Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Dzień dobry.
Poszukują sadzonek jabłoni Grafsztynek Inflancki, Lobo oraz Close szczepionych na a2 lub antonówce. Czy ktoś z forumowiczów wie, gdzie takie sadzonki można nabyć?
Pozdrawiam
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Po kilku latach to nawet mój komputer nie pamięta od kogo kupiłem, a jeśli owoce okazały się gnijące zaraz po zbiorze, to co mam z nimi robić? Potrzebuję odmian amatorskich czyli nie wymagających ciągłych oprysków, a nie ładnego wyglądu pod warunkiem chemizacji.
Mój typ to stare odmiany użytkowe na podkładkach półkarłowych, one mogą dać drugie życie wielu starym odmianom.
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

W większości szkółki sprzedają na m26 ,a to podkładka pół karłowata to nie widzę sensu przeszczepiać .
No chyba ,że ktoś chce na M.7 albo P 14 lub jeszcze większą na antonówce. Zaleta tych większych ,że głębiej się ukorzeniają, dłuższa żywotność drzewek co jest na plus . Na antonówce drzewka żyją nawet po 80 lat .


ps.
Ja np. wszystkie kupione róże rozmnażam na własnych korzeniach (bez podkładek) bo lepiej taka róża kwitnie , nie ma odrostów itd.
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Po tym jak rosną i jak wchodzą w owocowanie, wnioskuję że są na M9.
Przeszczepię w koronie na inne odmiany zachowując pnie, w ten sposób zachowam ciągłość owocowania.
Mam też jedną Antonówkę na M26, idealne drzewo do prób odmian sprowadzanych. Do trzech lat by spróbować jabłka z wszczepionego zraza.
Zgadzam się że M26 jest super podkładką, jednak dla tych najsilniej rosnących lepsza jest P2.
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

[
4x4 to dobry rozstaw na silnie rosnące odmiany naszczepione na M26. Jabłonie silnie rosnące na siewce Antonówki wymagają co najmniej 5x5 jak nie 6x6 zależnie od jakości gleby i umiejętności cięcia/prowadzenia sadownika.
Co do podkładek to zazwyczaj nie były one precyzyjnie określone, ale na koniec zawsze było to samo: jabłonie na M9 a śliwy na ałyczy, dotyczy to kupowania na Alllle. Ostatnio kupowałem SzkolkaWalczak, to przyszły kołki bez korzeni z których przeżyła jedna morela.
Dlatego stare odmiany kupuję teraz od eko-ogrodnika, podkładki wydają się być zgodne, natomiast w tegorocznej paczce dostałem podobnie przystrzyżone korzenie jak kolega amatorroli, w poprzednich latach były korzenie długie. Nie wiem dlaczego tak jest, może do pakowania wzięli kogoś z łapanki i strzyże te korzenie jak szalony, bo mu tak wygodnie zapakować. Spróbuję się dopytać o co tu chodzi i odpowiedzieć, skoro wcześniej zachwalałem. Mam nadzieję że problem zostanie rozwiązany.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

mandorla pisze:Czy kupował ktoś z Was drzewka ze sklepu Działkowca? Czy przysyłają rzeczywiście to, co powinno być? "Utajniają" producentów, albo ja po prostu nie umiem rozgryźć skrótów :wink:
Ja kupiłem dwa lata temu dwa drzewka. Gruszę i jabłoń obie kolumnowe i obie nak najbardziej ok.
Kupowałem też w https://www.sadowniczy.pl/main.php i też jestem w pełni zadowolony.
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

zimna-syberia pisze: jabłoń Miodowa (Miodówka)
-grusza Smalcówka Rzymska (druga z najbardziej poszukiwanych!!!!)
-grusza Cukrówka
-grusza Krzywka
-grusza Winiówka Francuska - inaczej Małgorzatka
-ewentualnie jeszcze grusza Królewna
Ja posiadam oprócz gruszy Salisbury , krzywki no i tej jabłoni miodowej .

Gruszka miodówka czy czereśnia miodówka ?
Smalcówkę masz w eko ogrodnik to samo Salisburę
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jabłoń Smalcówkę też kupowałem w Złobiznie. :)
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Natomiast nie wiem czy mają gruszkę Smalcówkę (Rzymską w dodatku). :wink:
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Ja bym jeszcze na miejscu przedmówcy (jeżeli nie ma) zainteresował się takimi odmianami jak grochówka , boiken , żeleźniak, reneta kanadyjska ,winter banana . Dzięki temu jabłka miałby praktycznie przez cały rok :D Po kilku miesięcznym leżakowaniu odmiany stają się jadalne .

Nie ma sensu sadzić drzewek jabłoni w dużych ilościach odmian ,które krótko się przechowują.
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

amatorroli pisze: Nieważne, co kto woli, rozgałęzione czy nie, skoro płacę 19zł to oczekuję czegoś normalnego, nie cudów, ale choćby porządnie ukorzenionych drzewek, a nie kikutów, gdzie ani gałęzi ani korzeni.
Moim zdaniem krytyczne dla przyjęcia się są dobrze zachowane korzenie, bo górę i tak się strzyże.
Dostałem odpowiedź na pytanie dlaczego część drzewek kupionych w tym roku ma takie słabe korzenie. Wprawdzie po dokładnym oglądnięciu w czasie sadzenia doszedłem do głównej przyczyny, i jest nią tegoroczna susza. Przy wykopywaniu urywają się niektóre korzenie, są też inaczej rozłożone. Myślę że tragedii nie będzie, bo są drobne korzonki a one zazwyczaj szybko wrastają w ziemię, dla części zastosowałem paliki. W przyszłym roku ma być lepiej.
Co do pakowania to podzielę się własnym sposobem. Jak wysyłałem starszy krzew z grubymi korzeniami, to wkładałem dół z korzeniami do kartonika wyścielonego workiem z folii ( sam worek korzenie przebijają). Łagodny łuk korzeni zapewnia niewyłamywanie się tych korzeni.
gienia2000
200p
200p
Posty: 394
Od: 29 lip 2018, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Augustów

Re: Jaka odmiana gruszy?

Post »

Na jednej ze stron znalazłem informację że Carola jest zapylana np przez Dicolor i Amforę. Ja się chyba zdecyduje na zestaw Radana, Carola i Dicolor. Tylko nigdzie nie mogę znaleźć Dicolor na gruszy kaukaskiej. Może ktoś pomoże namierzyć :)
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Jaka odmiana gruszy?

Post »

Dicolor na kaukaskiej znajdziesz na allegrooo, jednak teraz już ciut za późno. Są dwie oferty, jedna to centrum złoczew, nie znam, druga usunięto/K nie polecam. Wiosną powinien mieć Bor_Mar. Od niego kupowałem sadziłem, wszystko mi przeżyło, odmiany zgodne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”