Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

garom pisze:Czy to pewniak ( tzn. czerecha Kleparowska) okaże się jak zacznie owocować, ale zrazy mam od kolegi z innego forum (winogrona.org), który nabył ją jak twierdzi :" w renomowanej szkółce", a mieszka w południowo- wschodniej Polsce . :)

A mnie ciekawi, co to za szkółka bo nie widać, żeby (przynajmniej teraz) jeszcze któraś miała ją w ofercie.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

:wit Robię przymiarkę do zakupu śliwy azjatyckiej Angelo . Znalazłam ofertę w Sadowniczym i
w sklepie Działkowca . Zastanawiam się , który sklep wybrać . Ewentualnie Black Amber ma
podobny opis , która lepsza i jaki zapylacz ?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Camellio, Ta szkółka to prawdopodobnie ukraińska, tak przynajmniej wynikało z informacji jakie otrzymał em. :) Niestety pomimo zaszczepienia przez specjalistę 5 sadzonek na Colcie żadna z tych Kleparowskich mi się nie przyjęła. :( Dlatego pozostanę póki co przy Gubeńskiej, Książęcej i Hortensji. :)
Awatar użytkownika
Halski
200p
200p
Posty: 274
Od: 26 maja 2012, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Puław

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

anulab pisze::wit Robię przymiarkę do zakupu śliwy azjatyckiej Angelo . Znalazłam ofertę w Sadowniczym i
w sklepie Działkowca . Zastanawiam się , który sklep wybrać . Ewentualnie Black Amber ma
podobny opis , która lepsza i jaki zapylacz ?
Jeśli mieszkasz w południowej części województwa, to w okolicach Puław jest szkółka, w której mają: Angeleno, Black Amber, Kometę i Oishi-Washe.
Zapraszam do komentowania: Przydomowy sad
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8666
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

:wit Halski dzięki za odpowiedż . Niestety mieszkam w Sokołowie P. czyli za daleko .
Szkółek w okolicy brak . W marketach najczęściej drzewka bez właściwego opisu ,
brak informacji o szkółce i rodzaju podkładki , czy zapylacza ;:222
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

W takim razie pozostaje tylko zakup w szkółkach, które maja sprzedaż wysyłkową, ja w tym roku zakupiłem m.in. śliwy japońskie (Vanier, Kometa) u Konieczki. Obsługa konkretna i miła, a wiosną okaże się jak sadzonki się przyjmą ... . :wink:
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Czy ktoś tej jesieni zamawiał w sklepach stareodmiany.pl i starkl.pl i otrzymał już drzewka? Ja wciąż czekam. Do tego pierwszego sklepu próbuję się dodzwonić od tygodnia i zgłasza się poczta, ci drudzy piszą, że mają jakiś problem techniczny i telefony nie działają.
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jeśli szukasz starych odmian jabłoni lub gruszy to zadzwoń do Ziobrowskich, mają znacznie większy wybór odmian niż podają aktualnie na stronie i póki co nie maja kłopotów technicznych. :)
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Kilkukrotnie już kupowałem u Ziobrowskich i zawsze z przyjemnością oglądam pięknie zachowane długie korzenie w drzewkach od Nich. Żadnych problemów z przyjmowaniem się, tylko trzeba się nieco namachać by wykopać szerokie dołki pod te korzenie.
Mam też drzewka od Jagodzińskich i ze strony Sadowniczy, już owocujące, odmiany zgodne z zamówieniem.
Generalna konkluzja to taka że producent sprzedający własne drzewka zapewnia dobrze zachowane korzenie, a sprzedawca czyichś produktów to już nie zawsze. Inaczej ujmując, im krótsza droga od szkółki do klienta to lepiej.
tmf30
200p
200p
Posty: 435
Od: 17 cze 2013, o 10:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam. Nie wiecie czasem gdzie można kupić przez internet czereśnie BURLAT na podkładce czereśni ptasiej.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Czy kupował ktoś z Was drzewka ze sklepu Działkowca? Czy przysyłają rzeczywiście to, co powinno być? "Utajniają" producentów, albo ja po prostu nie umiem rozgryźć skrótów :wink:
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

garom pisze:który szkółkarz kopie sadzonki pod koniec września?
Kzdy. Nikt nie bedzie czekal az liscie same opadna, bo nie ma czasu. Wali sie opryskiem i po 3 dniach drzewka sa w stanie spoczynku. każdy szkolkarz tak robi

Pozdrawiam serdecznie
szukacz
200p
200p
Posty: 397
Od: 27 sty 2016, o 22:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Wydaje mi się że nie każdy, choć zdecydowana większość, może 99%. Szkółka drzewkoowocowe.pl , deklaruje że czeka na samoistne opadanie liści. Ja kupowałem na wiosnę, o ile pamiętam więc nie powiem czy tak było, śliwki rosną dobrze.
@ Amatorroli - współczuję, musiałeś mieć szczególnego pecha. Jednak jeśli korzonki są zdrowe to się przyjmą, tylko skróć górę.
Jak dostanę swoje zamówienie to opiszę jakie te korzonki doszły. Musiałem dokupić po sarnach.
Co do sadzonek z Biedry lub Net to, jakość wydaję się być dobra, tylko w ciepłym szybko ruszają, a wybór niewielki,
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”