podpowiedz Michale, znam tę stronę od wielu lat, pytałem u nich kilka lat temu o pewne stare odmiany i nie mieli. Od tamtego czasu już ich nie pytałem bo zacząłem współpracę z eko-ogrodmikiem, który ma o wiele więcej odmian niż oferują na tej stronie. Poza tym współpracuję z Ogrodem Botanicznym PAN w Powsinie skąd mam wiele starych odmian jabłoni. :)

AnniaJ
PostNapisane: 29 mar 2020, o 22:31 
500p
500p
Chcę kupić kosztelę. Kosztelę, która okaże się kosztelą. Już kilka razy miała nią być a nie jest. Nadal cierpliwie szukam. Kosztela owocuje późno więc tym większe rozczarowanie a lata mijają. Czy jest jakaś szkółka internetowa sprzedająca drzewka starsze niż około dwuletnie cienkie kijki? Niech będzie dużo drożej ale mniej czekania...Szukam też szkołki, gdzie kupię drzewko tej odmiany z szansą na przyjęcie się. Jestem cierpliwa ale pierwsza kosztela miałaby już jakieś 14 lat...a jest to owocujące naprzemiennie nie wiadomo co :wink:

Krasny
PostNapisane: 30 mar 2020, o 16:55 
200p
200p

1 szt.
Kosztelę widziałem chyba u Konieczki. W jakim wieku są sadzonki to nie wiem. Do tej pory kupowałem w tej szkółce tylko rośliny ozdobne i jestem z nich zadowolony.

mandorla
PostNapisane: 30 mar 2020, o 17:29 
200p
200p

1 szt.
Zgadza się, mają kosztelę.
Dziś właśnie dostałam od nich przesyłkę; jedno drzewo jest z gołym korzeniem, nie odpakowałam go jeszcze, ale tak na oko jestem z roślin zadowolona.

AnniaJ
PostNapisane: 30 mar 2020, o 18:03 
500p
500p
Dzięki :D Zaryzykuję.

Mam mały ogród i za dużo drzew owocowych ale mocno je tnę a część jest w donicach i kochaniutkie owocują mi nawet w donicach :) Kochane, w tych dużych donicach ukorzeniają się poprzez dół donic i korzenie włażą w glebę...Nie mogłam się oprzeć wyprzedażom np w Auchan za 5 zł :)
Ale konkretne odmiany. Polecane tutaj. Dzięki latom bytności na forum i opiniom stad zdobyłam np. Slawe Pobiedidtielam, śliwki czy czereśnie (karłowe) też z opinii z forum. Brzoskwinie wymyśliłam też po wyczytaniu z forum, każda inna i długi okres owocowania a wyszło co wyszło, miały być Harnaś, Inka, Velvet i już nie pamiętam co, a są dwa Saturny i dwie zwykłe :wink:
Najpierw miałam róże, potem między nimi posadziłam owocowe, na zasadzie, że owocowe ważniejsze a jeśli róże nie dadzą rady, to trudno :wink: Żyją i mają się dobrze i jedne i drugie...

Adas11
PostNapisane: 15 kwi 2020, o 12:00 
500p
500p

0 szt.
Czy ktoś zamawiał drzewka u „Działkowicz” z Leszna bo Interesuje mnie opinia czy warto zamówić ?
Oferują Jabłonki , Gruszki , Śliwy , Brzoskwinie i Morele w odmianach Karola , Harcot , Goldrich , Luizeta , Moorpark , Hargrand , Bergeron , Sirena , Somo .

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 371 ]  Idź do strony nr...        1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Yogibeer701 i 75 gości