Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2
Autor Wiadomość
momoko
 Tytuł: Re: Śliwa i czereśnia jakie odmiany kupić
PostNapisane: 21 sty 2020, o 15:59 
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony

0 szt.
Dziękuję za odpowiedź.
Na działce rosła kiedyś śliwka, w okolicznych ogródkach widziałam czereśnie (ale raczej kilkudziesięcioletnie okazy, mniej "wydelikacone" niż te obecne karłowe drzewka) więc poziom wód gruntowych nie będzie aż tak wysoki. Chociaż teraz (styczeń), mimo braku większych opadów ziemia na działce jest bardzo wilgotna. Wręcz błotnista.
Planuję taki gęsty szpaler drzew nie tylko przez zachłanność ale również przez to że wzdłuż płotu który planuję "obsadzić" biegnie popularna ścieżka spacerowa. A ponieważ biegnie po wale wzdłuż rzeki to jest to jakieś 1,5m nad poziomem mojego ogródka i inaczej niż koronami drzewek nie uda mi się przesłonić widoku.
Czereśnie planowałam na Gizeli od producenta który pisze że przesadza je z gruntu do doniczek jesienią (co nie jest jakieś szalenie satysfakcjonujące, ale zawsze to lepiej niż kopane, a opinie ma dobre, a przynajmniej lepsze niż konkurencja).
Z tymi śliwkami będzie widzę problem ale wytypowałam już faworytów i trudno - posadzę w ciemno.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

brodus
PostNapisane: 21 sty 2020, o 17:08 
200p
200p

1 szt.
Dla mnie mało wiarygodnie brzmi producent który jesienią przesadza do doniczek.

Według mnie to wygląda na sadzonki kopane które jesienią mu nie zeszły i wsadza je do doniczki aby sprzedać wiosną (zapewno drożej jako doniczkowe :wink: )

Jeśli chodzi o śliwki, ja po przeczytaniu forum zdecydowałem się na:
-Amers
-Węgierka Dąbrowicka
-Renkloda Ulena

Wiosną dosadzę jeszcze 2 śliwy japoński

A czereśnie mam:
-Rivan
-Burlat
-Vega
-Denissena (żółta)

Dosadzam jeszcze Butera Czerwona

Jeśli chciałbyś zasłonić się od ścieszki to polecam żywopłot z grabu. Można go łatwo formować. Pytanie tylko z której strony świata chcesz sadzić i jak to wpłynie na zacienienie.

Zobacz profil Wyślij e-mail      

klakier7
PostNapisane: 21 sty 2020, o 17:10 
200p
200p

1 szt.
Jeśli chodzi o sadzenie sadzonek do doniczek jesienią to tak naprawdę niczym nie różni się ono od sadzenia do nich na  na wiosnę, no może tylko tym że ziemia się w doniczkach lepiej ułoży sprawiając wrażenie że drzewko w niej zdrowo rośnie. Tylko jak bardzo trzeba zredukować system  korzeniowy aby je do niej wcisnąć? Jakością takie drzewko nigdy nie dorówna drzewku wykopanemu jesienią ze szkółki, dobrze przechowanemu do wiosny z zachowanym jak najmniej uszkodzonym systemem korzeniowym. Pamiętaj że drzewka sadzone na tej podkładce wymagają w pierwszych latach po posadzeniu podpór. Piszesz że, w okolicznych ogródkach rosną stare czereśnie, pewnie na antypce lub czereśni ptasiej, więc idealnym rozwiązaniem byłoby posadzenie drzewek na wstawkach, gdzie korzeń to antypka lub ptasia. Zapoznaj się z tematem, przemyśl - zrobisz jak zechcesz.

Pozdrawiam klakier.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 17 ]  Idź do strony nr...        1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości