Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Witam, czy ktoś z forumowiczów może polecić pewne źródło gdzie mógłbym kupić morelę Compacta? Nie chciałbym się później rozczarować, jak to było z brzoskwinią Inką ze szkółki drzew i krzewówusunięta nazwa/Karo.
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Nikt nie ma sprawdzonej szkółki, czy nikt nie kupował Compakty?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Zdaje się ,że ma je w ofercie szkółka Wyrzykowska. Ale cena tak kolo 4 dych... . :roll:
Awatar użytkownika
rebeko
200p
200p
Posty: 472
Od: 6 sty 2015, o 17:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja kupowałam morelę Compacta w szkółce Legnicy Jeszcze nie owocowała. mam nadzieje, że nie doszło do pomyłki.
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Ja kupiłem w Lusowie i akurat u mnie się ta odmiana zgadza.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

No to Ci przyfarciło z tym Lusowem... . :roll:
kamileus
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 49
Od: 17 paź 2017, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/Biskupin

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Czy ktoś coś kupował z gospodarstwa szkółkarskiego Twoje Ogrody z Zalesia? Jak z jakością sadzonek?
Yogibeer701
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 718
Od: 7 maja 2020, o 17:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: centralna Wielkopolska

Re: Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Post »

Kupowałem tam 3 razy.Borówki tam kupione można zobaczyć u mnie na kanale i moim drugim Owocowa dżungla.Kupiłem tam takie odmiany co są sfilmowane:Bonifacy,Chanticleer,Elizabeth,Bluetta.Kupiłem też w tej szkółce wiśnie karłowe i kolumnowe i wszystkie się przyjęły.Może towar nie jest super premium ale ceny dobre i wszystkie sadzonki się przyjęły i rosną nawet dobrze.Na filmach można ocenić czy kupować u nich?
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1013
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 7 (2018 r)

Post »

do Amatorroli

Sadzonki bety rozprowadza od paru lat wiosną i jesienią sieć Auchan. Isabella, jej krewna lidia oraz beta są najbardziej rozpowszechnione w Polsce (wg. opracowania dr hab. Jerzego Liska ,,Dawne odmiany do ogrodów przydomowych''. Poszukałbym w okolicy i za zgodą właściciela pobrał sztobry.

Starzy wyjadacze z winogrona chwalą również soki z leona millot, concorda i frontenaca. Dwa ostatnie podobnie jak beta i isabella można posadzić byle gdzie, nawet w cieniu. Warto im zapewnić więcej miejsca, bo po kilku latach na długim pniu można uzyskać kilka wiaderek owoców.

Z nero i muscat bleu soków nie robiłem, bo z krzewów mam na razie po 2-2,5 kg i trochę szkoda na soki.
Nazwy odmian piszemy z wielkiej litery!/Karo

do BobejGS

Z moich doświadczeń wynika, że aby otrzymać w drugim roku pień i ramię sadzonka jesienią musi przekroczyć 3m wysokości i zdrewnieć do przynajmniej do 1,5m. Niższe od 2m sadzonki jesienią uzyskiwały łozę na wysokości metra poniżej 0,5m. Dla sadzonek w przedziale od 2 do 3m można spróbować wyprowadzić w drugim roku sam pień. W obu przypadkach przed nad nadejściem mrozów tniemy z nadmiarem, kładziemy i przyszpilujemy do ziemi i zasypujemy.

Te słabsze najprościej jest przyciąć przed nadejściem mrozów na 2 oczka, przysypać kopczykiem pulchnej ziemi i oznaczyć kopczyki. Mamy wtedy spokój do czasu odkrywania w kwietniu lub maju (warto śledzić prognozy pogody i temperaturę gruntu ze stacji meteo online).
amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Winorośle i winogrona cz. 7 (2018 r)

Post »

Fajnie być kompletnym laikiem, niestety nie znam nikogo kto by choć minimalnie znał się na winoroślach, wszyscy tylko operują: owoce duże/małe, żółte/granatowe i "mi nie choruje, a tylko tnę".
@ Wroniarz - dziękuję. Z tym, że ja praktycznie nie chadzam do marketów, z zasady i za daleko mam. Swego czasu mieli jakieś w Biedronce, ale tam też jestem od wielkiego dzwonu, jak ktoś mnie zaciągnie, sam nie idę. Były to Bianca, Swenson Red i tyle pamiętam. Wziąłem, Bianca padła, Swenson rośnie, albo na odwrót bo kartki z opisem odmian deszcz zalał, a ja nie pamiętam które jest które.
Tak jak napisałem mam już MF, przynajmniej tak mi się do tej pory wydawało. Będzie z 15 lat jak ojczulek posadził skądś dostaną sadzonkę. Teraz patrzę na zdjęcie i opis... może to Beta :roll: Rośnie na płocie, ma już jakieś 20m, jak zaowocuje to 4 wiadra 10l się zbierze, a i tak sporo zostaje.Do jedzenia tylko jak mocno dojrzały, właśnie tak jakoś bardziej początek października niż koniec września, owoc malutki, pestka duża, granatowy, ale sok.... wspaniały. No i kompletnie bezobsługowy. Teraz zasłania go żywopłot, więc słońca mało i nie dojrzewa. Co ciekawe, jak dojrzewał to ptaki go omijały, jak w tym roku kwaśnica, to obżarły do gołego. Dlatego dla siebie chcę deserówki i coś na przerób dla urozmaicenia, a sąsiad szuka przerobówek na soki dla wnuków.
90chrzan
100p
100p
Posty: 164
Od: 25 wrz 2011, o 23:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie,świętokrzyskie

Re: Grusza: pytania podstawowe i nietypowe

Post »

Ma ktos moze grusze "deveci "?albo gdzie moge taka kupic?
Rosynant
200p
200p
Posty: 490
Od: 24 wrz 2020, o 20:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ciut nad Kalwarią Zebrzydowską

Re: Grusza: pytania podstawowe i nietypowe

Post »

amatorroli
200p
200p
Posty: 236
Od: 5 sie 2017, o 18:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Stargardu(Zach-pom)

Re: Winorośle i winogrona cz. 7 (2018 r)

Post »

Podzielicie się informacją, gdzie kupujecie sadzonki i to najlepiej nieszczepione? Istnieją szkółki pnączy, ale opinie są raczej na nie jeśli chodzi o winorośli, z winnicami też różnie bywa. Już nie wspomnę, że ktoś oferuje badylka 10-30cm za 15-20 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”