Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Płytko było bo to chwilowe stanowisko - na kilka miesięcy ...
Może coś z tego będzie nie wiem ,ale jak by była możliwość z niemiec z opcją wysyłki w granicach tych 80 czy 90 zł to wolałbym jednak kupić i się nie martwić ...
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

U Państwa Jagodzińskich kupiłem po raz pierwszy, mają w ofercie te wielkoowocowe ukraińskie odmiany czereśni szczepione na colcie, zamówiłem też Królowę Hortensję (na antypce), o której czytałem ze 20 lat temu, a nigdzie nie mogłem jej kupić w okolicznych szkółkach. Drzewka starannie zapakowane, wysokość około 1,3-1,5 m.
Teraz tylko czekać na zgodność odmianową ;)

Obrazek
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jurek
Nie powinno się wystawiać korzeni na światło.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Miałem sadzić je w nocy?
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jeszcze się nie spotkałem, żeby sprzedawcy jakiekolwiek gołokorzeniowe sadzonki owijali czarnym papierem .
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jedna ze szkółek prowadzących sprzedaż wysyłkową ( nie mogę napisać która bo moderator zaraz mi walnie regulaminem jak niedawno mi "przyłożył" ;-) ) owija szczelnie korzenie w folię by zabezpieczyć przed wysychaniem. Drzewka dostaję na 3 dzień po wysyłce (od kilku lat) i jak do tej pory zawsze się przyjmowały. :)
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jurek
Nie ,w dzień ,ale dołować i wyciągać tuż przed wsadzeniem
kaLo
ale w folię czarną, ziemię, torf, trociny już tak
kaLo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11333
Od: 17 kwie 2013, o 12:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pionki pow.radomski

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Trociny i torf żeby korzenie nie wyschły a ciemna folia, żeby w wilgoci nie zarosły glonami. Tak zostają zabezpieczone do wysyłki albo do sprzedaży w marketach. Na targach czy bazarach wszyscy szkółkarze mają po kilkadziesiąt drzewek i krzewów owocowych z gołymi korzeniami. Ozdobne i winorośl z reguły są w doniczkach.
herkules
50p
50p
Posty: 89
Od: 8 lis 2015, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Mocne słońce przyspiesza wysuszanie korzeni ... Zostaw na jakiś czas , a ilość przyjętych sztuk gwarantuje ,że się zmniejszy ... Tutaj toczyła się na ten temat dyskusja - w jakimś tam wątku ...
Ta targach nie kopczykują bo im nie zależy. Klient dziś kupi ,a czy się drzewko przyjęło będzie wiadomo dopiero na wiosnę .
Straty będą niewielkie bo do kilku procent to się tym klient nie przejmie bo w większości kopczykuje lub zasadzi tego samego dnia.
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

herkules pisze:Jurek
Nie ,w dzień ,ale dołować i wyciągać tuż przed wsadzeniem
kaLo
ale w folię czarną, ziemię, torf, trociny już tak
A skąd wiesz, czy zdjęcie nie zrobiłem tuż po rozpakowaniu przesyłki i tuż przed sadzeniem?
areks90
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 31
Od: 24 mar 2017, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Winorośle i winogrona cz. 6

Post »

Witam. Gdzie kupić sadzonki winorośli wysyłkowo tak aby były dobre jakościowo, znacie jakąś dobrą szkółkę/winnice godną polecenia? Kupic jednoroczne czy dwu letnie? Sadzonki muszą być szczepione czy nie szczepione też będą ok? Pozdrawiam
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Spróbuj w Przybyłówce, korzystam od paru lat z ich sadzonek i zawsze były w porządku. :) Jak mnie moderator "uwali" za ten post to napisz na priv to podam Ci dokładniejsze dane. :wink:
Bea_znad_morza
200p
200p
Posty: 301
Od: 10 gru 2014, o 12:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kaszuby, 6b

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jurek pisze:U Państwa Jagodzińskich kupiłem po raz pierwszy..................Drzewka starannie zapakowane, wysokość około 1,3-1,5 m.
Teraz tylko czekać na zgodność odmianową ;)
Nie chcę Cię martwić, ale u Państwa J. zrobiłam dwukrotnie zakupy pod wpływem bardzo dobrych opinii na forum. Drzewka były starannie zapakowane i wyglądały dla mnie laika O.K.

Ale przy pierwszym zakupie zostały pomylone odmiany grusz japońskich. Machnęłam na to ręką bo się przyjęły i owocują.

Drugi zakup jesienią zeszłego roku: nie przyjęła się większość zakupionych drzewek. Jedno odbiło z oczek nad szczepieniem ale reszta padła. Drzewka były posadzone zgodnie ze sztuką i zrobiłam im kopczyki. Sama zima tutaj na północy nie była mroźna tak jak na południu. Posadziłam wtedy też sporo krzaków z innych szkółek m.in. róże i nie było problemu z przyjęciem. Uważam, że drzewka mogły być zbyt nawożone i nie przygotowane do zimy. Niemiły był też fakt braku jakiejkolwiek reakcji na pisemną reklamację.

Nadal szukam idealnej szkółki do zakupów wysyłkowych.
Pozdrawiam
Beata
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”