Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
gienia1230
 Tytuł: Re: Leszczyna pospolita/orzech laskowy( Corylus avellana)
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 02:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Martwisz się o miejsce dla leszczyny czy dla winorośli? Jeśli chodzi o leszczynę to zależy jak jà chcesz poprowadzić; czy w formie drzewka (jeden pień), czy w formie krzewiastej (kilka pni). Jeśli przypilnujesz i będziesz systematycznie wycinał odrosty, potrafi wyrosnąć dosyć wysoko. U mnie wyrastała ponad 4 metry i na cztery pnie, tworzyła coś w rodzaju parasola i zajmowała sporo miejsca, dobrze rośnie również w półcieniu . Myślę, że jednak będzie przeszkadzać winorośli.

fonfel
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 13:21 
10p - Początkujący
10p - Początkujący

---
gienia1230 napisał(a):
Martwisz się o miejsce dla leszczyny czy dla winorośli? Jeśli chodzi o leszczynę to zależy jak jà chcesz poprowadzić; czy w formie drzewka (jeden pień), czy w formie krzewiastej (kilka pni). Jeśli przypilnujesz i będziesz systematycznie wycinał odrosty, potrafi wyrosnąć dosyć wysoko. U mnie wyrastała ponad 4 metry i na cztery pnie, tworzyła coś w rodzaju parasola i zajmowała sporo miejsca, dobrze rośnie również w półcieniu . Myślę, że jednak będzie przeszkadzać winorośli.

Dzięki za odp, będzie to pojedyncze drzewko nawet zastanawiałem się jak ciąć przewodnik, aby umieścić odpowiednio koronę, ostatecznie nie będę jej skracał, ale przekopać niestety znowu trzeba.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Szczurbobik
PostNapisane: 8 wrz 2017, o 22:02 
200p
200p

---
Leszczyna potrafi urosnąć i na 7 m w górę ;:224

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 45 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: RafalTBG, sajko71, UprawaAmatorska i 28 gości