Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Autor Wiadomość
zaorla
 Tytuł: Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe
PostNapisane: 20 kwi 2020, o 17:32 
200p
200p

1 szt.
jasminek55 napisał(a):
Te paszporty to tylko wyciąganie kasy od szkółkarzy, których teraz czeka kryzys

Żadne wyciąganie kasy, koszt wydrukowania 1 paszportu na bardzo dobrej etykiecie to 30 gr. A można dużo taniej. Ale odsiewa podejrzane szkółki. Jesli ktoś nie chce wystawić paszportu to już powinna zapalić się czerwona lampka a po drugie przy sprzedaży wysyłkowej to teraz obowiązkowe. Paszporty wystawia sam szkółkarz, jeśli zda egzamin.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

forresty
PostNapisane: 30 kwi 2020, o 17:14 
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...

0 szt.
Ja na allegro raczej uważam. Kiedyś kupowałem od kogoś Kosztelę, Koksę i Antonówkę. Przyjechała Kosztela, Antonówka i Genewa. Opaski właśnie pisane mazakiem. Potem dosłali Koksę. PO 4 latach została tylko antonówka, Kosztela się nie przyjęła, genewa okazała się jeszcze czymś innym a Koksa Szampionem :-) Lata stracone. Antonówka się tylko ostała i Szampion u wuja.
Tez przymierzałem się do kupna z tego sklepu o którym piszesz, ale co zwróciło moją uwagę że mają mnóstwo odmian. Jakoś to do mnie nie przemawia i po wcześniejszych doświadczeniach podchodzę z ostrożnością do tak bogatej oferty. Kupiłem u innego sprzedawcy porzeczki i Dąbrowicką i jestem zadowolony bo towar dobrej jakości. Jeden z krzaków porzeczki naprawdę okazały i już wszystko widać zaczęło rosnąć. Ale nie ukrywam sklepogrodnik ma bardzo kuszącą ofertę i gdybym miał pewność że kupuję konkretny gatunek to bym pewnie coś tam kupił, ale komentarze też nie zachęcają bo właśnie towar długo idzie, slabo zabezpieczony, zasuszony i marnej jakości. Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić szkółki która ma aż tyle odmian - chyba że to nie szkółka tylko ściągają towar od okolicznych szkółek, ale wtedy cena trochę inaczej by wyglądała. Może jakieś odpady z eksportu sprzedają? Ktoś może już kupował w tym sklepie parę lat temu i nie trafiło mu się 'zastępstwo'?

Lex
PostNapisane: 1 maja 2020, o 00:15 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
To, ze krzak okazały to jest przysłowiowe funta kłaków warte. Drzewka pryskane kwasem na rozwidlenie, walone azotem tak, ze w jednym roku maja 3m przyrostów a w sprzedaży są z korzeniami wielkości pieści. Dobrze jeszcze, żeby takiej wielkości nie były guzy, bo tak tez bywa. Im drzewko większe tym jest większy problem z przyjęciem. Ja drzewka kupuje male, albo sam szczepie i ręcznie wykopuje, max 1m wys jednoroczne baty. Od 15 lat sadze na wiosnę i do tego nigdy ale to przenigdy nie podlewam. Jedyne drzewka które mi się nie przyjęły to własnie takie z bogata jednoroczna korona pędzona na azocie, które posadziłem na jesień. Przemarzły bo były walone kwasem i sprzedawane bez liści na początku września. I to nie jakieś dziadowskie szkółki tylko ogromne ogrodnictwa z nazwa firmu usunięta/Karo. Im mniejsze drzewko tym mniejszy problem z przyjęciem.

Pozdrawiam serdecznie

gienia2000
PostNapisane: 7 maja 2020, o 14:05 
50p
50p

0 szt.
Poszukuję jabłoni Kalwila jesienna czerwona. Może ktoś wie, gdzie można zdobyć taką? Ewentualnie zraz?
Pozdrawiam

garom
PostNapisane: 7 maja 2020, o 20:20 
500p
500p

1 szt.
Mam prawie to samo co kolega Lex, jak kupuję drzewka to biorę najmniejsze ale z dobrymi korzeniami. Niestety przy zakupie wysyłkowym to już loteria. Sadzę zarówno jesienią jak i wiosną, ale najwięcej mam swoich szczepionych odmian, które lądują w miejsca docelowe jesienią i zawsze są ok. Ja akurat podlewam swoje drzewka po posadzeniu, bo mam u siebie tzw. pustynię bełchatowską. Kilka razy się naciąłem na sklepy internetowe typu: zasady na forum gdzie spośród kilku zamówionych sadzonek część nie ruszyła. Dlatego lepiej jest kupować u szkółkarza , a nie u tego typu pośredników. :)

Yogibeer701
PostNapisane: 7 maja 2020, o 20:54 
50p
50p

0 szt.
kamil_kluczbork napisał(a):
Słuchajcie, PLUMERIA

Kupiłem tam borówki wysokie w 2017 r 3.5-4 letnie i muszę przyznać ,że były dobrej jakości i zdrowe.Teraz mają 110-150 cm i z 4 krzewów zbiorę już z 10 kg jagód.Smak i wielkość owoców b.dobra.Inne sadzonki też ok.Kilka razy tam kupowałem i tylko jedna sadzonka się nie przyjęła ale raczej przez mróz w kwietniu.

amatorroli
PostNapisane: 13 maja 2020, o 10:03 
100p
100p

1 szt.
Na obronę podkarpackichsadów muszę napisać, że jak u mnie coś od nich nie ruszyło, to reklamację rozpatrzyli błyskawicznie i przysłane drzewka pięknie rosną.

Yogibeer701
PostNapisane: 13 maja 2020, o 11:50 
50p
50p

0 szt.
Jeżeli ktoś chce kupić jagody kamczackie to mogę polecić Szkółkę Rudniccy.Mają tam te nowe późne,wielkoowocowe odmiany kanadyjskie i inne.Ja kupiłem te droższe w większym pojemniku.Wgrałem też filmik na Y.T co mi przysłali https://youtu.be/MoMB8y-VNOY

Jarzab
PostNapisane: 20 maja 2020, o 09:14 
100p
100p

0 szt.
Szkółka Wędrowski. Jakieś opinie ?
W punkcie który był polecany mają od nich rośliny które mnie interesują.

Yogibeer701
PostNapisane: 20 maja 2020, o 10:37 
50p
50p

0 szt.
Kupowałem przez internet wiosną 2018 r.kilka borówek amerykańskich i winorośli.Teraz te borówki mają już z 100-120 cm i są zdrowe i rosną nadal ładnie i w tym roku mocno zaowocują.Winogrona też są już gotowe do owocowania w tym roku choć mrozek je trochę uszkodził.Mi sprzedali dobry towar i wtedy po niskiej cenie.

Jarzab
PostNapisane: 20 maja 2020, o 12:30 
100p
100p

0 szt.
W innym wątku piszesz, że kupowałeś w necie i przyszło na chybił trafił. Gdzie to było ? Może być na priv, bo nie chodzi mi o piętnowanie.

Yogibeer701
PostNapisane: 20 maja 2020, o 13:33 
50p
50p

0 szt.
Jarzab napisał(a):
W innym wątku piszesz, że kupowałeś w necie i przyszło na chybił trafił. Gdzie to było ? Może być na priv, bo nie chodzi mi o piętnowanie.

Pomyłki się wszędzie zdarzają.Te porzeczki kupiłem w normalnym sklepie ogrodniczym.U nich biorą towar do innych sklepów i jest dobry jakościowo.Powiem tak w necie kupowałem ze 20 razy i nie jest tak źle z tymi pomyłkami i jakością.Borówki jeżeli to możliwe to kupować normalnie w sklepie bo w necie jest różnie i raczej tam kupować gdzie jest szczegółowy opis sadzonki.Ale Aurorę kupiłem w Akademii R. i byłem mile zaskoczony-tak powinny wyglądać sadzonki borówek.Te fińskie odmiany też tam kupiłem i też ładne.A jagodę kamczacką pomylili.I teraz jaką ocenę wystawić?To samo może być z tą szkółką pnączy i też coś pomylą ale jakość mają dobrą.

Lex
PostNapisane: 23 maja 2020, o 23:56 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Yogibeer701 napisał(a):
Jarzab napisał(a):

Pomyłki się wszędzie zdarzają.Te porzeczki kupiłem w normalnym sklepie ogrodniczym.U nich biorą towar do innych sklepów i jest dobry jakościowo.Powiem tak w necie kupowałem ze 20 razy i nie jest tak źle z tymi pomyłkami i jakością.Borówki jeżeli to możliwe to kupować normalnie w sklepie bo w necie jest różnie i raczej tam kupować gdzie jest szczegółowy opis sadzonki.Ale Aurorę kupiłem w Akademii R. i byłem mile zaskoczony-tak powinny wyglądać sadzonki borówek.Te fińskie odmiany też tam kupiłem i też ładne.A jagodę kamczacką pomylili.I teraz jaką ocenę wystawić?To samo może być z tą szkółką pnączy i też coś pomylą ale jakość mają dobrą.

Pomyłki się zdarzają, kolego? Idziesz do dealer i zamawiasz powiedzmy Volkswagena. Dostajesz Syrene Bosto i jesteś zadowolony, bo przecież pomyłki się zdarzają. Pomyłki nie mogą się zdarzać, co może się zdarzyć, to to, ze drzewko się nie przyjmie bo klient przekombinował. Ale pomyłki się nie powinny zdarzać.

Pozdrawiam serdecznie

Yogibeer701
PostNapisane: 24 maja 2020, o 10:32 
50p
50p

0 szt.
Fachowiec od ogrodnictwa wybrał się do sklepu i nagrał ten mechanizm.Nawet nieświadomie.Kupił porzeczkę czerwoną ale tylko dlatego,że miała owoce.Na etykiecie było,że to biała porzeczka.Nie powinny się zdarzać ale robiłem sporo zakupów i wykryłem kilka pomyłek.U mnie w mieście gość prowadzi duży sklep ogrodniczy.Solidna firma,dobry towar,dużo kupujących.To u niego kupiłem większość borówek i się nie zawiodłem a porzeczki pomylili a raczej dostawca.Nie jest to jednak wielki problem z tymi pomyłkami i zakupy ze szkółek prowadzących sprzedaż internetową nie jest złym pomysłem a wybór tam większy niż w sklepach.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 371 ]  Idź do strony nr...        1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: amatorroli i 66 gości