Gdzie kupić - konkretne drzewa i krzewy owocowe,bez REKLAMY sprzedawców

Drzewa owocowe
ODPOWIEDZ
xnicram
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 5 kwie 2016, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Możecie polecić jaką szkółkę drzew owocowych w łódzkim?
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Masz w pobliżu Skierniewic cały pakiet szkółek, tylko poszukać odmiany i kupować... . :wink: Osobiście byłem kupić poszukiwane przeze mnie odmiany kilka lat temu w szkółce Machaj, fachowa obsługa i niezły asortyment. :)
Awatar użytkownika
phantom
500p
500p
Posty: 636
Od: 24 mar 2009, o 23:48

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Słyszał ktoś o Centrum Rolniczo-Ogrodniczym ze Złoczewa (ul. Wieluńska 1). Niby istnieją, ale głównie w wyszukiwarkach, bez opinii, na zdjęciach satelitarnych/Street View ich nie widać.
Adrianna_R
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 13 paź 2018, o 10:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam serdecznie. Jestem tu nowa na forum, ale również jeśli chodzi o drzewka owocowe. Dopiero w tym roku uznałam, że może czas spróbować posadzić 2 jabłonki i śliwę. Ponieważ nie mam cierpliwości, to zastanawiam się nad kupnem 3 letnich drzewek dostarczanych w doniczkach i znalazłam sklep internetowy reklama usuniEta/ADM.k Co sądzicie o zakupie już 3 letnich drzewek i czy wiecie coś na temat tego sklepu? Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi dla laika :D
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam, ma ktoś może jakieś doświadczenia ze szkółką Skarby Ogrodu ze Skaryszewa, chcę zamówić parę drzewek owocowych ale pierw chciałbym zasięgnąć trochę info, czy wysyłają to co się zamawia. Czy to rzetelna firma i warto u nich zamawiać? Proszę o opinię.

Pozdrawiam.
--julian--
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3069
Od: 3 gru 2017, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Leszna,wielkopolskie

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam :wit
Czy kupował ktoś na drzewkaowocowe24 ?? Opinie dobre, ale wolę jednak jak ktoś potwierdzi czy warto tam zamawiać :)
tytuseee
200p
200p
Posty: 320
Od: 16 sie 2009, o 15:28

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

szkolka-lusowo kupowałem nie raz. Na wiosnę sadziłem około 20 dereni jadalnych, żaden nie wyleciał. Zakupiłem też wcześniej inne sadzonki i wszystko ok, a co ważne odmiany się zgadzają.
Trochę śmieszne używanie jest zwrotu "być może" ponieważ jest takie powiedzenie, gdyby babcia miała wąsy, toby była dziadkiem. Czyli warto poczytać komentarze pozytywne. Takie moje spostrzeżenie.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

tytuseee pisze:szkolka-lusowo kupowałem nie raz. Na wiosnę sadziłem około 20 dereni jadalnych, żaden nie wyleciał. Zakupiłem też wcześniej inne sadzonki i wszystko ok, a co ważne odmiany się zgadzają.
Trochę śmieszne używanie jest zwrotu "być może" ponieważ jest takie powiedzenie, gdyby babcia miała wąsy, toby była dziadkiem. Czyli warto poczytać komentarze pozytywne. Takie moje spostrzeżenie.
Ta szkółka to nie to co było kiedyś. Teraz widać, ze przejął to chyba syn pani Teresy, inna nazwa na allegro, inni ludzie. Mi kilka odmian pomylili, ale było to w 2009 roku. Dowiedziałem się po ok. 5 latach, niestety.

Zresztą wielu ludzi narzekało mi na to, ze sprzedają drzewka z guzami, ja tez mailem wiele guzów. Ale podobno trudno tego uniknąć. Gdy kupowałem od Sękowskiego ok 30% drzewek miało guzy wielkości pomarańczy. Ale po wycięciu, posadzeniu drzewka już owocują.

Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
Jonzak
200p
200p
Posty: 249
Od: 24 mar 2013, o 13:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bardziej wyż, niż-niż, czyli Wyż.Śl.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Grzesio 764,
w Skarbach ogrodu kupowałem 3 razy, wszystko ok, zgodne ,zdrowe, terminowe.
Doradzą przez telefon .
Ci, co nie wiedzą, ale wiedzą, że nie wiedzą:to prostaczkowie, poucz ich.
Ci, co wiedzą, a nie wiedzą, że wiedzą: to śpiący, obudź ich.

Julian Tuwim
grzesio764
100p
100p
Posty: 138
Od: 8 sie 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Płocka

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Jonzak pisze:Grzesio 764,
w Skarbach ogrodu kupowałem 3 razy, wszystko ok, zgodne ,zdrowe, terminowe.
Doradzą przez telefon .
Dzięki za odp. Zaryzykowałem, czekam już czwarty dzień na drzewka, zobaczymy co przyślą i co z tego wyrośnie. Kupiłem gruszę Bonkretę Williamsa na pigwie MA, z tego co wyczytałem to z tą podkładką ma niezgodność fizjologiczną, więc wysłałem im emaila czy będzie wszystko w porządku, dostałem taką odpowiedź: od lat prowadzimy sczcepienia ma pigwie z bardzo dobrymi wynikami,
zachecam do zakupu.
ZOBACZYMY czy rzetelna firma.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

grzesio764 pisze:
Jonzak pisze:Grzesio 764,
w Skarbach ogrodu kupowałem 3 razy, wszystko ok, zgodne ,zdrowe, terminowe.
Doradzą przez telefon .
Dzięki za odp. Zaryzykowałem, czekam już czwarty dzień na drzewka, zobaczymy co przyślą i co z tego wyrośnie. Kupiłem gruszę Bonkretę Williamsa na pigwie MA, z tego co wyczytałem to z tą podkładką ma niezgodność fizjologiczną, więc wysłałem im emaila czy będzie wszystko w porządku, dostałem taką odpowiedź: od lat prowadzimy sczcepienia ma pigwie z bardzo dobrymi wynikami,
zachecam do zakupu.
ZOBACZYMY czy rzetelna firma.

Pozdrawiam.

A co maja Ci napisac? "nie ma innych tylko te zostaly i musimy sie ich tez pozbyc"? To co sprzedaje sie w Polsce to jest jakas masakra. Na zachodzie, do ktorego sie podobno zblizamy takie rzeczy sa niemoliwe. Racze prosic o paszport do kazdego drzewka, robic zdjecia i jak po 5-8 latach okaze sie, ze to nie to co zamowilismy pozywac do sadu o odszkodowanie i zadoscuczynienie. Tylko to moze nauczyc sprzedacow jakiej rzetelnosci.

Pozdrawiam serdecznie
garom
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1426
Od: 28 lut 2017, o 17:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kilkanaście km od Radomska-207m n.p.m.

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Lex ma 100% rację, jeżeli w takim sklepie pytamy o odmianę X to zawsze jest i będzie wysłana dopiero potem okazuje się,że to jakiś szajs przyszedł (tylko okazuje się to po kilku latach dopiero).
Awatar użytkownika
Lex
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1017
Od: 16 mar 2009, o 23:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rostworowo k/Poznania

Re: Gdzie kupić - drzewa i krzewy owocowe

Post »

Witam,

czy ktoś z Was kupował już z ZGARDEN_PL? Dzwoniłem do gościa (pan Zielinski) i pytałem, czy jak zamówię czerechę kleparowska to ja dostane, bo na allegro gdzie sprzedają również rożne cuda się dzieją. Gość gbur jak cholera odłożył słuchawkę bez odpowiedzi ;:oj ;:oj ;:oj ;:oj . Zignorowałbym sprawę, ale to jedyni w PL chyba co maja te odmianę czerechy. Czy ktoś miał już jakieś doświadczenie z nimi?

Super podejście do klienta w kraju Kraka :)

Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”