Stare odmiany drzew owocowych

Drzewa owocowe
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Opada i bardzo szybko się ulęga, gruszeczki są bardzo małe, więc jak spadają to nie rozbijają się na marmoladę.
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Dzisiejsze moje zbiory :wink: po stronie lewej szlachetna Koksa pomarańczowa, po środku i po prawej równie arystokratyczna Oliwka kronselska.
Na dole pancerna Charłamowska, ma bardzo ładny czerwony pasiasty rumieniec. A u góry grusza która miała być Faworytkom, ale nie pasuje mi wygląd i pora, bo Faworytka powinna być chyba w sierpniu?
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
Terfice
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 mar 2021, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Witam. Wie może ktoś z forumowiczów czy można jeszcze dostać gdzieś jabłonie, grusze, czereśnie w starych odmianach? Dokładniej chodzi o to by urosły duże drzewa (takie jak kiedyś na które sie wychodziło żeby zerwać owoce) a nie takie małe sadownicze?
bociankrasna
200p
200p
Posty: 210
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Ze starymi odmianami to jeszcze coś znajdziesz. Pozostaje kwestia podkładki. O ile jabłoń czy gruszę spokojnie znajdziesz o tyle czereśnie w większości na colcie sprzedają. Na ptasiej dawno nie widziałem. Zajrzyj na temat starych jabłoni tam są wymienione sklepy.
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Szkółka Ekoogrodnik z Brzegu. Mają mnóstwo starych odmian, np. jabłonie szczepione na A2, powinny wyrosnąć duże.
Pozdrawiam Lucyna
Terfice
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 15
Od: 28 mar 2021, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Niedaleko sąsiad ma taka jabłoń duża i bardzo dobre jabłka ma chyba jeszcze owocuje a zpestki trudno wyhodować ? Zależy mi na tym żeby kiedys drzewo bylo duże bo taki fajny klimat w ogrodzie jest. Drzewka sadownicze to nienaturalnie nawet wyglądają tak przemysłowo... dzięki za wcześniejsze podpowiedzi:)
Awatar użytkownika
massur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1394
Od: 22 maja 2012, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów (Załęże)
Kontakt:

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Jedne drzewa sądzi się dla wyglądu, inne użytkowe, można zadbać o jedno i drugie.
Pozdrawiam,
Tomek
jagusia111

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

Terfice wyhoduj sobie z pestki antonówkę. To można zrobić bez żadnego problemu i na niej zaszczep sobie starą odmianę jaką chcesz. Będzie drzewo jak za dawnych lat. Możesz nawet zaszczepić kilka odmian na jednej podkładce bo to będzie duże drzewo.
KamilK02
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2836
Od: 10 kwie 2016, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ropica k. Gorlic

Re: Stare odmiany drzew owocowych

Post »

NOWY 83 nie wiem czy jeszcze zaglądasz, ale zobacz jak kwitnie Małgorzatka, którą dla mnie okulizowałeś :wit, podejrzewam ją o bycie dziekanką lipcową , w zeszłym roku bardzo słabo przyrosła, a to z tego względu, że w jesieni 2021 byłem zmuszony ją przesadzić w związku z planowaną modernizacją gazociągu, gdzie podejrzewam by ją zniszczyli :roll: natomiast nawiązała bardzo ładnie paków kwiatowych. Dzięki jeszcze raz ;:304
Obrazek
Pozdrawiam Kamil
Porównanie siły wzrostu podkładek jabłoni1 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drzewa i krzewy OWOCOWE”